Zavrieť

Porady

zauctovanie kurz. rozdielu vo val. pokl.

Dobry vecer,
mam zost. vo valut. pokl. 20500Sk, podarilo sa mi stiahnut kur. listok NBS dala som uzavierku kurz. rozdielov na dev. uctoch a val. pokladní v tej malej tabulke sa mi objavil dobry kurz CZK 1,131 ale v uzav. operácie mam upravene o kur. rozd./ kurz 1,0/ 20500 ale podla mna by tam malo byt 20500x1,131=23185,5. Ako to mam opravit ?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Vymaž si v kurzovom lístku kurzy k 31.12.08 a nahoď si ich ešte raz ručne, v pokladni vymaž posledný zápis kurzových rozdielov a pokús sa spraviť ešte raz uzávieku kurzových rozdielov, ak ti spraví zle napíš a poviem ti iný postup.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Tak si v pokladni vymaž ten doklad, ktorý sa ti automaticky zaúčtoval, a nahodíš si prázdy doklad príjmový (kurzový zisk) alebo výdavkový (kurzová strata) kurz dáš 0,- cudzia mena 0,- Sk zadaš kurzový rozdiel.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Máš dobre nadefinovanú českú pokladňu, koľko ti zostalo českých korún k 31.12. a koľko eviduješ po prepočte na SK?
    Ostalo mi 0,- CZk a 20500,- Skk asi som to uz pochopila ze je to dobre tých 20500 napadlo ma to az ked si sa pytala kolko mam v ceskej pokladni

    Dakujem

    eva73 je offline (nepripojený) eva73

    eva73
    Prosim pomoc....v JU,uctuje sa ne konci roka kurz.zisk/strata,v penaznom denniku do priebez.poloziek?

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Záleží od toho aké kurzové rozdiely Vám vznikli, ak na pokladni a banke, to sa účtuje ako posledný zápis v pokladni a banke, ak vznikli kurzové rozdiely pri úhrade odpisovaného majetku účtujú sa ako posledné zápisy v rámci uzávierkových operácii a ak Vám vznikli kurzové rozdiely z prepočtu záväzkov a pohľadávok tie sa neúčtujú, len sa povýši alebo poníži hodnota záväzkov alebo pohľadávok v knihe záväzkov a pohľadávok.
    Kur. rozdiel zisk/stratu uctujes v penaz. denniku iba z valut.pokladne alebo z uctu vedeneho v cudzej mene v ramci uzav. operácii. Ak mas kurz. rozdiel na pohl. alebo zavazkoch tak iba upravis sumu zavazku al. pohl., nedavas do penaz. denníka. Pohoda ti to prepocita aj ja som sa s tým morila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.