Zavrieť

Porady

BSM v 2.manzelstve

Dobry den,
som 2.-krat vydata.
Moj terajsi manzel - vdovec prepisal svoj byt na syna z 1.manzelstva este pred nasim sobasom. Ten ho stihol pred nasim sobasom i predat a symbolicky otca vyplatil par tisickami.
Ja som clenkou SBD - trvaly pobyt mam v neodkupenom byte - druzstevny byt nam bol prideleny v minulom manzelstve a byvaju v nom nase deti z toho manzelstva a mame tam s byv.manzelom i trvaly pobyt. V skutocnosti sme obaja mimo tohoto bydliska, ja som odisla koli praci.
S terajsim manzelom byvame prechodne na slobodarke.
Obaja splaceme "svoje uvery" z doby pred uzavretim nasho manzelstva.
K tomu vsak si moj terajsi mazel "s dobrou dusickou" stihol zobrat 3 uvery na svoje meno - bez mojho vedomia, aby pomohol kamaratovi - ten ich cerpa a vraj v skutocnosti aj splaca.To som zistila az teraz.
Moja otazka znie: co pre mna vyplyva pri necakanej zivotnej situacii - ked kamarat prestane splacat, alebo pri tazkej chorobe resp. umrti mojho terajsieho manzela, resp. co konstruktivne mozem urobit, aby som nezostala jediny platic jeho uverov. Ked nic po nom nezdedim - jeho pohladavky zostanu mne? Ake prava ziska moj ter.manzel, ked teraz druzstevny byt odkupim do osobneho vlastnictva?
Asi trochu zamotane ale som rozrusena. Ospravedlnujem sa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Urobte s terajším manželom dohodu o zúžení BSM ku kúpe družstevného bytu u notára a kúp družstevný byt iba na seba. V tejto situácii by mal tvoj terajší manžel pochopiť tento tvoj krok a nerobiť ti problémy.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Súhlasím s vieroslavou a ešte doplním:
    Ak tvoj manžel vlastní, alebo ku dňu smrti by vlastnil nejaký majetok, tak ten by sa dedil rovnako ako jeho dlhy. Jedna polovica dlhu je tvoja už teraz, druhú by si dedila spolu s deťmi z prvého manželstva každý rovnakým dielom.Ako je možné, že tvoj manžel dostal úver bez teba ? Kto ten úver poskytol ? Banka zvyčajne trvá na tom, aby druhý manžel bol spoludlžníkom. Ak by kamarát nesplácal úvery, musel by ich splácať zo svojho príjmu tvoj manžel. Keďže je dlžníkom , siahli by mu aj na majetok, ktorý vlastní, ak by z nejakého dôvodu nesplácal úver nikto. Na tieto dlhy by sa pozeralo ako na dlhy zobraté počas manželstva, teda spoločné.
    To BSM by bolo dobre zrušiť úplne.

    katyaka je offline (nepripojený) katyaka

    katyaka
    Dakujem moc krasne za Vase odpovede! Uver /hoci sa to mozno vola inac/ je i uverova karta, kontokorent, tovar zakupeny na splatky - uziva kamarat. Vo viacerych financnych spolocnostiach i bankovych sa da "nazbierat pekna kopka penazi". I ja sa divym ako je to mozne ale je to tak. Clovek kolkokrat ani nevie co ho moze cakat. Este raz diky - nakopli ste ma k menej emotivnemu uvazovaniu. Obcas to potrebujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.