Zavrieť

Porady

Zapečené špekáčiky

V nedeľu som upiekla nový špekáčikový recept, ktorý som dostala od kolegyne :
Špekáčiky ošúpeme, rozkrojíme a poukladáme do plechu alebo do zapekacej misy. Stred mierne narežeme a vložíme mesiačik cibule. Množstvo špekáčikov záleží podľa toho, pre koľko osôb recept robíte. Ja som použila 15 a bolo to na klasický veľký plech.
Ďalej potrebujete fľašku čierneho piva, ja dávam asi 3/4 , rozmiešam v ňom kečup, asi tiež 3/4 klasickej fľašky, 2PL horčice, trochu korenia, kto má rád štipľavé, tak aj čilli.
Toto nalejeme na špekáčiky a dáme zapiecť približne na 3/4 hodiny. Podávame s varenými zemiakmi.
Recept nám veľmi chutil, je to taká nenáročná chutná zmena v kuchyni.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Keď to teraz čítam, prepadol ma vlčí hlad. Špekáčky som nejedla ani nepamätám.

    zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

    zuzkahris
    Pripájam ešte jeden špekáčikový recept : Bravčové ruže "
    - bravčové rezne poriadne naklepeme, osolíme a posypeme mletým čiernym korením. Nachystáme si špekáčiky, ktoré na jednom konci nakrojíme ako keď ideme opekať. Na mäsko uložíme kyslú kapustu, do stredu dáme špekáčik / mäsko by ho malo obaliľ tak do 3/4 /, pospájame malými kovovými ihličkami a prudko opečieme / len aby mäsko zbelelo /. Potom ružičky naukladáme do zapekacej misy vedľa seba, posypeme upraženou cibuľkou aj s olejom, mletou červenou paprikou a upečieme. Špekáčiky by sa mali pekne otvoriť a ružičky môžme dať na tanier, podávame so zemiakovou kašou. Trošku pracnejšie, ale stojí za to

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Ja pridám jeden skôr "do pahreby", ale určite sa to dá aj v rúre...

    Na alobal poukladám plátky slaniny - netreba veľa, iba aby sa zemiaky na alobal neprilepili.
    Na kolieska nakrájané surové zemiaky (stačia nelúpané - iba dobre umyté) naukladám na slaninku, osolím, prípadne okorením a posypem cibuľou. Na to poukladám kolieska špekáčikov, prípadne točenej salámy, klobásky a pod.
    Poslednou vrstvou sú zasa posolené zemiaky.
    Robím vždy viac balíčkov naraz - po jednom by to bolo zdĺhavé.

    Z celého urobím nízky, nie príliš veľký balíček, aby sa s ním dobre manipulovalo. Robím vždy viac balíčkov naraz - po jednom by to bolo zdĺhavé.

    Tento recept sa nám osvedčil na grile a v pahrebe, ale určite to bude dobré aj z rúry....

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Ja na tie špekáčiky zvyknem dávať na polovicu jemný a pikantný kečup.

    zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

    zuzkahris
    No vonku sa vyčasilo, tak hneď urobm špekáčiky v pahrebe, ďakujem za nápad

    Áno, aj my máme radšej pikantnejšie, takže kľudne pikantný kečup.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.