Zavrieť

Porady

e-shop a faktúry cez mail

ahojte, potrebujem poradiť, tí čo máte e-shop zasielate faktúru spolu s tovarom , alebo ju posielate v elektonickej podobe na mail?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    áno aj ja tak robím, ale chcela by som vedieť, či by sa dalo len posielať v elektronicej podobe... bolo by to menej náročné na čas...

    Yvett je offline (nepripojený) Yvett

    Yvett
    Ja posielam originál s pečitkou aj podpisom. Ani mne by sa nepáčilo dostávať elektronickú faktúru.

    Deymos je offline (nepripojený) Deymos

    Deymos
    Mne by sa pacilo posielat iba fakturu v elektronickej podobe s podpisom a peciatlou, ale neviem, ako to v Alfe spravit. Vyrazne by sa vsetko zjednodusilo a aj zlacnilo. Kto ju potrebuje mat na papieri, ten si ju vytlaci a kto chce original, tomu ho poslem.

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    presne tak, súhlasím, aj tak faktúru zákazník často zahodí...
    a ked mám reklamáciu, tak si tú faktúru viem vyhľadať podľa mena v účtovníctve...
    tiež neviem ako by som to do Alfy dala...

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    Franta Pozri príspevok
    A co tak vytlacit fakturu, potvrdit ju a opat zdigitalizovat skenerom?
    to jo , z blata do kaluže

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    ak chces tak Ti vytvorim predlohu kde by si doplnala len udaje, obchodne meno, ico a podobne
    trebars v PDF-ku

    Barbarakol je offline (nepripojený) Barbarakol

    Barbarakol
    Nenechalo ma to na pokoji, ako je to s tým podpisovaním - na Slovensku je to takto:
    -----------citácia zákona-------------------------------------
    Zákon o účt. č. 431/2002 zo dňa 18.6.2002 §32
    Preukázateľnosť účtovného záznamu
    (1) Na účely tohto zákona sa za preukázateľný účtovný záznam považuje iba účtovný záznam,
    a) ktorého obsah priamo dokazuje skutočnosť,
    b) ktorého obsah dokazuje skutočnosť nepriamo obsahom iných preukázateľných účtovných záznamov,
    c) prenesený spôsobom podľa § 33, ak spĺňa požiadavky podľa písmena a) alebo písmena b).

    (2) Ak účtovná jednotka prenáša účtovný záznam mimo účtovnej jednotky prostredníctvom informačného systému, považuje sa účtovný záznam za preukázateľný, ak sa prenášal spôsobom podľa § 33. Účtovný záznam určený na prenášanie musí obsahovať podpisový záznam. Účtovný záznam musí byť podpísaný najneskôr v okamihu jeho odovzdania na prenos.

    (3) Podpisovým záznamom sa rozumie účtovný záznam, ktorého obsahom je vlastnoručný podpis, alebo obdobný preukázateľný účtovný záznam nahrádzajúci vlastnoručný podpis v technickej forme. Na obidve formy podpisového záznamu sa pritom prihliada rovnako a obidve sa môžu použiť na mieste, kde sa vyžaduje vlastnoručný podpis.

    (4) K jednému účtovnému záznamu môže byť pripojených viac podpisových záznamov.
    ----------------------koniec citácie--------------------------------------------------

    p.s. podľa vyššie spomenutých (Obchodný register a zákon o účtovníctve) je potrebné, aby účtovný záznam a teda aj faktúra mala názov dodávateľa a vlastnoručný podpis. Podpis sa spravidla pripojí k názvu dodávateľa. Tak si predsa len myslím, že najvhodnejšie je vložiť do faktúry RAZÍTKO + PODPIS

    Dostatočné je posielanie faktúry v el. podobe. Môžete na to použiť PDF tlačiareň nainštalovanú vo vašom PC. To znamená potom vytlačiť do PDF súboru a potom poslať ako prílohu k e-mailu. (napr. PDF CREATOR)

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    linko1 Pozri príspevok
    to jo , z blata do kaluže
    Viete poradiť ako vložiť do inshopu ....... priamu tvorbu predfaktúry alebo zálohovky ??? priamo z objednávky.

    kvetyprevas.sk

    Vdaka za radu

    dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

    dorah34
    pokial ja viem, tak ten podpis tam byt musi. original. na to, aby stacila len elektronicka FA (mailom alebo akokolvek inak) je potrebne dat si zaevidovat elektronicky podpis. prave som to tiez riesila s ekonomkou - niekedy danovaci uznaju aj elektronicku a neriesia, ci bol elektronicky podpis zaevidovany alebo nie, ale nespoliehala by som sa na to.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    j.sch Pozri príspevok
    Viete poradiť ako vložiť do inshopu ....... priamu tvorbu predfaktúry alebo zálohovky ??? priamo z objednávky.

    kvetyprevas.sk

    Vdaka za radu
    a nestačilo by ti doplniť platobné údaje iba do objednávky, ktorá odchádza k zákazníkovi?

    (len tak na okraj, bežím tiež na inshope)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.