Zavrieť

Porady

DOMÁCI MILÁČIK

elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Cca 1/4 - 1/3 litra mlieka prevariť a nechať vychladnúť tak, aby bolo ešte teplé, ale nepálilo.

Do MIXÉRA - pozor, NIE DO ŠĽAHAČA!! dať jednu kocku = 250 g hrudkovitého tvarohu, 10 kvapiek vanilkovej esencie, 1/2 téglika kyslej pochúťkovej smotany, 3-6 lyžíc kryštálového cukru (podľa chuti) a teplé prevarené mlieko, všetko zmixovať dohladka na najvyššom stupni. Vyliať do misky alebo do menších téglikov a nechať "odstáť" pri izbovej teplote asi 1/2 hodiny - hodinu, potom skladovať v chladničke.
--------------------------------------------------------------------------
Množstvo mlieka závisí od toho, aký druh tvarohu a koľko cukru použijete, preto to množstvo "od oka". Ja dávkujem podľa toho, aby to ešte mixér "utiahol", teda aby sa v strede navrchu urobil ten "lievik" . Inak to vysvetlit neviem, sorry.

Nemajte problem z toho, keď sa vam krem bude zdať riedky, kvasinky zo smotany urobia za tu polhodinu - hodinu svoje a pekne to zhustne.
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
kukučka
baby, nerobte z receptov šuťák !
Prosim za prepacenie, ale co je to ŠUŤAK ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

durisovad
Prosim za prepacenie, ale co je to ŠUŤAK ?
Klebetník alebo pokec v téme po porade shoutbox
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

elli
Cca 1/4 - 1/3 litra mlieka prevariť a nechať vychladnúť tak, aby bolo ešte teplé, ale nepálilo.

Do MIXÉRA - pozor, NIE DO ŠĽAHAČA!! dať jednu kocku = 250 g hrudkovitého tvarohu, 10 kvapiek vanilkovej esencie, 1/2 téglika kyslej pochúťkovej smotany, 3-6 lyžíc kryštálového cukru (podľa chuti) a teplé prevarené mlieko, všetko zmixovať dohladka na najvyššom stupni. Vyliať do misky alebo do menších téglikov a nechať "odstáť" pri izbovej teplote asi 1/2 hodiny - hodinu, potom skladovať v chladničke.
--------------------------------------------------------------------------
I ked som v nasom "velkomeste" vanilkovu esenciu nezohnala, tento receptik som dnes vyskusala. Pouzila som vanilkovy cukor /2 bal/ a je to jemnucke a velmi chutnucke.....a zostalo i na zajtra v chladnicke /v poharikoch od vyzivy/
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
baby, no teda, ja že DOMÁCI MILÁČIK...no, to bude téma o psoch alebo mačkách a Vy o mňam, mňam miláčikoch... tak zajtra idem do obchodu nakúpiť a večer mlsám ...mňam,mňam
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

jess
baby, no teda, ja že DOMÁCI MILÁČIK...no, to bude téma o psoch alebo mačkách a Vy o mňam, mňam miláčikoch... tak zajtra idem do obchodu nakúpiť a večer mlsám ...mňam,mňam
moj prvotny pocit, po precitani temy, bol rovnaky.......
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jess
baby, no teda, ja že DOMÁCI MILÁČIK...no, to bude téma o psoch alebo mačkách a Vy o mňam, mňam miláčikoch... tak zajtra idem do obchodu nakúpiť a večer mlsám ...mňam,mňam
jess, vynikajúco sa zabávam. Aby ti nebolo ľúto, ja som to až potiaľto prežívala ako ty, tiež som si myslela, že to bude o mačkách a psoch. A ešte niečo, už tu listujem 10 dní a až teraz som sa dozvedela čo je to šuťák. No a toho miláčika vyskúšam aj ja. Ja ho milujem.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
liba2
jess, vynikajúco sa zabávam. Aby ti nebolo ľúto, ja som to až potiaľto prežívala ako ty, tiež som si myslela, že to bude o mačkách a psoch. A ešte niečo, už tu listujem 10 dní a až teraz som sa dozvedela čo je to šuťák. No a toho miláčika vyskúšam aj ja. Ja ho milujem.
No, som veeeelmi rada, ze nie som sama nevzdelana a ze nie kazdemu bolo jasne, co je to ŠUŤAK.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
No, ak ked si do toho Miláčika pridám ešte kakao, tak by to mohol byť termix, že??
asi vyskúšam .
a hlavne, že tam neidú surové vajíčka. ale aj s tými sa viem vysporiadať. už som to tu niekedy písala. ak by mal niekto záujem, ako nahradiť surové vajíčka, rada poradím.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

ajacik
No, ak ked si do toho Miláčika pridám ešte kakao, tak by to mohol byť termix, že??
asi vyskúšam .
a hlavne, že tam neidú surové vajíčka. ale aj s tými sa viem vysporiadať. už som to tu niekedy písala. ak by mal niekto záujem, ako nahradiť surové vajíčka, rada poradím.
ZEBY VARENYMI?
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
nedá sa povedať, že by sa nahradili varenými.
vajíčka si nad parou vymiešaš (cca 3-5 min). necháš vychladnúť a pracuješ s nimi dalej.
Prvýkrát som sa bála, že z nich ostane praženica. ale neostala.
Je to super aj do všelijakých dresingov, kde má ísť surové vajíčko.
a nemusíš sa báť salmonely
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Najviac energie nám dodávajú čerstvé potraviny, milujem vajíčka, prečo sa ich bojíte?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať