Zavrieť

Porady

očkovanie

Mám päťmesačnú dcéru, ktorá bola povinne očkovaná vo februári 2009 prvou dávkou proti pneumokokom a čaká nás druhé očkovanie (dávku)koncom marca. Po očkovaní dostala moja lekárka (pediatrička) z poisťovne informáciu, že je potrebné zaplatiť túto vakcínu (poisťovňa Dôvera) s čím nesúhlasím... Môžete mi poradiť ako ďalej? Nechcem prerušiť tieto dávky, ale nechcem ani zaplatiť túto vakcínu, pretože by som malú očkovať nedala, ak by to nebolo povinné!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kováčová.D Kováčová.D

Kováčová.D je offline (nepripojený) Kováčová.D

Momentálne som na RD.
prečo by si mala platit za toto očkovanie? ved ma byt zadarmo od 1.1.2009 aj pre deti narodene v roku 2008.
Ja mam 3-mesačneho syna, tiež ho chcem dat zaočkovat.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Chybička se vloudila-ale do zákona,ktorým je vakcinácia povinná od 1.1.2009,ale vakcína sa neplatí od 1.4.2009.Na začiatku to nikto nepostrehol,až ked sa ľudia začali sťažovať.Vakcína bola podaná a bud ju zaplatíš ty alebo lekárka-pretože lekárka ju kupila a aplikovala Tvojej dcére a ak jej to poistovna nezaplatí,ty nezaplatíš,tak ti zaplatila očkovanie lekárka.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

matta, súhlasím s BMX, že UPLNE BEZPLATNA je vakcína proti pneumokokom až od 1.4.09. Tiež som sa čudovala, ked som ju v 1/09 po prvom očkovaní (predpísali nám hned druhú dávku)vyberala z lekárne, že mi za nu nič neúčtovali. Lebo prvú dávku na január sme kupovali v decembri 2008, tak sme platili nejakých 80-100Sk. Takže ani vtedy sme neplatili plnú sumu cca 3000,-až 3300,-? ale len tých nejakých 90Sk. Malý má Spoloč.zdrav.poistovnu, no nepredpokladám, že v DôVERE by bol až taký rozdiel, že by chceli zaplatiť plnú sumu. No a za tých 90,- Sk doplatku ti asi hádať sa s nimi nestojí. Možno aj mna to čaká
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Od 1.4.2009 je vakcína plne hradená ZP,ale dovtedy bohužiaľ ju platí rodič.Bohužiaľ.Takže ak sa dá očkovanie odložiť na apríl,tak ho odložte.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
No ja som dcére kompletne zaplatila proti pneumokokom a tiež rotavírusom, pravdepodobne- nakoľko zrušili očkovanie v 3. roku dieťaťa- bolo POVINNÉ a nastavené rokmi overené- ale z dôvodu , že hádam to nebude zdarma a rodičia to nechcú preplácať- budem kupovať aj DITEPE- v 3. roku- ďalšie preočkovanie myslím v 5 r. .... nemám slov- bohužiaľ
Ale ak sme boli očkovaní všetci, teraz nebudem ja na svojej dcére skúšať či to bude fungovať- v skrátenom konaní to prijali a úspešne zrušili od 1.1.2009 - môj názor o nastavení povinného očkovania je , že bol rokmi vyskúšaný a úspešný- meniť ho kvôli tomu, že by mal hradiť štát a ten to nechce, tak to odôvodnia , že veď v 5 roku bude dieťa zase očkované- je hnusné!!
Takže ja sa už ničomu nečudujem.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No myslim, že je načase ukazať ostatnym o čom je očkovanie:
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=8692

http://www.czechfp.cz/site/?p=6085
Riziká povinného očkovania:

http://iuro.awardspace.com/dok/rizika.html
Historia, pozadie a ciele:
http://iuro.awardspace.com/dok/hist.html
****************************************

Ohromujúci rozhovor s bývalým zamestnancom farmaceutického priemyslu, ktorý dlhé roky pracoval na vývoji vakcín pre veľké farmaceutické firmy a americké vládne inštitúcie pôsobiace v oblasti zdravia. Dr. Mark Randall je pseudonym, pod ktorým vystupuje. Rozprával sa Jon Rappoport.
Interview s Dr. Markom Randallom
Kedysi ste boli presvedčený, že vakcíny sú čosi ako vrcholný úspech medicíny?
Áno. Dokonca som sám pomohol niekoľko vakcín vyvinúť, ale nepoviem ktoré.
Prečo nie?
Chcem utajiť svoju totožnosť.
Takže vy si myslíte, že by ste mohli mať problémy, keby ste o tom hovorili verejne?
Presne tak. Mohol by som prísť o dôchodok.
Z akého dôvodu?
Na dôvodoch nezáleží. Títo ľudia majú svoje páky, pomocou ktorých vám spôsobia problémy, ak ste boli raz „členom klubu“. Poznám jednu či dve osoby, ktoré boli pod dohľadom a prenasledovali ich.
Kto ich prenasledoval?
FBI.
Naozaj?
Naozaj. FBI mala zakaždým inú zámienku. A môže do toho vstúpiť aj daňový úrad. Ja som bol súčasťou „vnútorného kruhu." Ak by som teraz začal uvádzať mená a vzniesol konkrétne obvinenia voči vedeckým pracovníkom, dostal by som sa do poriadnych problémov.
Z čoho pramenia tieto útoky a prenasledovanie?
Vakcíny sú poslednou obranou modernej medicíny. Sú hlavným odôvodnením, či dôkazom, celkovej "brilantnosti" modernej medicíny.
Myslíte si, že by ľudia mali mať právo zvoliť si, či budú alebo nebudú zaočkovaní?
Na politickej úrovni, áno. Na vedeckej úrovni – aby sa ľudia mohli správne rozhodnúť, musia byť informovaní. Jedna vec je povedať, že mať možnosť voľby je správne. Ale ako si môžete vybrať, ak je atmosféra plná klamstiev? Tiež si zoberte FDA (Food and Drug Administration – Úrad pre potraviny a liečivá, ktorý má na starosti schvaľovanie liekov v USA – pozn. prekl. ) … keby na čele FDA stáli čestní ľudia, tieto vakcíny by nikdy neboli schválené. A potom by ich životy prešetrili do poslednej bodky.
Niektorí lekárski historici tvrdia, že celkový pokles ochorení sa nemôže pripisovať vakcínam.
Áno, viem. Ich práce som dlho ignoroval.
Prečo?
Pretože som sa bál, na čo by som mohol prísť. Pracoval som na vývoji vakcín. Záviselo na tom moje živobytie.
A potom?
Urobil som vlastný výskum.
K akým záverom ste došli?
Pokles chorobnosti je výsledkom zlepšených životných podmienok.
Akých podmienok?
Čistejšia voda. Moderná kanalizácia. Výživa. Čerstvejšie potraviny. Ústup chudoby. Mikróby môžu byť všade, ale ak ste zdravý, nenakazíte sa tak ľahko.
Ako ste sa cítili, keď ste dokončili svoj výskum?
Bol som zúfalý. Uvedomil som si, že som pracoval v oblasti plnej lží.
Sú niektoré očkovacie látky nebezpečnejšie než iné?
Áno. Napríklad DPT vakcína. Aj MMR vakcína. Taktiež, niektoré série vakcín sú nebezpečnejšie než iné série rovnakej vakcíny. Pokiaľ však ide o môj osobný názor, všetky vakcíny sú nebezpečné.
Prečo?
Z niekoľkých dôvodov. Vakcíny totiž spúšťajú v imunitnom systéme proces, ktorý má tendenciu imunitu narúšať. V skutočnosti môžu spôsobovať ochorenia, pred ktorými majú poskytovať ochranu.
Prečo sa teda citujú štatistiky, ktoré vyzerajú byť dôkazom, že vakcíny sú ohromne úspešné pri eliminovaní chorôb?
Prečo? Aby sa vytvorila ilúzia, že vakcíny sú prospešné. Ak vakcína potlačí zjavné symptómy ochorenia ako osýpky, každý považuje vakcínu za úspech. Avšak pod povrchom môže vakcína poškodiť samotný imunitný systém. A ak očkovacia látka spôsobí iné ochorenie – napríklad meningitídu – tento fakt sa maskuje, pretože nikto neverí, že príčinou môže byť vakcína. Súvislosť sa prehliada.
Hovorí sa, že vakcína proti kiahňam v Anglicku vyhladila toto ochorenie.
Áno, hovorí sa, ale keď si naštudujete štatistiky, uvidíte iný príbeh.
Aký príbeh?
V Anglicku sú oblasti, kde ľudia zaočkovaní neboli a kiahne nedostali. A potom boli oblasti, kde zaočkovaní ľudia čelili kiahňovým epidémiám. A navyše, keď bola vakcína poprvýkrát predstavená, kiahne už boli na ústupe.
Takže hovoríte, že nás zavádzajú nepravdivými historickými údajmi.
Áno, presne to hovorím. Táto história bola ukuchtená, aby presvedčila ľudí, že vakcíny sú vždy bezpečné a účinné.
Vy ste pracovali v laboratóriách, kde bola problémom sterilita prostredia...
Verejnosť verí, že tieto laboratória, tieto výrobné zariadenia, sú tými najčistejšími miestami na svete. Nie je to pravda. Ku kontaminácii dochádza vždy. Do vakcín sa dostávajú všetky možné druhy nečistôt.
Napríklad SV40 – opičí vírus v polio vakcíne.
Áno, aj to sa stalo. Ale to nie je to, čo mám na mysli. Vírus SV40 sa dostal do polio vakcíny, pretože vakcína bola kultivovaná na opičích obličkách. Ja hovorím o niečom inom. O aktuálnych laboratórnych podmienkach. O omyloch. O chybách z nedbanlivosti. SV40, ktorý sa neskôr našiel v rakovinových nádoroch – to bolo niečo, čo by som ja nazval štrukturálnym problémom. Bola to akceptovaná súčasť výrobného procesu. Ak použijete opičie obličky, otvárate tak dvere rôznym mikroorganizmom, o ktorých ani neviete, že sa v obličkách nachádzajú.
Dobre, zabudnime nateraz na rozdiely medzi rôznymi typmi kontaminantov. Aké kontaminanty ste počas svojej dlhoročnej práce s vakcínami objavili vy?
V poriadku, poviem vám, na čo som narazil a tiež, čo objavili moji kolegovia. Tu je čiastočný zoznam. Vo vakcíne proti osýpkam s názvom Rimavex sme našli rôzne kuracie vírusy. V polio vakcíne sme našli acanthamoeba, ktorá sa tiež nazýva "mozog-požierajúcou" amébou. Opičí cytomegalovírus v polio vakcíne. Opičí penový vírus vo vakcíne proti rotavírusu. Vírusy vtáčej rakoviny v MMR vakcíne. Rôzne mikroorganizmy vo vakcíne proti antraxu. Ja som v niekoľkých vakcínach objavil potenciálne nebezpečné inhibítory enzýmov. Kačacie, psie a zajačie vírusy vo vakcíne proti ružienke. Vtáčí leukotický vírus v chrípkovej vakcíne. Pestivírus v MMR vakcíne.
Dobre som pochopil, že ide o kontaminanty, ktoré nemajú vo vakcínach čo hľadať?
Presne tak. A ak by ste chceli zistiť, aké škody môžu tieto kontaminanty spôsobiť, je to ťažké odhadnúť, pretože neboli vykonané žiadne testy, a ak áno, tak len v nedostatočnej miere. Je to ako ruleta. Beriete na seba nebezpečné riziko. Taktiež mnoho ľudí nevie, že niektoré vakcíny proti detskej obrne, adenovírusu, ružienke, hepatitíde A a osýpkam sú vyrábané z ľudských embryí pochádzajúcich z potratov. V týchto vakcínach som občas našiel niečo, čo som pokladal za bakteriálne fragmenty a tiež poliovírus – ktorý môže pochádzať práve z tkaniva embrya. Keď hľadáte kontaminanty vo vakcínach, môžete nájsť materiál, ktorý je veľkou hádankou. Viete, že tam nemá byť, ale nie ste si istý, čo to vlastne je. Ja som našiel niečo, o čom si myslím, že to bol veľmi malý "fragment" ľudského vlasu a tiež ľudský hlien. Našiel som niečo, čo možno nazvať "cudzím proteínom" – čo môže znamenať takmer čokoľvek. Napríklad proteín vírusu.
To znie alarmujúco.
Ako si myslíte, že som sa cítil? Nezabúdajte, že tento materiál sa dostáva priamo do krvného obehu, bez toho aby prešiel bežnými ochrannými procesmi imunitného systému.
Ako boli prijaté vaše závery?
V podstate, išlo o „nerob si starosti, inak to nebude“. Pri výrobnom procese vakcín sa používajú rôzne tkanivá živočíšneho pôvodu a cez ne sa rôzne kontaminanty dostávajú do očkovacích látok. A to som ešte nespomenul štandardné chemikálie ako formaldehyd, ortuť a hliník, ktoré sa do vakcín zámerne pridávajú.
Tieto informácie sú poriadne hrozivé.
Áno. A to som spomenul len niektoré biologické kontaminanty. Ktovie koľko iných druhov kontaminantov tam ešte je, ktoré sme neobjavili, lebo nás nenapadlo po nich pátrať. Koľko prípadných baktérii je, povedzme, vo vtáčom tkanive, ktoré sa použije na výrobu očkovacej látky? Nemáme potuchy. Vôbec nevieme, o aké baktérie môže ísť, alebo aký dopad majú na ľudský organizmus.
A keď odhliadneme od problému s čistotou?
Ide tu o základný chybný predpoklad o vakcínach: že očkovacie látky komplexným spôsobom stimulujú imunitný systém a vytvárajú tak podmienky pre vznik imunity voči konkrétnemu ochoreniu. Tento predpoklad je nesprávny. Takto to nefunguje. Predpokladá sa, že vakcína "vytvorí" v tele protilátky, ktoré nepriamo poskytnú ochranu voči nákaze. Avšak imunitný systém je oveľa rozsiahlejší a zahŕňa viac mechanizmov než len protilátky a súvisiace "bojovné bunky."
Čo je teda imunitný systém?
V podstate ide o celé telo. Plus myseľ. Dá sa povedať, že všetko je imunitný systém. To je dôvod, prečo môžete v ohnisku epidémie nájsť jedincov, ktorí zostávajú zdraví.
Takže dôležité je celkové zdravie.
Viac než dôležité. Zásadné.
Ako je možné falšovať štatistiky?
Existuje niekoľko spôsobov. Napríklad, predstavme si, že 25 ľudí, ktorí boli zaočkovaní proti hepatitíde B, dostane hepatitídu. Hepatitída B je ochorenie pečene. Ale ochorenie pečene môžete nazvať rôznymi spôsobmi. Môžete zmeniť diagnózu a tak zakryť hlavnú príčinu problému.
A to sa stáva?
Stále. Musí sa to diať, pokiaľ doktori automaticky predpokladajú, že zaočkovaní ľudia sa NEMÔŽU nakaziť chorobou, voči ktorej ich má vakcína chrániť. A presne to doktori predpokladajú. Je to začarovaný kruh. Uzavretý systém. Nepripúšťa žiadne chyby, žiadne omyly. Ak osoba, ktorá bola zaočkovaná proti hepatitíde, dostane hepatitídu, alebo nejakú inú chorobu, automaticky sa predpokladá, že to s vakcínou nemá nič spoločné.
Koľko doktorov ste stretli počas svojej dlhoročnej práci vo vakcinačnom priemysle, ktorí pripustili, že vakcíny predstavujú problém?
Ani jedného. Stretol som niekoľkých, ktorí sa samých seba pýtali, čo to vlastne robia, ale nikdy by to nezverejnili. Ani len v rámci ich firmy.
Čo presvedčilo vás?
Mal som priateľa, ktorého dieťa zomrelo po DPT vakcíne.
Preskúmali ste to?
Áno, neoficiálne. Zistil som, že dieťa bolo pred vakcináciou úplne zdravé. Neexistoval žiadny dôvod pre úmrtie, okrem vakcíny. To spustilo moje pochybnosti. Samozrejme som chcel veriť, že dieťa bolo zaočkované vadnou vakcínou zo zlej série. Ale keď som pátral ďalej, ukázalo sa, že v tomto prípade to tak nebolo. Vtiahlo ma to do víru pochybností, ktoré vo mne neustále narastali. Pokračoval som v pátraní a zistil som presný opak toho, čo som si pôvodne myslel – vakcíny nie sú testované vedeckým spôsobom.
Čo tým myslíte?
Napríklad to, že pri žiadnej vakcíne sa nerobili dlhodobé štúdie. Nevedie sa žiadne dlhodobé, dôsledné pozorovanie. Prečo? Opäť preto, lebo sa vychádza z predpokladu, že vakcíny nespôsobujú problémy. Takže načo by to niekto kontroloval? A navyše, reakcie na očkovanie sú zadefinované tak, že nežiadúce účinky sa objavujú bezprostredne po zaočkovaní. Ale to nedáva zmysel.
Prečo to nedáva zmysel?
Pretože je zjavné, že vakcíny pôsobia v tele počas dlhšieho časového obdobia po ich aplikovaní. Reakcia môže byť postupná. Poškodenie môže gradovať. Časom sa môžu vyvinúť neurologické problémy. A tie sa skutočne v rôznych podobách vyskytujú – dokonca aj podľa konvenčných analýz. Ak ku chemickej otrave môže dôjsť postupne, prečo by to nemalo platiť aj v prípade vakcíny, ktorá obsahuje ortuť?
Takže toto ste zistili?
Áno. Väčšinou tu ide o vzájomné súvislosti, ktoré nie sú dokonalé. Ale ak deti 500 rodičov mali neurologické problémy počas ročného obdobia po zaočkovaní, malo by to viesť k intenzívnemu výskumu.
Stalo sa tak?
Nie, nikdy. Už to hovorí samé za seba.
A to je?
Ľudia, ktorí výskumy robia, sa o fakty v skutočnosti nezaujímajú. Predpokladajú, že vakcíny sú bezpečné. Takže keď urobia výskum, vakcíny vždy zbavia viny. Povedia: "Táto vakcína je bezpečná." Ale na základe čoho urobia takéto závery? Na základe definícií a myšlienok, ktoré automaticky vylúčia možnosť odsúdenia vakcín.
Mnohokrát došlo k prípadom, keď vakcinačná kampaň zlyhala a ľudia dostali choroby proti ktorým boli zaočkovaní.
Áno, je mnoho takých príkladov. No dôkazy sú jednoducho ignorované. Vôbec sa to neberie do úvahy. Odborníci tvrdia, ak sa k tomu vôbec vyjadria, že ide o ojedinelú situáciu a celkovo sa vakcíny ukázali byť bezpečné. Ale ak urobíte zoznam všetkých vakcinačných kampaní, kde došlo k poškodeniam zdravia a chorobám, uvidíte, že NEJDE o ojedinelé situácie.
Hovorili ste na túto tému so svojimi kolegami, keď ste ešte pracovali pre vakcinačný priemysel?
Áno, hovoril.
A čo sa stalo?
Niekoľkokrát mi bolo povedané, aby som mlčal. Jasne mi naznačili, aby som sa venoval práci a na svoje pochybnosti zabudol. Párkrát som sa stretol aj so strachom. Kolegovia sa mi vyhýbali. Cítili, že by ich niekto mohol označiť nálepkou "vinný z dôvodu spoluúčasti." Dal som si však na svoje správanie pozor, aby som si nenarobil problémy.
Ak sú vakcíny skutočné škodlivé, prečo sa stále používajú?
