Zavrieť

Porady

Zamestnanie cudzinca na DOVP

Existujú nejaké obmedzenia alebo odlišné postupy pri zamestnávaní cudzieho štátneho príslušníka s trvalým pobytom v ČR, ktorý by vykonával prácu v SR na DOVP? Hlavne čo sa týka odvodov a ohlasovacej povinnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Nie, len musí mať rod. číslo, aby si mohla urobiť odvod na SP. Inak ak na DoVP tak je to dtto ako u nás. Na pr. zmluvu potrebuješ súhlas Úradu práce.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Jara
    Nie, len musí mať rod. číslo, aby si mohla urobiť odvod na SP. Inak ak na DoVP tak je to dtto ako u nás. Na pr. zmluvu potrebuješ súhlas Úradu práce.
    Ak budeš mať problém, že r.číslo bude iné, tak sa ozvi, poradím ako ho vybaviť.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Píšem Martinke lebo chcela cestou SS ale možno to niekedy ešte niekomu pomôže tak radšej cestou Porady:

    Zaslať žiadosť na: Register obyvateľov SR,
    Register rodných čísel
    Partizánska cesta 129
    974 86 Banská Bystrica

    K žiadosti priložiť: fotokópia rodného listu v jazyku občana / t.j. napr. francúzsky /
    fotokópia rod. listu v slovenskom jazyku overená notárom
    fotokópia občianského preukazu
    fotokópia potvrdenia o trvalom pobyte cudzinca
    fotokópia pasu
    fotokópia prideleného rodného čísla /zahraničného, napr. belgického/

    ešte som zabudla kolok v hodnote 50,- Sk pripnúť kancel. spinkou.


    Môžeš aj telefonický na č. 048/4141338, p. Jombiková

    mala by si to mať do týždňa vybavené. Veľa šťastia...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Jara
    Píšem Martinke lebo chcela cestou SS ale možno to niekedy ešte niekomu pomôže tak radšej cestou Porady:

    Zaslať žiadosť na: Register obyvateľov SR,
    Register rodných čísel
    Partizánska cesta 129
    974 86 Banská Bystrica

    K žiadosti priložiť: fotokópia rodného listu v jazyku občana / t.j. napr. francúzsky /
    fotokópia rod. listu v slovenskom jazyku overená notárom
    fotokópia občianského preukazu
    fotokópia potvrdenia o trvalom pobyte cudzinca
    fotokópia pasu
    fotokópia prideleného rodného čísla /zahraničného, napr. belgického/

    ešte som zabudla kolok v hodnote 50,- Sk pripnúť kancel. spinkou.


    Môžeš aj telefonický na č. 048/4141338, p. Jombiková

    mala by si to mať do týždňa vybavené. Veľa šťastia...
    Jarka, my sme práve dnes prijali na pracovnú zmluvu občana ČR, išiel sa prihlásiť na spoločnú ZP, tam mu zobrala prihlášku s jeho "českým rodným číslom", len mu dala napísanú adresu na REGOb do B.B., s tým že má pridať k žiadosti o pridelenie rod. čísla kolok 100,- Sk a kópiu prac. zmluvy.
    Tak teraz neviem, na sociálke nepýtali "slovenské r.č.", a nemá ani potvrdenie z úradu práce na prácu na Slovensku.
    Tak teraz neviem, že čo treba vlastne ešte všetko dovybavovať.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Janka, je to OK. Maš predsa rovnaké rodné číslo ako v ČR, tak aj v SR. Ide o to že v niektorých krajinách nemajú rovnaký počet miest ako u nás. Napr. ja mám beldičana a oni majú rod. číslo prvých šesť miest ako máme my ale lomeno majú 5 miestne číslo. Tak som mala problém či dať nuly alebo jedno "odseknúť" /há,há,há/ a tak som nakoniec pátrala až som sa dopátrala že existuje register a tam mu ho pridelia. Myslím že to máš v poriadku, veď nič sa českému nemení, vsjó v poriadke...

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Jara
    Janka, je to OK. Maš predsa rovnaké rodné číslo ako v ČR, tak aj v SR. Ide o to že v niektorých krajinách nemajú rovnaký počet miest ako u nás. Napr. ja mám beldičana a oni majú rod. číslo prvých šesť miest ako máme my ale lomeno majú 5 miestne číslo. Tak som mala problém či dať nuly alebo jedno "odseknúť" /há,há,há/ a tak som nakoniec pátrala až som sa dopátrala že existuje register a tam mu ho pridelia. Myslím že to máš v poriadku, veď nič sa českému nemení, vsjó v poriadke...
    Ešte doplňujem. Z úradu práce by ste mali mať potvrdenie, to píše nejaký § v Zákoníku práce, len nemám čas to hľadať, ale myslím, že je to logické lebo štát sa vlastne týmto bráni, ak máme dlhodobo nezamestnaných v takejto profesii tak by sme nemali zamestnať cudzincov... Viem,
    že niekedy si to šef želá a padlá...

    Takéto potvrdenie si potom pýta Inšpektorát práce čiže akcia VIETOR...

    jonnie je offline (nepripojený) jonnie

    začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac jonnie
    Tusim v zakone o neleg.praci bolo, ze je potrebne hlasit zamestnanca zo zahranicia na akysi urad. Zakon nemam pri sebe, ale kto potrebuje, tak si to precita a overi, ak hlasam bludy

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    janaGT
    Jarka, my sme práve dnes prijali na pracovnú zmluvu občana ČR, išiel sa prihlásiť na spoločnú ZP, tam mu zobrala prihlášku s jeho "českým rodným číslom", len mu dala napísanú adresu na REGOb do B.B., s tým že má pridať k žiadosti o pridelenie rod. čísla kolok 100,- Sk a kópiu prac. zmluvy.
    Tak teraz neviem, na sociálke nepýtali "slovenské r.č.", a nemá ani potvrdenie z úradu práce na prácu na Slovensku.
    Tak teraz neviem, že čo treba vlastne ešte všetko dovybavovať.
    Volala som sa REGOB, tam mi bolo povedané, že ak zamestnáme občana ČR na pracovnú zmluvu, tam sa rodné číslo len overí, treba zaslať overenú fotokópiu rodného listu a kópiu OP - neoverenú. a k tomu ešte žiadosť o overenie. Žiadny kolok ani pracovnú zmluvu, ako mi bolo povedané na ZP.
    A trvá to asi tak 2 týždne.
    Naposledy upravil janaGT : 07.07.05 at 07:42

    urs je offline (nepripojený) urs

    urs
    martinaj
    Existujú nejaké obmedzenia alebo odlišné postupy pri zamestnávaní cudzieho štátneho príslušníka s trvalým pobytom v ČR, ktorý by vykonával prácu v SR na DOVP? Hlavne čo sa týka odvodov a ohlasovacej povinnosti.
    Mám taký istý dotaz len trvalý pobyt je v Rakúsku.
    Ak ho zamestnám na dohodu ako preukáže platenie zdravotného v svojej krajine, lebo tam má TPP a platí si.
    Dík

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    jonnie
    Tusim v zakone o neleg.praci bolo, ze je potrebne hlasit zamestnanca zo zahranicia na akysi urad. Zakon nemam pri sebe, ale kto potrebuje, tak si to precita a overi, ak hlasam bludy
    Nehlásaš bludy, je to tak Zákon o neleg. práci a súhlas Úradu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.