Zavrieť

Porady

Zriadenie účtu - ako zaúčtovať vklad

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Prosím o radu, ako zaúčtujem v JÚ vklad v hotovosti na bankový účet. Podnikateľ si zriadil podnikateľský účet a vložil základný vklad 500,- Sk. Podnikateľ má výdavok, ale na účte je príjem. Ako to teda mám zaúčtovať v peňažnom denníku?

Ďakujem.
Usporiadat
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Ved vsak snad prave tak ako to je - vyber z pokladne a vklad na ucet, nie? Pokladna sa znizi o 500, ucet sa zvysi o 500...je v tom nejaka ina nastraha, ktoru som nezbadala? Lebo nerozumiem tomu, preco by vklad na VLASTNY ucet mal byt vydavok....?
Naposledy upravil elli : 08.07.05 at 13:46
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Účtujem nasledovne :
Najskôr pokladňa : / niektorý obchádzajú pri takýchto vkladoch pokladnu/
PPD - vklad v hotovosti - osobný vklad podnikateľa - príjem neovplyv.ZD
VPD - výber - vklad na novozriadený BÚ - priebežná položka príjem

Ak príde výpis z BÚ

- 500,- vklad na BÚ - príjem BÚ , priebežná položka výdaj



UŽ SOM TAKÁ DOMOTANÁ , ASI PRETO,ŽE JE PIATOK . OPRAVILA SOM TO NA SPRÁVNE ZNENIE VĎAKA UPOZORNENIA ALDY .
Naposledy upravil Zita5 : 08.07.05 at 13:47
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Alebo
osobný vklad priamo na BU - neovlyvňujúci ZD, keď nevyberal z pokladne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
alex1
Alebo
osobný vklad priamo na BU - neovlyvňujúci ZD, keď nevyberal z pokladne.
Veď práve , že toto som poznamenala , že niekto zápisy v pokladni obchádza/viacej pracné/ , ale v konečnom dôsledku je to jedno .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita5
Účtujem nasledovne :
Najskôr pokladňa : / niektorý obchádzajú pri takýchto vkladoch pokladnu/
PPD - vklad v hotovosti - osobný vklad podnikateľa - príjem neovplyv.ZD
VPD - výber - vklad na novozriadený BÚ -iný výdavok neovpl.ZD

Ak príde výpis z BÚ

- 500,- vklad na BÚ - príjem iný neovplyvňujúci ZD
Namiesto PPD by nemal byť VBÚ? Nejako tomu nerozumiem. Môžeš mi to vysvetliť polopate? A ak príde výpis, potom už bude VBÚ?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Prečo si komplikovať život.

Na základe VBU zaúčtuješ osobný vklad - neovplyvňujúci ZD.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Zita5
Účtujem nasledovne :
Najskôr pokladňa : / niektorý obchádzajú pri takýchto vkladoch pokladnu/
PPD - vklad v hotovosti - osobný vklad podnikateľa - príjem neovplyv.ZD
VPD - výber - vklad na novozriadený BÚ -iný výdavok neovpl.ZD

Ak príde výpis z BÚ

- 500,- vklad na BÚ - príjem iný neovplyvňujúci ZD
Odborne sa volajú: priebežné položky v JÚ
peniaze na ceste v PÚ / 261/, ktoré neovplyvňujú základ dane.
Ale do pokladne dáš vklad podnikateľa neovplyvňujúci ZD a potom pokračuješ . Výber z poklane do BU ako priebežnú položku, bankový výpis ako príjem z pokladne ako priebežnú položku.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ALDA
Odborne sa volajú: priebežné položky v JÚ
peniaze na ceste v PÚ / 261/, ktoré neovplyvňujú základ dane.
Ale do pokladne dáš vklad podnikateľa neovplyvňujúci ZD a potom pokračuješ . Výber z poklane do BU ako priebežnú položku, bankový výpis ako príjem z pokladne ako priebežnú položku.
Ja len nerozumiem tomu, prečo mám dať vklad do pokladne (PPD), keď som do pokladne nič neprijala. Z pokladne som vybrala a na BÚ vložila.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Tak potom cez priebežné položky výdaj z pokladne a príjem na BU.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
alex1
Tak potom cez priebežné položky výdaj z pokladne a príjem na BU.
Čiže?

1. VPD - Vklad na BÚ - výdaj v hotovosti 500,- - výdavky neovpl. ZD ostatná spotreba (alebo priebežné položky výdaj)

2. VBÚ - Vklad na BÚ - príjem v peňažnom ústave 500,- - priebežné položky príjem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jani pozri ešte raz príspevok č. 3
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

z pokladne = VPD cez "Výdaj do priebežných položiek "
na BU = cez "príjem z priebežných položiek"
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita5
Účtujem nasledovne :
Najskôr pokladňa : / niektorý obchádzajú pri takýchto vkladoch pokladnu/
PPD - vklad v hotovosti - osobný vklad podnikateľa - príjem neovplyv.ZD
VPD - výber - vklad na novozriadený BÚ - priebežná položka príjem

Ak príde výpis z BÚ

- 500,- vklad na BÚ - príjem BÚ , priebežná položka výdaj



UŽ SOM TAKÁ DOMOTANÁ , ASI PRETO,ŽE JE PIATOK . OPRAVILA SOM TO NA SPRÁVNE ZNENIE VĎAKA UPOZORNENIA ALDY .
Ale prečo keď je VPD, tak v priebežných je príjem a potom pri príjme sú priebežné výdaj?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ospravedlňujem sa ti Zita, ale to čo píše Alex chápem viac.

Nič v zlom Zita, už som prepracovaná.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vlastníctvo rôznych softov nás môže nechtiac pomýliť. Ten môj to má opačne než alex1 - z pokladne príjem ako priebežná položka, na BÚ výdaj ako priebežná položka.
0027.gif  
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Paula
Vlastníctvo rôznych softov nás môže nechtiac pomýliť. Ten môj to má opačne než alex1 - z pokladne príjem ako priebežná položka, na BÚ výdaj ako priebežná položka.
Nasjkôr som to chcela urobiť, tak ako píše Alex. Potom som pre istotu zadala tému na porade a naraz je tu viac možností. Ale ktorá je správna. Btw, nerobím v softe. Robím ručne. Preto mi nijaký soft nepomôže. Aj keď podľa toho, čo píše Paula, viac softov, viac riešení?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Janka, nechcela som ťa popliesť . Ak by som účtovala ručne, dala by som z pokladne- príjem priebežná položka (prijala som do rúk peniaze a nesiem ich do banky). V banke peniaze z ruky vydávam, preto vklad na účet -výdaj priebežná položka. Tak to vidí moja logika .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Paula
Janka, nechcela som ťa popliesť . Ak by som účtovala ručne, dala by som z pokladne- príjem priebežná položka (prijala som do rúk peniaze a nesiem ich do banky). V banke peniaze z ruky vydávam, preto vklad na účet -výdaj priebežná položka. Tak to vidí moja logika .
Ja mám nejakú blbú logiku (lebo som blondínka ), lebo mne sa to zdá presne naopak. Dala by som z pokladne výdaj priebežná položka (vybrala som ich z pokladne). Do banky ich vkladám, preto príjem priebežná položka.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Janka, urob podľa svojho uváženia . (P.S. Moja logika mi vraví: výdaj (VPD) na priebežnú položku - tá ten výdaj prijíma a nesie do banky)
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Paula
Janka, urob podľa svojho uváženia . (P.S. Moja logika mi vraví: výdaj (VPD) na priebežnú položku - tá ten výdaj prijíma a nesie do banky)
Práve že sa bojím urobiť podľa svojho uváženia, preto sa pýtam skúsených poraďákov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať