Zavrieť

Porady

Ako si najst pracu, ked vsetky ponuky "zlyhali"?

Mám 20r., maturitu gymnázium, externe študujem podnikanie....

Po 18tke sme pracovali na zivnost nejaky cas, zivnost upadla....Pracoval som v callcentre, a aj to na dohodu....Za posledne 3-4 mesiace som bol na cca 40tich pohovoroch..... Rady ako pohovor zvladnut mam, myslim ze v tom problem nie je, pohovory zvladam bez problemu...

Odpoved - ozveme sa tym ktori postupuju, vysledok - ozvali sa mi asi z 5rich pohovorov, ze som neuspel, z ostatnych ma ani nekontaktovali....

Momentalne som dobrovolne nezamestnany, na UP by mi ponukli umyvanie riadov ci podobnu pracu, s tym sa neuzivim. Byvam na byte so spolubyvajucimi, ubytovanie 200€, dalej strava, ucty atd.....

Neviete, v "com" by mohol byt problem? Alebo kde hladat pracu? Internetove portaly s ponukami prac poznam snad lepsie ako seba, noviny s inzeratmi tiez...Som uz celkom zufaly, da sa povedat...

Dakujem za kazdu radu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Treba vydržať a hľadať ďalej. Ako študentovi externého štúdia nie si pre veľa zamestnávateľov zaujímavý. Možno teraz by si si mal nájsť najmä nejakú prácu. Po ukončení štúdia budeš mať niekoľko dverí otvorených navyše.

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    Ďakujem...
    Kebyže nebudem uvádzať v CV že externe študujem, mám vyššiu možnosť práce? V mojej situácii už neviem ako ďalej :-D

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Ani by som nepovedala, prave naopak, študium by malo zvýšiť šancu zamestnať sa.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    a čo konkrétne by si chcel robiť, lebo jasná predstava o budúcom povolaní je veľmi dôležitá

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    7iro Pozri príspevok
    Ďakujem...
    Kebyže nebudem uvádzať v CV že externe študujem, mám vyššiu možnosť práce? V mojej situácii už neviem ako ďalej :-D
    Áno. Osobná skúsenosť. Ja som sa takto pokúšala poctivo uvádzať v každom CV. Až nakoniec som prestala (po 5-tich mesiacoch) a hneď prvý pohovor bol úspešný. Samozrejme pri osobnom stretnutí som to už spomenula, ale ubezpečila som ZĽa, že to nebude mať ako kvalitatívny ani časový vplyv na moju prácu.

    Darina1234 Pozri príspevok
    Ani by som nepovedala, prave naopak, študium by malo zvýšiť šancu zamestnať sa.
    Myslím, že v tomto sa absolútne nedá zovšeobecňovať. Závisí to od konkrétneho ZĽa, konkrétnej práce, odboru štúdia a veľa ďalších subjektívnych dôvodov.

    Doplnenie: moja situácia bola pred cca 5-mi rokmi. Takže situácia na trhu práce sa viac ako pravdepodobne odvtedy zmenila.
    Ale držím palce.
    Naposledy upravil Gabi03 : 25.03.09 at 12:58 Dôvod: doplnenie

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    hanelie Pozri príspevok
    a čo konkrétne by si chcel robiť, lebo jasná predstava o budúcom povolaní je veľmi dôležitá
    Prácu, ktorá nie je príliš rutinná, tak "v norme"....V posdtate mi na tom nezáleží veľa, len viem čo by som nechcel - prácu kde sa hlásia ludia s učnovkou atď.... = čašník, sbs, predavač v tescu :-)

    No, ale skusim zo zivotopisu odstranit udaj ze som externy student......len neviem, ako to potom bude vyzerat ked mam klasicke gymnazium...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Prácu, ktorá nie je príliš rutinná, tak "v norme"....V posdtate mi na tom nezáleží veľa, len viem čo by som nechcel - prácu kde sa hlásia ludia s učnovkou atď.... = čašník, sbs, predavač v tescu :-)
    prinajmenšom zvláštny spôsob zmýšľania ........ako chceš potom získať prácu, keď nevieš čo chceš robiť -

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    Co mam na taku otazku odpovedat, v dnesnej dobe...? Skor je to v dnesnej dobre zvlastna otazka. Chcem byt detektivom...a vela zarabat. Lenze hladam nejake uplatnenie, kde budem mat zarobok co najskor, ktory potrebujem.... Myslim ze som to napisal dobre na zaciatku, a dalej neviem, ako pomoze ked napisem co chcem robit....Poradite mi co k tomupotrebujem, ale ako sa k tej praci dostanem uz je tazsie...

    Dakujem..

    Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

    Taký klasický východniar Vlado.s
    7iro Pozri príspevok
    Co mam na taku otazku odpovedat, v dnesnej dobe...? Skor je to v dnesnej dobre zvlastna otazka. Chcem byt detektivom...a vela zarabat. Lenze hladam nejake uplatnenie, kde budem mat zarobok co najskor, ktory potrebujem.... Myslim ze som to napisal dobre na zaciatku, a dalej neviem, ako pomoze ked napisem co chcem robit....Poradite mi co k tomupotrebujem, ale ako sa k tej praci dostanem uz je tazsie...

