Zavrieť

Porady

Výplatná páska

So mzdami som začala, len nedávno a nie je mi v tejto oblasti ešte všetko na 100 % jasné.
Mám otázku! Celková cena práce uvádzaná na výplatnej páske je hrubá mzda + zdravotné poistenie (10 %) + úrazové poistenie (0,8 %) + sociálne poistene platené zamestnávateľom. Čo patrí do sociálneho poistenia? Nemocenské, starobné, invalidné, v nezamestnansti ??? Garančný fond a rezervný fond???
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Celková cena práce = hrubá mzda (čistá mzda + odvody zamestnanca) + odvody čo platí firma. Čiže všetko čo si spomenula.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Sociálne poistenie obsahuje:
    základný fond nemocenského poistenia,
    základný fond starobného poistenia,
    základný fond invalidného poistenia,
    základný fond úrazového poistenia,
    základný fond garančného poistenia,
    základný fond poistenia v nezamestnanosti a
    rezervný fond.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Maňaska
    od 1.7.2005 - zobrazovanie ceny prace zvlast za jednotlive fondy.
    Je to platné, kde to bolo zverejnené ? Ešte by som potrebovala pre kontrolu od ktorého mesiaca a roku sa uvádza na výplatnej páske cena práce.
    Ďakujem....Pekný deň.....

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    adam
    Je to platné, kde to bolo zverejnené ? Ešte by som potrebovala pre kontrolu od ktorého mesiaca a roku sa uvádza na výplatnej páske cena práce.
    Ďakujem....Pekný deň.....
    Je to platné. Zákon 244/2005, ktorý novelizoval, okrem iného, zákonník práce.
    Celková cena práce je pojem definovaný novým zákonníkom práce a preto sa používa od 1.4.2002. Do 30.6.2005 sa celková cena práce nemusela rozpisovať na položky, stačilo jedno číslo. Od 1.7.2005 je povinný rozpis na položky.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Len doplním, že ak je zamestnanec zapojený do II. piliera dôchodkového poistenia, t.j. má zmluvu s DSS-skou, je potrebné sumu odvádzanú do starobného poistenia SP rozpísať na dve časti. Úvahy o možnom rozpočítavaní tejto sumy nájdeš v iných témach :-)

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Maňaska, Endrju, ďakujem za vyčerpávajúce odpovede.....
    Pekný zvyšok dňa.....

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Nemá niekto tlačivko výplatnej pásky? Nemám program na mzdy a nie som zdatná mzdárka.....pomôže mi niekto a tak ušetrí môj čas ....? Vopred ďakujem......

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    adam
    Nemá niekto tlačivko výplatnej pásky? Nemám program na mzdy a nie som zdatná mzdárka.....pomôže mi niekto a tak ušetrí môj čas ....? Vopred ďakujem......
    Dosť náročná otázka. Každý mzdový softvér má nejakú sadu svojich vlastných vzorov.
    Ak povieš základné zložky mzdy, ktoré si dala zamestnancovi, tak Ti u seba viem vyrobiť zo dva vzory a poslať. Priliepať nebudem. Je to dosť citlivá oblasť.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ďakujem za ochotu, ale až tak Ťa zaťažovať nebudem. Myslela som dáky všeobecný vzor pásky, niekedy sa to i Ševte predávalo.....Ešte raz vďaka....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.