V prvom rade – nie "ak", ony naozaj škodia. Otázka sa stáva zložitejšou, keď sa pozrieme na tých ľudí, u ktorých poškodenie nie je zjavné. A tu by mal prísť na scénu výskum, ktorý mal byť už dávno vykonaný, ale nebol. Vedci by mali skúmať a zostaviť niečo ako mapu, alebo postupovú schému, ktorá presne ukazuje, ako sa vakcíny v tele správajú, čo v ňom spôsobujú od momentu, ako doňho vniknú. Takýto výskum nebol doposiaľ urobený. Čo sa týka otázky – prečo sú stále podávané – mohli by sme tu sedieť dva dni a diskutovať o všetkých dôvodoch. Ľudia majú na rôznych spoločenských úrovniach systému rôzne motivácie. Peniaze, strach, že prídu o prácu, snaha získať body za snaživosť, prestíž, ocenenia, povýšenie, pomýlený idealizmus, zlozvyk nepoužívania vlastného rozumu, a tak ďalej. Avšak na najvyšších úrovniach medicínskeho kartelu sú vakcíny najvyššou prioritou, pretože oslabujú imunitný systém. Viem, že to znie neuveriteľne, ale je to pravda. Medicínsky kartel na svojej najvyššej úrovni nemá záujem ľuďom pomôcť, má záujem ich poškodiť, oslabiť, usmrtiť.
Raz som mal počas svojej kariéry dlhý rozhovor s mužom, ktorý pracoval na vysokej pozícii vo vláde jednej africkej krajiny. Povedal mi, že si je toho veľmi dobre vedomý. Tiež mi povedal, že WHO (Svetová Zdravotnícka organizácia) stojí na čele týchto depopulačných snáh. V Afrike funguje tajná skupina ľudí pozostávajúca z rôznych funkcionárov, ktorí sa skutočne snažia zmeniť osud chudobných. Táto sieť ľudí vie, čo sa deje. Vedia, že vakcíny sa používali a stále používajú, aby sa zničili ich krajiny a pripravila sa tak pôda pre globalistické mocnosti, ktoré nad nimi chcú prevziať kontrolu. Mal som možnosť rozprávať sa s niekoľkými ľuďmi z tejto siete.
Je si Thabo Mbeki, prezident Južnej Afriky, vedomý tejto situácie?
Povedal by som že čiastočne vedomý. Možno o tom nie je úplne presvedčený, ale čoskoro si uvedomí celú pravdu. Už vie, že HIV je podvod. Vie, že lieky proti AIDS sú jedy, ktoré ničia imunitný systém. Tiež veľmi dobre vie, že keby verejne prehovoril o probléme s vakcínami, bol by označený za blázna. Po svojom postoji k problému AIDS má dosť komplikácií.
A táto sieť ľudí, ktorú ste spomínali...
Majú zozbierané veľké množstvo informácií týkajúcich sa vakcín. Otázka znie, aký postup by bol strategicky úspešný? Pre týchto ľudí je to náročná úloha.
A v industrializovaných národoch?
Medicínske kartely majú veľkú moc, ale táto sa postupne zmenšuje. Je to hlavne tým, že ľudia majú slobodu spochybňovať medicínu. Ale ak možnosť voľby (právo prijať alebo odmietnuť akýkoľvek liek) nenaberie na sile, povinné očkovania proti baktériám a vírusom používaných v biologických zbraniach zvíťazia. Toto je veľmi dôležité obdobie.
Vyzerá to tak, že rozruch okolo vakcíny proti hepatitíde B by tomu mohol pomôcť.
Áno, súhlasím. Tvrdiť, že malé deti potrebujú vakcínu proti hepatitíde B a súčasne pripúšťať, že človek sa touto chorobou môže nakaziť pohlavným stykom alebo použitou ihlou, je smiešne spojenie. Medicínske autority sa snažia ukryť za tvrdenie, že v USA sa každý rok z "neznámych príčin“ nakazí hepatitídou B približne 20 000 detí, a preto má byť každé dieťa zaočkované. Spochybňujem počet 20 000, aj takzvané štúdie, ktoré to majú podopierať.
Andrew Wakefield, britský lekár, ktorý odhalil spojitosť medzi MMR vakcínou a autizmom, bol práve nedávno vyhodený z práce, z londýnskej nemocnice.
Áno. Wakefield urobil ľuďom veľkú službu. Jeho odhalenie súvislosti medzi vakcínou a autizmom je ohromujúce. Možno viete, že manželka Tonyho Blaira sa zaujíma o alternatívnu medicínu. Je pravdepodobné, že ich dieťa nebolo zaočkované MMR vakcínou. Blair sa nedávno v jednom rozhovore vyhol priamej odpovedi a vyznelo to tak, že mal iba námietky voči prehrabávaniu sa v jeho "osobnom a rodinnom živote." V každom prípade, som presvedčený, že jeho manželke zavreli ústa. Myslím si, že keby mohla, minimálne by vyjadrila sympatie všetkým rodinám, ktoré verejne vystúpili s tvrdením, že zdravie ich detí bolo ťažko poškodené MMR vakcínou.
Britskí reportéri by sa k nej mali pokúsiť dostať.
Pokúšajú sa, ale myslím si, že sa s manželom dohodla na mlčaní za každú cenu. Ak by ale svoj sľub porušila, mohla by nesmierne pomôcť. Niekto mi povedal, že je pod veľkým tlakom a nielen zo strany svojho manžela. Keďže zastáva pozíciu, ktorú zastáva, vložila sa do toho MI6 (britská tajná služba) a britské lekárske autority. Považuje sa to za otázku národnej bezpečnosti.
Nuž, skutočne ide o otázku národnej bezpečnosti, keď človek pochopí medicínsky kartel.
Ide o globálnu bezpečnosť. Kartel pôsobí v každom národe. Horlivo stáži nedotknuteľnosť vakcín. Spochybňovanie vakcín je na rovnakej úrovni, ako keby vatikánsky pápež spochybňoval svätosť eucharistie v katolíckej cirkvi.
Viem, že keby hollywoodska celebrita vyhlásila, že sa nedá zaočkovať, spáchala by tým kariérnu samovraždu.
Hollywood je na medicínsky kartel silne napojený. Má to niekoľko dôvodov. Jedným z nich je jednoduchý fakt, že herec, ktorý je slávny, púta obrovskú pozornosť, nech už hovorí ČOKOĽVEK. V roku 1992 som sa zúčastnil demonštrácie proti FDA v centre Los Angeles. Jeden či dvaja herci tam vystúpili na protest proti FDA. Po tejto udalosti by ste však už len s námahou hľadali herca, ktorý sa proti medicínskemu kartelu odvážil verejne vystúpiť.
Aká atmosféra a morálny stav vládnu v rámci National Institutes of Health (NIH – Národné Inštitúcie Zdravia)?
Ľudia súťažia o peniaze pre výskum. Posledná vec, ktorú by chceli napádať, je súčasný staus quo. Už teraz vedú vzájomnú vojnu o peniaze. Nepotrebujú viac problémov. Je to veľmi izolovaný systém. Stojí na myšlienke, že moderná medicína je na všetkých frontoch veľmi úspešná. Pripustiť systémové problémy v akejkoľvek oblasti znamená vrhnúť pochybnosť na celý podnik. Preto by si niekto mohol myslieť, že NIH je posledné miesto, kde by sa mohli poriadať demonštrácie, ale opak je pravdou. Ak tam príde päťtisíc ľudí a bude žiadať bilanciu skutočného úžitku z tohto výskumného systému, popis reálnych zdravotných prínosov, ktoré verejnosť získala z miliárd vyplytvaných dolárov, ktoré boli napumpované do tohto systému, môže to niečo spustiť. Iskra sa môže rozhorieť. S ďalšími demonštráciami by mohli na svetlo sveta vyplávať rôzne škandalózne informácie. Výskumníci – niektorí z nich – by mohli začať rozprávať.
Dobrá myšlienka.
