Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodok ako odpracovaná doba na dovolenku?

Dostala sa mi do ruky nová brožúrka 1000 riešení, č. 4/2005, v ktorej na str. 106-107, v bode č. 684 v Nároku na 5 týždňov dovolenky som sa dočítala že do odpracovaného času sa počíta, citujem:

- čas po ktorý bol zamestnanec vedený v evidencii nezamestnaných ako evidovaný nezamestnaný, alebo poberal invalidný dôchodok, spadá do času trvania pracovného pomeru.
príspevok je od Ing. Dušana Dobšoviča.


Neviem či to naozaj, ale doteraz som si myslela, že musím počítať odpracované roky a odpracované že je odpracované a keď je niekto nezamestnaný alebo invalid tak P R A C U J E ?

Asi som magor, lebo nerozumiem. Doteraz som stále počítala do odpracovaného času čas po 18 roku veku ktorý bol vyplnený štúdiom ako odpracovaný po získanie prvého vysokoš. štúdia, prípadne doktorandov, pretože oni pracujú, ale potom už len skutočné trvanie pr. pomeru.

Poraďáci ako tomu rozumiete? Skúste ma z toho nejako rozumne vymotať, lebo to nedokážem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    hana.m. je offline (nepripojený) hana.m.

    hana.m.
    Do "odpracovaného času" na výpočet nároku na dovolenku sa počítajú aj tzv. náhradné doby. Je pravda že doba, počas ktorej bol občan vedený v evidencii nezamestnaných a doba poberania invalidného dôchodku sa započítava do "odpracovanej doby".
    Pozri si par.103 ods. 5 Zákonníka práce.

    Invalidný dôchodok ako odpracovaná doba na dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.