    Dakujem..
    Súhlas s hanelie. Ujasni si čo vlastne chceš. To externe štúdium by som určite neuvádzal. Vži sa do pozície zamestnávateľa u ktorého sa uchádzaš o prácu a predstav si, či by si prijal uchádzača ako ty. Čo by si sa ho pýtal a aké odpovede by si očakával. On nepotrebuje človeka, ktorý za ním bude chodiť a pýtať voľno na skúšky... .Uvedom si, že každý zamestnávateľ ťa vidí ako absolventa bez skúsenosti. Preto ho musíš presvedčiť, že ty si ten pravý. A kedže nemáš prax, tak ho musíš len a len "ukecať". Ty vieš, že si dobrý a najvhodnejší na pozíciu, ale nemáš výsledky (dôkazy) aby si presvedčil. Preto musíš "ukecať". To znamená mať primeranú, dôveryhodnú, ale neprehnanú odpoveď na každu otázku. Prípadne vysvetlenie, odôvodnenie. Nehabkať a nedať sa zaskočiť.

    Ja mám tiež len gymnázium a zatiaľ som nijako nepocítil aby mi chýbala VŠ, tiež som nemal problém sa dostať kam som chcel.

    Čo sa mi osvedčilo je, že pohovor musíš brať "Bude, bude. Nebude, bude iné." Je lepšie byť uvolnený a 90 percentný ako 100 prcentný, ale napätý. Všetko je na tebe vidieť.

    Ďalšia vec je, že v tvojej momentálnej situácii si veľmi vyberať nemôžeš. Preto ber aj "učňovskú" prácu a popri nej si už môžeš hľadať koľko chceš. Veď to nebudeš robiť naveky. Len kým si nenájdeš niečo lepšie. Tak o čo ide.

    Tak držím palce.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Co mam na taku otazku odpovedat, v dnesnej dobe...? Skor je to v dnesnej dobre zvlastna otazka. Chcem byt detektivom...a vela zarabat.
    pýtala som sa z dôvodu základnej chyby, ktorú robia uchádzači o zamestnanie
    keď nemáš šajnu o tom, čo konkrétne chceš robiť, ako vieš ponúknuť ZĽ to najlepšie zo seba? budúci zamestnávateľ musí mať dojem, že chceš byť pre firmu prínosom - to znamená, že to, čo o pozícií musíš vedieť / napokon určite máš akú takú predstavu - len ju zrejme nechceš konkretizovať - /

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    7iro Pozri príspevok
    Co mam na taku otazku odpovedat, v dnesnej dobe...? Skor je to v dnesnej dobre zvlastna otazka. Chcem byt detektivom...a vela zarabat. Lenze hladam nejake uplatnenie, kde budem mat zarobok co najskor, ktory potrebujem.... Myslim ze som to napisal dobre na zaciatku, a dalej neviem, ako pomoze ked napisem co chcem robit....Poradite mi co k tomupotrebujem, ale ako sa k tej praci dostanem uz je tazsie...

    Dakujem..
    Takže chceš byť policajtom?Pokiaľ viem tak naberaju ľudí.

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    hanelie Pozri príspevok
    pýtala som sa z dôvodu základnej chyby, ktorú robia uchádzači o zamestnanie
    keď nemáš šajnu o tom, čo konkrétne chceš robiť, ako vieš ponúknuť ZĽ to najlepšie zo seba? budúci zamestnávateľ musí mať dojem, že chceš byť pre firmu prínosom - to znamená, že to, čo o pozícií musíš vedieť / napokon určite máš akú takú predstavu - len ju zrejme nechceš konkretizovať - /
    ďakujem.....na pohovore zvládnem osobu ukecat v tomto zmysle, ze som ten najlepsi, avsak na vela ponuk ma ani na pohovor nepozvu...

    No, co som sa pytal prislusnikov PZ, tak tam je plno....

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    7iro Pozri príspevok
    ďakujem.....na pohovore zvládnem osobu ukecat v tomto zmysle, ze som ten najlepsi, avsak na vela ponuk ma ani na pohovor nepozvu...
    Už chytám za slovíčka, ale predsa... nemôžeš na pohovre ukecávať, ale presviedčať!

    Mier.

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    V podstate som to myslel tak aj ja :-D
    No a este co spravim s tym ze ma na vacsinu pohovorov do lepsich firiem ani nepozvu...

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    7iro Pozri príspevok
    V podstate som to myslel tak aj ja :-D
    No a este co spravim s tym ze ma na vacsinu pohovorov do lepsich firiem ani nepozvu...
    No s tým asi nespravíš nič.

    Jedna možnosť je, že by si osobne zaniesol žiadosť (aby si spravil dojem ), avšak pri niektorých firmách je dosť veľká pravdepodobnosť, že sa k personalistom (alebo kto robí pohovory) ani nedostaneš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.