Ľudia v oblekoch, ktorí by stáli tak blízko pri budovách, ako to len polícia dovolí. Finančníci, športovci, matky a deti. Bohatí ľudia. Chudobní ľudia. Všetky skupiny ľudí.
Čo hovoríte na kombinovanú deštruktívnu silu početných vakcinácií, ktoré podstupujú deti v dnešnej dobe?
Je to fraška a zločin. Neexistujú žiadne hĺbkové štúdie. Budem sa opakovať, ale celé je to postavené na predpoklade, že vakcíny sú bezpečné, a preto akýkoľvek počet vakcín podaných súčasne, je taktiež bezpečný. Pravda je však taká, že vakcíny nie sú bezpečné. Preto, keď sa ich podá viac v krátkom časovom období, sa možnosť poškodenia zvyšuje.
Potom tu máme jesenné chrípkové obdobia.
Áno. Akoby baktérie prenikali z Ázie do USA iba na jeseň. A verejnosť to zhltne aj s navijákom. Ak sa to deje v apríli, ide o silné nachladnutie. Ak sa to deje v októbri, ide o chrípku.
Ľutujete, že ste toľké roky pracovali vo vakcinačnom priemysle?
Áno. Ale po tomto rozhovore to budem ľutovať o trochu menej. A pomáham aj inými spôsobmi. Poskytujem informácie určitým ľuďom, o ktorých viem, že ich správne použijú.
Čo by ste chceli, aby verejnosť pochopila?
Že bremeno dokazovania bezpečnosti a účinnosti vakcín je na ľuďoch, ktorí ich vyrábajú a následne vydávajú povolenia na ich užívanie širokou verejnosťou. Len toľko. Bremeno dokazovania nie je na mne, ani na vás. A ako dôkaz potrebujete dobre navrhnuté dlhodobé výskumy. Potrebujete rozsiahle pozorovanie. Potrebujete si vypočuť matky a pozorne počúvať, čo povedia o svojich deťoch, čo sa s nimi dialo po očkovaní. Toto všetko potrebujete. Nič z toho tu však nie je.
Aby sme predišli nepochopeniu, skúste ešte raz objasniť problém s ochoreniami, ktoré vakcíny spôsobujú. O aké ochorenia ide a ako k tomu dochádza?
Tu je potrebné rozlíšiť dva potenciálne škodlivé následky. Prvý, človek sa nakazí z vakcíny. Dostane chorobu, voči ktorej ho vakcína mala chrániť, pretože istá forma ochorenia existuje aj vo vakcíne. Druhý, človek nedostane TO ochorenie, ale po nejakom čase, možno ihneď, možno vôbec, sa uňho vyvinie stav spôsobený očkovacou látkou. Môže ísť o autizmus, alebo to môže byť iné ochorenie ako napríklad meningitída. Môže tiež skončiť s duševným poškodením.
Existuje nejaký spôsob na porovnanie výskytu týchto rôznych následkov?
Nie. Pretože pozorovanie je nedostatočné. Môžeme iba hádať. Ak sa opýtate, koľko detí zo stotisícovej populácie, ktorá bola zaočkovaná, dostalo osýpky, a u koľkých detí sa vyskytlo iné ochorenie, nedostanete spoľahlivú odpoveď. Vakcíny sú len poverou. A s poverami nezískate použiteľné fakty. Dostanete sa iba k príbehom, ktoré sú väčšinou prerozprávané tak, aby sa povera posilnila. Ale keď sa pozrieme na vakcinačné kampane, môžeme poskladať príbeh, ktorý odhaľuje veľmi znepokojivé veci. Došlo k poškodeniu zdravia ľudí. Poškodenie je reálne, môže byť rozsiahle a môže znamenať smrť. Poškodenie zdravia sa NEVZŤAHUJE len na niekoľko prípadov, ako sa nás snažia presvedčiť. V Amerike je skupina matiek, ktoré vypovedajú o autizme a detských vakcínach. Prichádzajú na stretnutia, vystupujú na nich. V podstate sa snažia vyplniť medzeru, ktorú vytvorili vedci a lekári, ktorí sa voči celej záležitosti obrátili chrbtom.
Dovoľte mi túto otázku. Zoberme si dieťa, povedzme z Bostonu. Zdravo sa stravuje, pravidelne cvičí, jeho rodičia ho milujú a nedostane vakcínu proti osýpkam. Aký by bol jeho stav v porovnaní s priemerným dieťaťom z Bostonu, ktoré sa stravuje nevhodne, pozerá televízor päť hodín denne a bude mu podaná vakcína proti osýpkam?
Samozrejme, existuje tu viacero faktorov, no ja by som stavil na lepší zdravotný stav prvého dieťaťa. Keby dostalo osýpky, ak by ich dostalo v deviatich rokoch, je veľká pravdepodobnosť, že jeho ochorenie bude mať ľahší priebeh než prípadné osýpky u druhého dieťaťa. Vždy by som stavil na prvé dieťa.
Ako dlho ste pracovali s vakcínami?
Dlho. Viac ako desať rokov.
Keď sa teraz pozriete naspäť, viete si vybaviť jeden dobrý dôvod, prečo by sa dalo povedať, že vakcíny sú úspechom?
Nie, neviem. Keby som mal teraz dieťa, posledná vec, ktorú by som dopustil, je očkovanie. Keby som musel, odsťahoval by som sa zo štátu. Zmenil by som identitu celej rodiny a zmizol s ňou. Nehovorím, že by k tomu došlo. Sú spôsoby, ako systém obísť diplomaticky, ak viete ako nato. V každom štáte je možnosť odvolať sa na výnimky, či už náboženského alebo filozofického charakteru. Ale keby bol na mňa vyvinutý tlak, odsťahoval by som sa.
Na druhej strane, všade sú deti, ktoré sú zaočkované, no vyzerajú byť zdravé.
Operatívne slovíčko je "vyzerajú byť." Zoberte si deti, ktoré sa nevedia sústrediť pri učení. Zoberte si deti, ktoré z času na čas trpia prudkými zmenami nálad. Zoberte si deti, ktoré nedisponujú všetkými mentálnymi schopnosťami. Viem, že tieto problémy môžu mať rôzne príčiny, ale vakcíny sú jedným z nich. Ja by som to neriskoval. Nevidím dôvod na taký risk. A úprimne povedané, nevidím dôvod, prečo by vláda mala mať posledné slovo. Štát a medicína sa, z mojej skúsenosti, často navzájom vylučujú. Buď máte jedno alebo druhé, ale nie obidva.
Takže sa dostávame k otázke rovnakých možností rozhodovania.
Áno. Nechajme tých, ktorí chcú byť očkovaní, aby sa zaočkovali. Dajme právo odmietnutia tým, ktorí očkovaní byť nechcú. Ale ako som povedal už predtým, o rovnakých možnostiach sa nedá hovoriť, pokiaľ je „ihrisko“ plné klamstiev. V prípade detí sú to rodičia, ktorí musia robiť všetky rozhodnutia. A títo rodičia potrebujú poriadnu dávku pravdy. Zoberte si dieťa, ktoré som spomínal, ktoré zomrelo po podaní DPT vakcíny! Na základe akých informácii dali rodičia zaočkovať toto dieťa? Môžem vás ubezpečiť, že boli veľmi jednostranné. Neboli to pravdivé informácie.
Medicínski manažéri pre styk s verejnosťou spolu s novinármi strašia rodičov príšernými scenármi, čo všetko sa môže stať, ak svoje deti nedajú zaočkovať.
Snažia sa vzbudiť dojem, že odmietnutie očkovania je zločin. Stavajú to na úroveň zlého rodičovstva. Môžete proti tomu bojovať lepšími informáciami. Vzoprieť sa autoritám je ale vždy náročné. A iba vy sami sa môžete rozhodnúť, či do toho ísť. Je úlohou každého človeka, aby si na túto záležitosť utvoril vlastný názor.
Medicínskemu kartelu sa táto stávka páči. Oni stavili, že zvíťazí strach.
16. máj 2008
Zdroj: Očkovanie.org
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vzor tlaciva, kde je prehlasenie na odmietnutie ockovania.


Aktuálny právny stav povinného očkovania v SR
alebo ako využiť právne vákuum a neočkovať, ak nechcete:
http://www.ockovanie.org/povinne-ock...-aktualne.html
Naposledy upravil duves : 16.03.09 at 10:28
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
http://www.ta3.com/sk/relacie/5_tema...-alebo-zdravie
HOSTIA: Valentino Vranič, PhD. Iniciatíva pre uvedmenie si rizík očkovaniA * MUDr. Peter Lipták, lekár * LIVE-TLF: Henrieta Hudečková, hlavný odborník MZ pre epidemiológiu * LIVE-TLF: MUDr. Robert Bajzík, lekár * LIVE-TLF: Michael Vít, námestník ministra zdravotníctva pre ochranu a podporu verejného zdravia a hlavní hygienik ČR
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

duves Pozri príspevok
Vzor tlaciva, kde je prehlasenie na odmietnutie ockovania.
Sú prípady, kedy je očkovanie zbytočné..napríklad chrípka...ale neviem,čo by si robil, keby ideš napríklad niekde do tropických oblastí...či by si sa nedal očkovať...a sú ochorenia,ktoré vďaka očkovaniu vymyzli..a preto je to očkovanie POVINNÉ...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tiež som tak uvažoval.
Keď si vezmeš koľko rokov sa očkuje napríklad proti tuberkulóze, ktorá je považovaná za chorobu chudobných a predsa sa na Slovensku tuberkulóza šíri, dokonca aj u bohatých ľudí. Podľa "vedeckých teórií" sa verilo, že s tuberkulózou sa nestretneme, že je to vyhubená choroba a hľa.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

