Zavrieť

Porady

Prerušenie živnosti -pokračovanie a paušál za mobil

Cital som na PORADE viacere odpovede ohladom -mesačných- paušálnych výdavkou za mobil a výdavky za vedenie podnikat.účtu počas pozastavenia živnosti.Nie je mi to jasné,lebo boli popísovaný taký, ktorý podnikanie skončili.
Ide o živnosť popri zamestnaní a je pozastavená od 2/2008 do 8/2008.
Vediem si JU-v ALFe.Môžem si dať do nákladov, náklady za mobil za toto obdobie,keď som od 9-eho mesiaca pokračoval v podnikaní a pokračujem ďalej ?

Tie odpovede sú veľmi nejednotné. V podstate by potom aj kto je PN by nesmel si dať výdavky do nákladov počas PN.Ale o tom nechcem odpoveď ,to je len ako poznámka.
Nie je mi jasné,prečo sa nemôžu, podľa niektorých dať do nákladov, v mojom prípade aj výdavky za vedenie podnik.účtu, keď pokračujem po uplynutí prerušenia.
Dá mi niekto správnu odpoveď ?
Chcel by som sa aj opýtať, ako je to s nedobytnou pohľadávkou z r.1994 v sume 4960.-Sk.
Ako sa to dá v denníku „zlikvidovať“ v JU ? Firma už roky neexistuje. Kde, čo uviesť v denníku JU ? Alebo sa to nedá ? Že vraj je to možné len v podvojnom účt.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prerušenie živnosti -pokračovanie a paušál za mobil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.