Zavrieť

Porady

Odvod poistného

Dobrý deň: Prosíme o radu: Zamestnanec ukončil pracovný pomer k 30.6.2005. Celý mesiac bol PN. Firma mu prepláca nevyčerpanú dovolenku. Z preplatenej dovolenky sú odvody do Zdravotnej a Sociálnej poisť.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Soc. poisťovňa nechce odvody ale zdravotná asi áno. Nie som si istá pri zdr. poisť.

    drekos je offline (nepripojený) drekos

    drekos
    vymeriavacím základom pre odvody je aj náhrada za dovolenku,takže aj do Soc.poisť. aj do Zdrav.poisť.sa odvádza poistné.

    drekos je offline (nepripojený) drekos

    drekos
    aj ja som to čítala,ale na stránke VŠZP v rubrike otázky a odpovede bolo tak ako som poradila,takže som radšej odviedla.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    U nás bola kontrola zo Soc.poisť. Mali sme zamestnanca, ktorý bol celý mesiac na PN a vyplatili sme mu odmenu za predošlý mesiac. Z tejto odmeny sme aj odvody odviedli. Soc. p. nám vrátila peniaze, že nechcú odvody z tejto odmeny, pretože nepracoval a taký čas štát platí za neho. Tak si myslím, že nebudú chcieť ani z preplatenej dovolenky.

    marek32 je offline (nepripojený) marek32

    marek32
    § 140 ods.2 zákona č.461/2003 Z.z. o sociálnom poistení - poistné sa neplatí v období, počas ktorého je zamestnanec uznaný za práceneschopného.To znamená, ak je zamestnanec PN, odvody na sociálne poistenie sa neplatia.

    Odvody na zdravotné poistenie: Ak je zamestnacovi vyplatená nevyčerpaná dovolenka vo výplatnom termíne za jún 2005, zdravotné poistenie sa platí.

    Ak bude nevyčerpaná dovolenka vyplatená vo výplatnom termíne za mesiac júl 2005 a neskôr, odvody sa neplatia. Viď § 13 ods.4 písm.j) zákona č.580/2004 Z.z. o zdravotnom poistení.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.