duves Pozri príspevok
Tiež som tak uvažoval.
Keď si vezmeš koľko rokov sa očkuje napríklad proti tuberkulóze, ktorá je považovaná za chorobu chudobných a predsa sa na Slovensku tuberkulóza šíri, dokonca aj u bohatých ľudí. Podľa "vedeckých teórií" sa verilo, že s tuberkulózou sa nestretneme, že je to vyhubená choroba a hľa.
Lenže tu sa nejedná len o TBC...všetky choroby,proti ktorým sa očkuje, sú veľmi nebezpečné...predstav si,že by sa teraz všetci ľudia vzbúrili a prestali by dávať deti očkovať proti všetkým tým chorobám,ktoré sa povinne očkujú...nielen že by vznikla epidémia,ba dokonca pandémia pri niektorých,ale by zomieralo kopec detí...a úplne zbytočne...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ak je pravdou len časť zo zverejnených prípadov poškodenia zdravia vakcináciami, a tiež z toho, čo už bolo a je popísané o rizikách očkovania, nie je potom je choré, ak človek napriek tomu je povinný dať zaočkovať svoje deti proti všetkým stanoveným ochoreniam? Keby som o týchto veciach vedel skôr, bol by som proti, aby moje deti boli zaočkované bez toho, aby lekár pred zaočkovaním nevyhotovil a nepodpísal záznam, že moje deti nemajú alergiu na žiadnu zo zložiek vakcín, tieto im nemôžu ukodiť a ochránia deti proti ochorením voči ktorému očkovanie smeruje. Ak by som takéto prehlásenie nedostal, bol by som proti očkovaniu, aj keby orgán zdravotníctva hrozil zákonnou 10.000,-Sk pokutou,

http://burkert.blog.sme.sk/c/176810/...ilna-kava.html


Vakcíny navyše často obsahujú jedovaté a karcinogénne látky, ako formaldehyd, hliník, thimerosal, fenoxyetanol, polysorbát a podobne (pozrite si príbalový leták).
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Takáto anti očkovacia osveta, nie je práve etická.
Treba si zobrať aj druhú stranu, že koľkým to život zachránilo....
treba si uvedomiť, že napr. taký tetanus, záškrt... tieto ochorenia sa podarilo práve očkovaním eliminovať- preto dnes nie je taká úmrtnosť detí ako to bolo pred zavedením pravidelného očkovania.
Aj tot je jednen aspekt na objektívne posúdenie očkovania.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Bionda Pozri príspevok
Takáto anti očkovacia osveta, nie je práve etická..
Písať o fin.kríze tiež nie je eticke. Moja cesta je poznat pravdu. Je dost možne, že tam nie je vela priestoru pre zahmlievanie skutocnosti etikou.


Bionda Pozri príspevok
Treba si zobrať aj druhú stranu, že koľkým to život zachránilo....
treba si uvedomiť, že napr. taký tetanus, záškrt... tieto ochorenia sa podarilo práve očkovaním eliminovať- preto dnes nie je taká úmrtnosť detí ako to bolo pred zavedením pravidelného očkovania.
Aj tot je jednen aspekt na objektívne posúdenie očkovania.
Neexistuju žiadne dokazy. V čase, ked sa zacalo s očkovanim bol prirodzeny pokles uvedenych ochoreni. Prečo sa teda neda TBC uplne odstranit?
Ked udelali soudruzi z NDR chybu?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Nakoľko všetko má vždy dve strany- klady a zápory, každý sme osobitý a tým pádom každý inak reagujeme, ale jedno je naozaj zrejmé, že úmrtnosť detí klesla, ale nemyslím si, že to bolo spôsobené len tým, že sa začala dodržiavať hygiena.
V niečom sa dá s tebou súhlasiť, ale v niektorých častiach aj nie. Dnes už niektoré "zastaralé" očkovacie vakcíny- sa bohužiaľ- pichajú v rozvojových krajinách- ale o tom sa vie, na rozdiel od toho u nás používané očkovacie látky majú čoraz menej vedľajších účinkov.
Napr. tetanus, nemyslím si, že je to prirodzený pokles- so zemou prichádzajú ľudia stále do kontaktu, takže ja sa radšej dám pravidelne očkovať rizus sardonicus nepotrebujem, radšej sa veselo usmejem .
Ale vždy budú tí proti a tí za- plne rešpektujem tvoje rozhodnutie a ten, kto sa rozhodne ako ty- môže, zabrániť mu netreba.
Ja očkovanie považujem za dobré rozhodnutie- ja si pre deti aj zaplatím očkovanie navyše , ale som spokojná - je to na každom.
Ak by v prípade , že by som odmietla očkovanie ochoreli a povedzme si, že to riziko tam je- objektívne- nikdy by som si to neodpustila- tobôž ak by to bolo ochorenie proti ktorému existuje prevencia a ja by som tak neurobila.
Toto je môj názor, rozhodnutie je na každom, ale ako som napísala, nie je len všetko negatívne
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Mne lekar vždy na banalnu chripku predpisoval antibiotika. Ked som sa ho na to pytal, že prečo, tak povedal, že preventivne. Hm...takže možno nas preventivne očkuju. Nie je nad silne lobby farmaceutizmu, ktore potrebuje vytlct z nasho strachu velke prachy. Oni nepotrebuju alternativne smery (bylinkarstvo, homeopatiu).
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
duves Pozri príspevok
Mne lekar vždy na banalnu chripku predpisoval antibiotika. Ked som sa ho na to pytal, že prečo, tak povedal, že preventivne. Hm...takže možno nas preventivne očkuju. Nie je nad silne lobby farmaceutizmu, ktore potrebuje vytlct z nasho strachu velke prachy. Oni nepotrebuju alternativne smery (bylinkarstvo, homeopatiu).
To máš zlého doktora, ktorý sa zmodernizoval a chce ťa preventívne liečiť na niečo čo možno nemáš, aby si sa nemusel nevrátil, ja takého nemám, ani moje deti. Dokonca ja idem k lekárke aj s deťmi ( v prípade teploty pri chrípke a pod.) až vtedy ak aj po 3dňoch teploty neklesnú . Vtedy je zrejmé, že to nebude len na Panadol, ale my ľudia sa ponáhľame a nechceme byť chorí veľmi dlho. Ale toto je "moderný " problém. Hypoteticky , vieš si predstaviť, že budeš najprv 3 dni doma s liekmi proti teplote a vitamínami a potom ešte ďalších 7-10 s ATB ( v prípade ak sa ti to dostane na priedušnicu? ) aj toto sme spôsobili my pacienti povieme si takto dlho si to nemôžeme dovoliť ......
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

duves Pozri príspevok
Mne lekar vždy na banalnu chripku predpisoval antibiotika. Ked som sa ho na to pytal, že prečo, tak povedal, že preventivne. Hm...takže možno nas preventivne očkuju. Nie je nad silne lobby farmaceutizmu, ktore potrebuje vytlct z nasho strachu velke prachy. Oni nepotrebuju alternativne smery (bylinkarstvo, homeopatiu).
No chrípka určite nie je banálne ochorenie a na chrípku sú ATB neúčinné, kedže ju spôsobuje vírus...a to si myslím,že už vie každý...respektíve mal by vedieť...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
duves Pozri príspevok
http://www.ta3.com/sk/relacie/5_tema...-alebo-zdravie
HOSTIA: Valentino Vranič, PhD. Iniciatíva pre uvedmenie si rizík očkovaniA * MUDr. Peter Lipták, lekár * LIVE-TLF: Henrieta Hudečková, hlavný odborník MZ pre epidemiológiu * LIVE-TLF: MUDr. Robert Bajzík, lekár * LIVE-TLF: Michael Vít, námestník ministra zdravotníctva pre ochranu a podporu verejného zdravia a hlavní hygienik ČR
uved mi jeden dôvod prečo by sa človek nemal dať očkovať..a hlavne k čomu je to dobré...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
duves Pozri príspevok
Tiež som tak uvažoval.
Keď si vezmeš koľko rokov sa očkuje napríklad proti tuberkulóze, ktorá je považovaná za chorobu chudobných a predsa sa na Slovensku tuberkulóza šíri, dokonca aj u bohatých ľudí. Podľa "vedeckých teórií" sa verilo, že s tuberkulózou sa nestretneme, že je to vyhubená choroba a hľa.
TBC nikdy nebude vyhubené. a nie je to choroba chudobných TBC môže dostať každí z nás... thakže bacha
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať