Zavrieť

Porady

Výpočet DPH v MRP

Dobré ránko,

je tu niekto to pracuje v MRP - Win -a má tiež takýto problém ? Potrebujem vypočítať priznanie k DPH. Ak vo výstupoch si navolím výpočet DPH, do priznania mi zahrnie iba DPH na výstupe, na vstupe 0. Mám správne dátumy, mám správny tip DPH (40). Ale ak si dám zoznam dokladov DPH sú tam uvedené všetky doklady. Tak isto vo funkciach mám priznanie DPH bez DPH na vstupe. Čo s tým ? Robíte výpočet Dph ručne ? Mám verziu 4.00 312 (rok 2004). Kto mi poradí ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Ja robím DPH v MRP Win., ale zatiaľ som nemala takýto problém. Vždy mi do DPH berie aj vstup aj výstup. Pozri v denníku v skupine zápisov či aj tam máš správne natypovaný kód DPH. Lebo keď nahodím faktúru do knihy fa zadáva sa typ DPH a keď účtujem fa v skupine zápisov tiež musím znova zadať typ DPH.

    Príjemný deň.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    arin
    Dobré ránko,

    je tu niekto to pracuje v MRP - Win -a má tiež takýto problém ? Potrebujem vypočítať priznanie k DPH. Ak vo výstupoch si navolím výpočet DPH, do priznania mi zahrnie iba DPH na výstupe, na vstupe 0. Mám správne dátumy, mám správny tip DPH (40). Ale ak si dám zoznam dokladov DPH sú tam uvedené všetky doklady. Tak isto vo funkciach mám priznanie DPH bez DPH na vstupe. Čo s tým ? Robíte výpočet Dph ručne ? Mám verziu 4.00 312 (rok 2004). Kto mi poradí ?
    Mám dojem, že zadávaš zlý výber obdobia DPH, nie v dátume, ale nad dátumom je výber 01,02. atď podša novely zákona DPH.
    Musíš zadať 01 priznanie DPH od 01.01.2005!!!!
    Máš vôbec poslednú verziu?

    arin je offline (nepripojený) arin

    arin
    Mám verziu z mája 2004, nič podstatného sa odvtedy v DPH nezmenilo akurát sa zmenili tlačivá. Ale účtovne nič. Malo by to byť dobré.

    MarikaV je offline (nepripojený) MarikaV

    MarikaV
    arin
    Dobré ránko,

    je tu niekto to pracuje v MRP - Win -a má tiež takýto problém ? Potrebujem vypočítať priznanie k DPH. Ak vo výstupoch si navolím výpočet DPH, do priznania mi zahrnie iba DPH na výstupe, na vstupe 0. Mám správne dátumy, mám správny tip DPH (40). Ale ak si dám zoznam dokladov DPH sú tam uvedené všetky doklady. Tak isto vo funkciach mám priznanie DPH bez DPH na vstupe. Čo s tým ? Robíte výpočet Dph ručne ? Mám verziu 4.00 312 (rok 2004). Kto mi poradí ?
    Dobry den,v prvom rade by som Vam doporucila novelizovat program,Vasa verzia je uz dost stara, aby sa dalo poradit.Pokial budete mat novsiu verziu, vyberiete si predlohu vystupnej zostavy 01-Predloha od 01.01.2005. V tejto urcite problem nebudete mat. Niekto Vam tam radil, prepisovat typy DPH po zauctovani faktury do dennika. Nedoporucujem.Treba v denniku nechat typ DPH 19, alebo 39, tak, ako Vam to prideli program.Dolezity je typ DPH, ktory zadavate do konkretnej faktury.
    Pekny den
    Marika

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    arin
    Mám verziu z mája 2004, nič podstatného sa odvtedy v DPH nezmenilo akurát sa zmenili tlačivá. Ale účtovne nič. Malo by to byť dobré.
    Veď to je práve to, že sa zmenili tlačivá! V novej verzii je od 01.01.2005 DPH
    vytlačíš výkaz, skontróluješ a pošleš na DU, nemusíš ani prepisovať!
    Nie je iná pomoc!!

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    arin
    Mám verziu z mája 2004, nič podstatného sa odvtedy v DPH nezmenilo akurát sa zmenili tlačivá. Ale účtovne nič. Malo by to byť dobré.
    A to tiež nie je pravda! Naštudoval/a/ si si nový zákon DPH od 01.01.2005?

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Luna
    Alda ja som každú DPH poctivo prepisovala na ich tlačivá. Zas som mudrejšia!
    Ahoj, ja to posielam do PK, SC aj BA a v pohode, ale tlačím to 2x a potom aj druhá strana je na jednom tlačive. Vyskúšaj si to

    Ahoj Hela

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zišiel by sa ten upgrade, treba postupovať tak ako písala Zužu i MarikaV. Vo faktúrach je potrebné mať správne nahodené kódy. V roku 2004 sa práve perrábali kódy na tieto.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Vicanova Marianna
    Dobry den,v prvom rade by som Vam doporucila novelizovat program,Vasa verzia je uz dost stara, aby sa dalo poradit.Pokial budete mat novsiu verziu, vyberiete si predlohu vystupnej zostavy 01-Predloha od 01.01.2005. V tejto urcite problem nebudete mat. Niekto Vam tam radil, prepisovat typy DPH po zauctovani faktury do dennika. Nedoporucujem.Treba v denniku nechat typ DPH 19, alebo 39, tak, ako Vam to prideli program.Dolezity je typ DPH, ktory zadavate do konkretnej faktury.
    Pekny den
    Marika
    Reagujem na Vašu odpoveď možno neskoro, ale až dnes som sa dostala na poradu. Prečo majú v skupine zápisov zostávať kódy DPH 39 a 19? Neviem možno nepoznám MRP podv.účt. super ale mne to nerobilo dobre keď som tam nechávala kódy aké mi ponúkol program. Vždy si v skupine zápisov mením taký typ DPH aký je potrebný. Napr. pokladničné doklady VPD a PPD nahadzujem priamo v denníku a keby som tam nechala typ DPH aký mi ponúkne program tak by mi to neťahalo do DPH - zoznam a samotný výpočet DPH bol nesprávny. Teraz neviem robím to spávne? Poraďte. ďakujem

    kozmar je offline (nepripojený) kozmar

    workoholik kozmar
    Keď nahrávate fa, tak zadávate kód DPH, podľa potreby: vydaná 10, vydaná do
    zahr. bez DPH 13, ... prijatá fa kód 40, príp. 46 prijatá zahraničná - samozdanenie.
    Keď zaúčtujeme fa do denníka, nemôžete meniť kód, ktorý v denníku musí byť
    vždy "netýka sa DPH", tj. 19, alebo 39 podľa druhu fa! Do DPH by to mohlo ísť
    duplicitne. Pokladničné doklady v denníku samozrejme označujem DPH, ako treba,
    pokiaľ to nie je platba fa, tá sa netýka DPH, čiže zasa 19, alebo 39.

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    ALDA
    Ahoj, ja to posielam do PK, SC aj BA a v pohode, ale tlačím to 2x a potom aj druhá strana je na jednom tlačive. Vyskúšaj si to

    Ahoj Hela
    Alda pýtala som sa v B.Bystrici na DÚ či mi zoberú takéto tlačivo povedali,že nie lebo im spomínané tlačivo neprejde cez skener. Ale aby som prišla pozajtra,že to vyskúšajú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.