Zavrieť

Porady

Zdravé zaváranie - Kompóty so soľou - bez cukru !!!

Aj ja som takto pozerala, keď som to čítala :p pred pár rokmi v časopise Receptár.Tá pani tam tvrdila, že takto zavára roky k úplnej spokojnosti a ja to môžem potvrdiť, mám to vyskúšané. Najprv zo zvedavosti, potom z lenivosti

Upozornenie: Tá soľ "vytiahne" cukor z ovocia - trvá to asi mesiac. To aby ste neboli sklamané, ak Vám nechytí viečko a budete ochutnávať. Je to zdravé a najlacnejšie zaváranie aké poznám. / Bez mučenia sa priznám, že robím aj klasicky s cukrom /

Takže tu je recept: Ovocie naložíme do fliaš, pridáme troška soli - len tak do prstov, zalejeme vodou priamo z vodovodu, uzavrieme a sterilizujeme úplne klasicky - podľa druhu ovocia.
Naposledy upravil kukučka : 08.07.05 at 16:31 Dôvod: pravopis
Usporiadat
Danuša2 Danuša2

Danuša2 je offline (nepripojený) Danuša2

Mne poradila kolegyňa, zavárať zeleninu bez soli, a kompoty bez cukru.Vyskúšla som a môžem doporučiť. Všetko naložiť do pohárov,zaliať vodou,pohár zatvoriť a dať sterilizovať podľa druhu ovocia alebo zeleniny.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

ja už nerobím lečo klasicky, ale nakrájam paradajku a papriku a prekladám po vrstvách do pohára, dám trošku soli a lyžičku octu, zalejem vodou a sterilizujem. Cibuľu dávam popražiť až na olej,pridám túto zeleninu( keď chcem akože klasické lečo), do varenia postačí takáto zavarená zelenina.
0 0
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

malalulu Pozri príspevok
ja už nerobím lečo klasicky, ale nakrájam paradajku a papriku a prekladám po vrstvách do pohára, dám trošku soli a lyžičku octu, zalejem vodou a sterilizujem. Cibuľu dávam popražiť až na olej,pridám túto zeleninu( keď chcem akože klasické lečo), do varenia postačí takáto zavarená zelenina.
Robím tak isto, ale nedávam ani tú vodu a ocot, zavarím to nasucho a trošku šťavy to pustí samo.
0 0
pikulik pikulik

pikulik je offline (nepripojený) pikulik

To zaváranie so soľou sa mi celkom pozdáva.Ale chcela by som vedieť či môžem napr. do ríbezli dať aspoň kávovu lyžičku cukru. Zavárala som ríbezle len na skúšku do dvoch pohárov od majonézy a dala som kávovu lyžičku cukru a štipku soli.Ríbezle nie sú veľmi sladké.Uvidím aké to bude o mesiac. Pik.
P.S. Odkiaľ beriete smajlíkov?
0 0
Adri8 Adri8

Adri8 je offline (nepripojený) Adri8

mam prosbu, verim, ze mi poradite. chcela by som zavarit slivky pre moju polrocnu dcerku. to znamena bez soli, bez cukru, bez chemie...a chcela by som to ako napoj. poradte mi, prosim.
vdaka a vela radosti
Adri
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Pikulik, odpovedaj cez rozšírené možnosti odpovedať, tam maš smajlíkov habadej
0 0
pikulik pikulik

pikulik je offline (nepripojený) pikulik

Jara,na tejto stránke nie som dlho tak som sa ešte celkom nezorientovala, ďakujem za radu.Rada chodim na tieto stránky lebo poraďáci majú dobré nápady,a recepty.Niektoré som už použila.Zatial mi to vyšlo.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
Ja som zavárala broskyne bez cukru a bez vody len štipku soli na vrch.Môžem povedať že sú sladké ako keby tam bol cukor.Slivky aj čerešne tak zavárame a sú dobré.
0 0
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

maca.tt Pozri príspevok
Ja som zavárala broskyne bez cukru a bez vody len štipku soli na vrch.Môžem povedať že sú sladké ako keby tam bol cukor.Slivky aj čerešne tak zavárame a sú dobré.
Mňa by zaujímalo, koľko je to štipka, ozaj štipka medzi prsty? A na aký veľký pohár, 7 dcl? Chcela by som to vyskúšať.A koľko je potrebné to variť, ja klasicky nevarím dlho, mám radšej tvrdšie ovocie aj zeleninu. A ešte ma zaujíma, či sa tak so soľou dá zavárať akékoľvek ovocie. Napr, černice?
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
Ja som dávala na tak od oka lyžičkou len na špičku.pohár 7dcl a odskúšané mám slivky,čerešne,broskyne.Asi by som na skúšku dala dva-tri poháre černíc. Ale ked sa nepokazia broskyne tak si myslím,že aj iné ovocie sa dá.Varila som podla návodu na teplomery a zhruba 15 min podla ovocia.
0 0
pikulik pikulik

pikulik je offline (nepripojený) pikulik

Zavarila som 2 malé poháre ríbezli so soľou,len tak na skúšku, lebo som nemala iné ovocie.V jednom pohári to bolo slané asi som dala veľa soli.Ale v druhom bolo to dobré.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Chcem sa spytat mile gazdinky, ako vam chutili kompotiky zavarane so solou. Chcela by som tento rok aj ja vyskusat par poharov takto zavarit a rada by som poznala nazory, tych kt. to skusili takto zavarat.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
po vcerajsom uspesnom zbere cervenych, bielych a ciernych ribezli ma dnes caka fuska :
- uvarenie ribezloveho lekvaru zo zmiesanej stavy vsetkych troch druhov ribezli
- zavarenie ribezli na kompot : na zaklade inspiracii z netu skusim urobit aj ribezlovy kompot so solou - som velmi zvedava ako bude chutit, taktiez skusim urobit ribezle "a la brusnice" - zaujima ma, ci ozaj budu pripominat zavarene brusnice
- urcite dnes viaceri ribezlujete, tak nech sa nam dari
Fotografia0443.jpg  
Fotografia0436.jpg  
Fotografia0437.jpg  
1/1
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

tina1 Pozri príspevok
Chcem sa spytat mile gazdinky, ako vam chutili kompotiky zavarane so solou. Chcela by som tento rok aj ja vyskusat par poharov takto zavarit a rada by som poznala nazory, tych kt. to skusili takto zavarat.
... samozrejme sú menej sladké, ako s cukrom.... soli tam netreba dávať veľa, ozaj len štipku, maximálne dve štipky.
Ja robievam, čerešne, višne, maliny, slivky, ale najsamlepšejšie sú čučoriedky.
Inak čučoriedky nerobím so sirupom (s vodou) ani sladké ... len presypem cukrom a sterilizujem..
Ríbezle nerobím, tie sú kyslé aj s cukrom ... a čierne zasa všetky zjem
0 0
ramina8 ramina8

ramina8 je offline (nepripojený) ramina8

ahojte mam broskyne idem zavarat tak co s cukrom ci nie?
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

ramina8 Pozri príspevok
ahojte mam broskyne idem zavarat tak co s cukrom ci nie?
Ja vyskusam par poharkov broskyn, mozno ze ich budem jest iba sama. Priznam sa az ked budu nasi "brblat ", co som zavarila
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Zavarila som na skusku dva pohariky cernic, boli krasne zrele a vybornej chuti. Po dvoch tyzdnoch som jeden poharik zavareny so solou otvorila, ale chutilo to tak, ako keby som to zaliala octom, stava aj ovocie boli straaasne kysle. Mozno sa taketo zavaranie osvedcilo na inom ovoci, ale na mojich cerniciach nie.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

kukučka Pozri príspevok
Upozornenie: Tá soľ "vytiahne" cukor z ovocia - trvá to asi mesiac. To aby ste neboli sklamané, ak Vám nechytí viečko a budete ochutnávať. Je to zdravé a najlacnejšie zaváranie aké poznám. / Bez mučenia sa priznám, že robím aj klasicky s cukrom
Po dvoch týždňoch je to veľmi skoro otvárať, asi preto to nebolo chutné. Ja som to so soľou tiež ešte neskúšala, ale toto leto vyskúšam na pár pohároch.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

potešilo ma, že ste oprášili moju starú tému a idete zavárať, my tu pod čerstvo zasneženými Tatrami kúrime a ja si práve vyhrievam premrznuté kríže pri krbe, konečne popršalo a tak treba okopávať. Zavárať ešte nie je čo, iba ak poľské jahody. Danky sa chcem opýtať, ako jej chutili černice z tej druhej fľaše?
0 0
marycat marycat

marycat je offline (nepripojený) marycat

Ahojte Ako by som, čo najjednoduchšie, zavarila kríčkovú fazuľku? A ako dlho ju treba nechať sterilizovať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať