Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať skutočnú spotrebu PHM?

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či mi nevie niekto poradiť, chcela by som zaúčtovať skútočnú spotrebu PHM vypočítanú podľa techn.preukazu účtovanú v podvojnom účtovníctve ako 501/211. Na aké účty zaučtujem zistený rozdiel? . Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ikan Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, či mi nevie niekto poradiť, chcela by som zaúčtovať skútočnú spotrebu PHM vypočítanú podľa techn.preukazu účtovanú v podvojnom účtovníctve ako 501/211. Na aké účty zaučtujem zistený rozdiel? . Ďakujem.
    Ak budeš účtovať len skutočnú spotrebu, tak aký rozdiel? Ak bol nákup PHL účtovaný na 501, prípadnú nadspotrebu zaúčtuješ rovnako na 501, ale s nedaňovou analytikou.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ikan Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, či mi nevie niekto poradiť, chcela by som zaúčtovať skútočnú spotrebu PHM vypočítanú podľa techn.preukazu účtovanú v podvojnom účtovníctve ako 501/211. Na aké účty zaučtujem zistený rozdiel? . Ďakujem.
    V prvom rade oddeľ účtovníctvo od dane z príjmu. Podľa zákona o účtovníctve účtuješ skutočné náklady podľa dokladov o nákupe PHM. Podľa dani z príjmov ako náklad uznávaš iba spotrebu do normy podľa technického preukazu. Takže v účtovníctve musia byť náklady na skutočný nákup PHM.

    Ikan je offline (nepripojený) Ikan

    Ikan
    Asi mi to nedochádza ale predsa, účtované PHM do nákladov celý rok na 501 ako výdaj z pokladne. Takže rozdiel oproti účtovníctvu uvádzam v daňovom priznaní na príslušnom riadku ako nadspotreba ale ako to mám zaúčtovať v rámci uzávierkových operácií cez interný doklad , 501 - ponížim oproti akému účtu?

    Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

    Lienočka
    Nejako sa zamotávam do prepočtu nadspotreby. Vychadza mi nadspotreba cca 100 litrov. Sme platcami DPH. Akou cenou prepočítam túto nadspotrebu? Cena PHM podľa ŠU bez DPH? Pretože v nákladoch je to bez DPH. Ďakujem za každú rýchlu odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lienočka Pozri príspevok
    Nejako sa zamotávam do prepočtu nadspotreby. Vychadza mi nadspotreba cca 100 litrov. Sme platcami DPH. Akou cenou prepočítam túto nadspotrebu? Cena PHM podľa ŠU bez DPH? Pretože v nákladoch je to bez DPH. Ďakujem za každú rýchlu odpoveď.
    Cenou phm bez dph.

    Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

    Lienočka
    Ďakujem za odpoveď. Začala som nad tým veeeeľmi rozmyšľať až som sa úplne doplietla a zneistila. Tak a teraz to môžem konečne uzavrieť s pocitom že je to OK.

    Ako zaúčtovať skutočnú spotrebu PHM?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.