Zavrieť

Porady

spoluvlastnícky podiel

Sesternica predala realitke svoj podiel poľnohospodárskej pôdy na ktorý mám predkupné právo zo zákona.Pritom ani nevedela že predáva aj 30 árovú záhradu v strede obce, so všetkými inž.sieťami. ktorá je vedená ako poľnohospodárska pôda a to za jednotnú cenu 0,12 eu/m2. Predala toho viac mňa však mrzí hlavne tá záhrada ktorú by sme mohli predať ako stavebný pozemok. O zvyšok čo predala nedbám. Je možné napadnúť kúpnu zmluvu len v tej časti alebo ak napadnem, bude celá zmluva neplatná a ona bude musieť vrátiť kúpnu cenu za všetky pozemky čo predala? Ako by sa dala situácia vyriešiť najvhodnejšie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Jednoznacne napadnut na sude ako celok
    Realitka je neseriozna, ked ponukla/zaplatila tak nizku cenu. Pritom u nas v podstate za bezcenne uzke krajove pozemky medzi lesom a potokom predava po 500 Sk/m2. Pokial ste nic nepodpisovali - odmietnutie, tak jednoznacte to dajte na sud, cena je uplne smiesna za aku ponukaju realitky pozemky. Je mozne ze to neslo oficialne cez realitku, ale neoficialne sukromnou aktivitou zamestnanca realitky.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ako spoluvlastník, ktorému nebolo realizované jeho predkupné právo, môžeš žiadať buď neplatnosť kúpnej zmluvy, alebo, aby ti nový vlastník predal pozemky za tú istú cenu, za akú ich kúpil on. Dobre si rozmysli, čo si vyberieš, lebo sa to nedá kombinovať, ani odvolať. Rozhodne sa súdiť!

    mandyla je offline (nepripojený) mandyla

    mandyla
    Ďakujem za radu, práve to je pre mňa dôležité či musím napadnúť všetko alebo žiadať o odkúpenie len tých častí na ktoré by som uplatnila predkupné právo. Ide o 5 LV na ktorých je cez 20 parciel ale záujem mám len o parcely v intraviláne a o vinicu.Tie sú na dvoch LV. Sesternica už peniaze minula, ako by bolo s vrátením kúpnej ceny? Mohli by ju vymáhať exekučne? Lebo to nechcem aby mala problémy.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak boli kúpne zmluvy na parcely zvlášť, môžeš napadnúť len niektoré zmluvy, ak bola len jedna kúpna zmluva, nedá sa vyberať, musíš ju napadnúť celú.

    Ak by si žiadala neplatnosť kúpnej ceny, po jej vyslovení by sa peniaze museli vrátiť. Samozrejme by sa mohli aj vymáhať.

    Ak by si žiadala, aby nový majiteľ predal parcely tebe za tú cenu, ako ich kúpil, musela by si mať toľko peňazí ty.

    spoluvlastnícky podiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.