Zavrieť

Porady

fajcenie na MHD

Dobry den,

chcem sa opytat ako je to s tym fajcenim na zastavkach MHD. Vcera sa mi totizto stalo, ze som prechadzal cez zastavku MHD aj s cigaretou....doslova je to chodnik, pozastavil som sa, aby som si pozrel cas odchodu MHD, nebola to ani ktryta zastavka ..no a v tom nabehli Mestsky policajti, a uz mi pisali aj blokovu pokutu.

pytam sa ci je neaka sanca sa z toho dostat, neplatit pokutu, alebo aspon jeho znizenie......32eur je v tejto dobe pre studaka dost

Inak poctivo chodim fajcievat uplne mimo daneho chodnika, aby som na nikoho fakt ten dym , ale aby som platil, zato, ze som sa pozrel kedy mi ide spoj .......tak to je sila

za rady vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    inac neviem necitala som ten zakon, ale v tom clanku na sme sa hovorca mestskej polície vyjadruje, že oni v zákone o ochrane nefajčiarov nie su uvedený ako kontrolný a sankčný orgán a pokutovať fajčiara môžu len v prípade, že odhodí ohorok na zem /znečisťovanie verejných priestranstiev/. Takže je na zamyslenie, či boli vôbec mestskí oprávnení ho pokutovať. Ja som fajčiar a s týmto zákonom v podstate súhlasím, ale aby mi dával pokutu niekto kto na to právo nemá je troška blbé, nie?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    kaco11 Pozri príspevok
    inac neviem necitala som ten zakon, ale v tom clanku na sme sa hovorca mestskej polície vyjadruje, že oni v zákone o ochrane nefajčiarov nie su uvedený ako kontrolný a sankčný orgán a pokutovať fajčiara môžu len v prípade, že odhodí ohorok na zem /znečisťovanie verejných priestranstiev/. Takže je na zamyslenie, či boli vôbec mestskí oprávnení ho pokutovať. Ja som fajčiar a s týmto zákonom v podstate súhlasím, ale aby mi dával pokutu niekto kto na to právo nemá je troška blbé, nie?
    Nezdá sa mi, že by na to nemali oprávnenie, pretože priamo v zákone o ochrane nefajčiarov § 11 stojí:

    (1) Priestupku sa dopustí ten, kto

    a) poruší zákaz fajčenia podľa § 7 ods. 1 písm. a),
    b) poruší zákaz fajčenia podľa § 7 ods. 1 písm. b) až i),
    c) umožní užívať tabakové výrobky osobe mladšej ako 18 rokov.

    (2) Za priestupky uvedené v odseku 1 písm. a) a b) možno uložiť pokutu do 331 eur.

    (3) Za priestupok uvedený v odseku 1 písm. c) možno uložiť pokutu do 497 eur.

    (4) Priestupky uvedené v odseku 1 písm. a) prejednávajú obce; v blokovom konaní ich môžu prejednávať aj orgány Železničnej polície.


    A to sú práve prípady fajčenia na zastávkach a mestský policajt je zástupcom obce. Takže vyzerá to tak, že bol oprávnený dať pokutu.

    samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

    samuelovic
    Ja som nefajčiar a poviem Ti, že mi vadí, keď idem s deťmi do cukrárne alebo na čaj alebo si niekam s priateľkou sadnúť a musím dýchať ten smrad.
    A že si iba obyčajný študák ktorý nemá na pokutu?
    Dám Ti radu, nefajči. Je zaujímavé, že človek ktorý dobrovolne míňa peniaze na alkohol a cigarety je chudák, a ten čo si namiesto toho niečo kúpi je sviňa a každý rozmýšla s cigaretou v ruke, že skadial na to má?!

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Ono zase čo sa týka detí matiek s detmi plne súhlasím, aby sa v cukrárnach nefajčilo, aby existovali podniky, výlučne nefajčiarske, ale ked vidím matku s trojročným dieťaťom, ktorá si miesto do cukrárne s terasou vonku a detským kútikom sadne do o dva domy vedľajšej kaviarne teda pubu sedí na druhej strane podniku od dverí a fajčí jednu od druhej a decko behá po celom /zafajčenom/ podniku a ona po ňom stále kričí, tak mám čo robiť aby som jej jednu nevrazila. A mimochodom bola to dáma v rokoch, žiadna štamgastka ani nič podobne.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    chobot, ale mne sa to celé nezdá, pretože prejednávajú obce je podľa mňa niečo podobné tomu, ako keď ti zelený zoberie techničák a rieši to ODI v mieste trvalého bydliska. Neviem si to predstaviť v reale, ale predpokladala by som, že mestský policajt o tom spíše priestupkový spis alebo niečo podobné a následne to odstúpi na riešenie obci. Neviem si predstaviť, že ho fakt naseriem a bude mi chcieť dať 331 EUR pokutu v nejakých 5 EURových bločkoch

    A ešte aj hovorca mestskej polície ujo Pleva sa vyjadrí, že oni na to právomoc nemajú tak asi chalan vie o čom hovorí
    Naposledy upravil kaco11 : 24.03.09 at 16:05

    ginnes je offline (nepripojený) ginnes

    ginnes
    kde by som pls nasiel presne ten zakon??

    no a da sa neako odvolat, alebo neako poziadat aspon o znizenie???existuje take nieco?

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    ginnes problem je v tom, ze v pripade pokuty od štátnych policajtov /podobne by to malo byť u mestských/ ak zaplatiš blokovú pokutu na mieste, tak to znamená, že súhlasíš s výškou sankcie a si si vedomý priestupku, ktorý si spáchal, takže pokuta sa následne vymáha súdnou cestou od ministerstva vnútra. Môj osobný názor je že podobne je to aj u mestských policajtov, kde by si to následne musel vymáhať od mesta.

    ginnes je offline (nepripojený) ginnes

    ginnes
    uz ma napadlo iba jedno : co tak to zahrat do autu ......na mieste kde sa to stalo je jediny odpadkovy kos, tz .....ze som chcel odhodit spak do kosa, lebo inak by som dostal pokutu za vyssie spomenuty priestupok o znecistovanie verejnych priestranstiev ???

    viacmenej ma stve iba to, ze ceeely zivot fajcievam mimo zastavok, aby som druhym nebol na otravu, a ked prechadzam po chodniku, nikoho na nom niet, iba jedna tyc s rozpisom busov, pozriem sa kedy ide spoj a vtedy ti nabehnu mestsky, kt buzeruju cele sidlisko na malickostiach, len aby mali vyssie premie

    EDIT: jj este sa chcem spytat ako je vlastne definovana zastavka.....ved som bol mimo krytej zastavky, a teraz sa berie ako zastavka hocijaka tyc s rozpisom busov na chodniku, ze je to zastavka??? Sak to v Kosiciach potom neexistuju ani chodniky, len same zastavky :P ....vysvetlovali mi, ze je to neako delene, ze keby som fajcil vo vnutri krytej zastavky, tak je to ine, a ked fajcim pri tom rozpise/akoze zastavka, akoze chodnik/ je to tiez nieco ine

    A teraz keby som fakt isiel iba odhodit spak co kosa, a kos je na zastavke, tak dostanem aj tak pokutu, lebo som na zastavke s cigaretou? A keby som hodil mimo kosa, tak dostanem pokutu, za znecistovanie verejnych priestranstiev? ...vo vseobecnosti je problem s odpadkovymi kosmi v Ke hlavne na Furci, lebo sa nachadzaju iba pri tom rozpise, alebo iba na zastavke.
    Naposledy upravil ginnes : 29.03.09 at 14:07

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.