Zavrieť

Porady

vysporiadanie majetku

Dobrý deň,
chcem sa dať rozviesť s manželkou a vysporiadať si s ňou majetok. Keďže podnikám mám s.r.o.-čku, kde som jediný spoločník a konateľ, firma má nejaký majetok. Má manželka nárok aj na polovicu mojej firmy? Bol som živnostník pred našim zoznámením, ale s.r.o.-čku som založil už počas našeho manželstva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

    samuelovic
    pokial ja viem , majetok živnostníka nespadá do spol. majetku myslím že je to tak aj s s.r.o., no môže isť po Tvojich buducich prijmoch.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    samuelovic Pozri príspevok
    pokial ja viem , majetok živnostníka nespadá do spol. majetku myslím že je to tak aj s s.r.o., no môže isť po Tvojich buducich prijmoch.
    Co tam myslis, ze nespada majetok zivnostinika do spolocneho majetku?

    Pokial manzelia nemaju zrusene BSM, majetok ziskany pocas manzelstva im patri obom.
    Ako sa v tvojom pripade oddeluje majetok zivnostnika?
    Myslim, ze sa oddelit neda.

    A s tou s.r.o. to bude podobne, vklad do nej bol zo spolocnych penazi ....

    Tutan01 je offline (nepripojený) Tutan01

    Tutan01
    živnostník som bol pred manželstvom, ale počas neho som sa pretransormoval na s.r.o. a peniaze na vznik s.r.o. boli preukazáteľne použité z môjho podnikania

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Ak nemate zrusene BSM tak vsetko co mate je majetok spolocny. Patri Vam len to co viete vydokladovat, ze ste mal pred manzelstvom - objekt, auto, pc a pod...

    vysporiadanie majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.