Zavrieť

Porady

nárok na rodinné prídavky

Pekný deň, chcela by som len vedieť Váš názor. Môj známy má dve deti, jeho manželka, toho času na rodičovskom príspevku, si podala žiadosť o vyplácanie prídavkov na deti pri narodení prvého potomka. Žiadosť jej zamietli, vzhľadom k tomu, že po škole bola tri roky nezamestnaná a potom išla na rodičovský príspevok a nemá odpracovaný potrebný počet rokov .... Viete mi niekto k tomu bližšie povedať, podľa mňa sa pri rodinných prídavkoch posudzujú úplne iné veci ako odpracované roky a pod., má predsa na neho nárok každé dieťa ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    janaha Pozri príspevok
    Pekný deň, chcela by som len vedieť Váš názor. Môj známy má dve deti, jeho manželka, toho času na rodičovskom príspevku, si podala žiadosť o vyplácanie prídavkov na deti pri narodení prvého potomka. Žiadosť jej zamietli, vzhľadom k tomu, že po škole bola tri roky nezamestnaná a potom išla na rodičovský príspevok a nemá odpracovaný potrebný počet rokov .... Viete mi niekto k tomu bližšie povedať, podľa mňa sa pri rodinných prídavkoch posudzujú úplne iné veci ako odpracované roky a pod., má predsa na neho nárok každé dieťa ? Ďakujem
    Zákon 600/2003
    § 7
    Nárok na prídavok
    (1) Podmienky nároku na prídavok sú

    a) starostlivosť oprávnenej osoby o nezaopatrené dieťa, ak ide o oprávnenú osobu uvedenú v § 2 ods. 1 písm. a) a b),

    b) trvalý pobyt15) alebo prechodný pobyt16) oprávnenej osoby na území Slovenskej republiky,

    c) trvalý pobyt15) alebo prechodný pobyt16) nezaopatreného dieťaťa na území Slovenskej republiky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janaha Pozri príspevok
    Pekný deň, chcela by som len vedieť Váš názor. Môj známy má dve deti, jeho manželka, toho času na rodičovskom príspevku, si podala žiadosť o vyplácanie prídavkov na deti pri narodení prvého potomka. Žiadosť jej zamietli, vzhľadom k tomu, že po škole bola tri roky nezamestnaná a potom išla na rodičovský príspevok a nemá odpracovaný potrebný počet rokov .... Viete mi niekto k tomu bližšie povedať, podľa mňa sa pri rodinných prídavkoch posudzujú úplne iné veci ako odpracované roky a pod., má predsa na neho nárok každé dieťa ? Ďakujem
    Manžel pracuje v zahraničí ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    janaha Pozri príspevok
    Pekný deň, chcela by som len vedieť Váš názor. Môj známy má dve deti, jeho manželka, toho času na rodičovskom príspevku, si podala žiadosť o vyplácanie prídavkov na deti pri narodení prvého potomka. Žiadosť jej zamietli, vzhľadom k tomu, že po škole bola tri roky nezamestnaná a potom išla na rodičovský príspevok a nemá odpracovaný potrebný počet rokov .... Viete mi niekto k tomu bližšie povedať, podľa mňa sa pri rodinných prídavkoch posudzujú úplne iné veci ako odpracované roky a pod., má predsa na neho nárok každé dieťa ? Ďakujem
    Treba sa spýtať na úrade práce, z akého dôvodu jej to zamietli. ÚP by mal v zamietnutí svoje rozhodnutie zdôvodniť, nie len ústne oznámiť, že zamieta. Ak budeme vedieť, prečo to zamietli, môžeme sa bližšie vyjadriť.

    K nároku na prídavky na prvé dieťa je veľa podmienok, ktoré treba splniť, možno niektorú z nich nesplnila.

    Navyše nie je z tvojho príspevku zrejmé, či sa pýtaš na príspevky na dieťa vyplácané pravidelne mesačne, alebo ten jednorazový pri narodení dieťaťa alebo dokonca na ten príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa. To sú 3 rôzne veci. Upresni.

    janaha je offline (nepripojený) janaha

    janaha
    Dakujem za odpovede ... jej manzel pracuje tu na Slovensku. Jedna sa o vyplacanie rodinnych pridavkov - mesačne, vo vyske 540,- Sk/17,92 €, nie prispevok pri narodeni dieťata alebo priplatok k pridavku na dieťa ... - zamietli jej ich vyplacanie s odovodnenim, ze nema odpracovane roky a preto na neho nema narok ... Preto sa pytam, ci s tym nemate niekto skusenost ... Pravdeposobne zavolam na OUP a spytam sa, kde je problem, len nez budem volat a stravim vybavovanim niekolko hodin, ako to na uradoch byva, chcela som vediet, ci ste sa s takymto pripadom niekto nestretli ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    janaha Pozri príspevok
    Dakujem za odpovede ... jej manzel pracuje tu na Slovensku. Jedna sa o vyplacanie rodinnych pridavkov - mesačne, vo vyske 540,- Sk/17,92 €, nie prispevok pri narodeni dieťata alebo priplatok k pridavku na dieťa ... - zamietli jej ich vyplacanie s odovodnenim, ze nema odpracovane roky a preto na neho nema narok ... Preto sa pytam, ci s tym nemate niekto skusenost ... Pravdeposobne zavolam na OUP a spytam sa, kde je problem, len nez budem volat a stravim vybavovanim niekolko hodin, ako to na uradoch byva, chcela som vediet, ci ste sa s takymto pripadom niekto nestretli ...
    Ak manžel pracuje na Slovensku, nech požiada o výplatu PnD on - je to predsa jedno, ktorý s rodičov o PnD požiada. So zdôvodnením, že nemá odpracované roky som sa ešte nestretla /so zamietnutím z dôvodu práce manžela v zahraničí ano/.
    Naposledy upravil veronikasad : 30.03.09 at 06:05

    nárok na rodinné prídavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.