Zavrieť

Porady

AKE AUTO PRE ZACIATOCNIKA

Ahojte, viete mi dat nejake tipy na auto, ktore si chcem kupit v lete - robim si soferak a auto budem potrebovat tak na kazdodennu dopravu do prace, co je cca 25km po dialnici z mesta do mesta a sem tam s dietatom niekam, ziadne dialavy ani nic, proste jednoduche a spolahlive auto...na zaciatok ale urcite jazdene, a investicia by mala byt okolo 2000 eur...Vdaka!!
Usporiadat
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Ak by si bola ochotná nejaké 3-4 stovky pridať, odporúčam ti Wolksvagen Golf 1,9TDI Variant 66kW tretej generácie. Ide o spoľahlivé, kvalitné, rokmi overené auto.
Pokiaľ financie nepustia, prichádza do úvahy napríklad Nissan Almera 1,4 16V (generácia N15). Tiež je to spoľahlivé auto a pokiaľ ti nevadí japonsky strohý dizajn a použité lacné plasty v interiéri, je to dobrá voľba.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

Ak bude stáť za to, kludne pár stovák prihodím. A čo Fiat Punto??? Príp. Felicia...?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
diesel pri jazdení cca 12 000 km/rok sú vyhodené peniaze. 100% sa dá kúpiť golf benzín v tom istom prevedení lacnejšie a hlavne nehučí jak traktor a v zime sa rýchlo zohreje.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Karida Pozri príspevok
Ak bude stáť za to, kludne pár stovák prihodím. A čo Fiat Punto??? Príp. Felicia...?
Punto a Felícia nespĺňajú tvoju požiadavku spoľahlivosti a Felícia navyše veľmi hrdzavie.
0 0
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

takze sa mam poobzerat po GOlfe benzin? pozerala som golf variant 1,9 TD / to vsetky su tie varianty combi? keby som chcela obyc?
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Filip Glasa Pozri príspevok
diesel pri jazdení cca 12 000 km/rok sú vyhodené peniaze. 100% sa dá kúpiť golf benzín v tom istom prevedení lacnejšie a hlavne nehučí jak traktor a v zime sa rýchlo zohreje.
V tejto cenovej kategórií nie je rozdiel medzi benzínom a dieselom veľký. Je pravda, že diesel má mínusy, ktoré si spomínal. Napriek tomu som ho odporučil, pretože motor TDI patril vo svojej dobe (a ešte dlho po nej) k technologickej špičke.
Ale aj benzínová varianta je dobrá voľba.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Karida Pozri príspevok
takze sa mam poobzerat po GOlfe benzin? pozerala som golf variant 1,9 TD / to vsetky su tie varianty combi? keby som chcela obyc?
Áno. Variant = kombi.
Pokiaľ ti stačí menší batožinový priestor, tak sa poobzeraj po hatchbacku. Bude lacnejší.
0 0
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

A čo hovoríte na VW Polo?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som zástanca japoncov a švédov - áut, v spoľahlivosti sú naozaj super, ( vlastnili sme nissan,volvo, audi,daihatsu, hondu , toyoty - )jazdné vlastnosti a výbava sú v pomere k cene oveľa lepší ako nemecké autá.
prvé čo sme mali bol nissan almera benzín- vyčítať sa mu nedalo úplne nič, predávali sme ho s 200t km po necelých 4rokoch (kupovali úplne nové) a ako mám info, slúži spoľahlivo ostatné vymenované už sme mali aj naftové- musím tiež odsúhlasiť ,napr. toyota že pri 2,2obsahu a aj pri dupnutí na plyn je spotreba okolo 6,7
Kmotra si kúpila yarisku a tiež si vychvaľuje má na nej po roku18t km.
U mňa tiež rozhoduje fakt, aby som aj po odparkovaní sa mala do čoho vrátiť , aby auto nepatrilo medzi top v kradnutí.
Jeden golf nám ukradli , druhý bol už pripravený na odchod- čosi zlodejov vyrušilo- ja ten pocit poznám, keď úfa- dúfa majiteľ, že určite len si nepamätá kde zaparkoval a určite sa auto nájde.......
Rozhodnutie je na tebe, ale treba si to vždy dobre premyslieť.
Šťastné rozhodnutie a veľa km na autíčku
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Podľa mňa,ako starého vodiča aj majitela auta rozhodne LACNÉ.Do tej sumy sa v pohode zmestí Š Felicia 1,3 MPI
Ak s nim najazdíš pár tis.km tak potom aj ja odporúčam nejaké japonské.Teraz ak niečo pridáš,sú aj Fabie od r.v 2001 okolo 3250€
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Hlavne odporúčam poznať predpisy a nepreceňovať sa, lebo potom môžeš mať auto aj za xy eur a ako vidíme v správach, či na lacných, či na drahých autách 18-20-roční "puberťáci" vyklopení kde kade po priekopách, lebo práve dostali vodičák a chcú šoférovať ako "šumacher"
0 0
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

Tak dakujem za rady, hlavne za tu poslednu ... 18 - 20 nemam trochu viac ale nevadi, a Sumacher zo mna tak skoro nebude, ked na mna v autoskole vsetci trubia a ukazuju paste ked ma obchadzaju . Auto zial potrebujem, ale na zaciatok nieco jednoduche a spolahlive. Preto sa aj pytam, ako zena nie som az tak znala v tomto obore, a nechcem zas kupovat smejd . Ten Golf sa mi celkom pozdava, este ak niekto viete o niecom "pre mna", sem s tym!! Pozerala som sa este po Renaulte Clio...ci ee?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Karida Pozri príspevok
Tak dakujem za rady, hlavne za tu poslednu ... 18 - 20 nemam trochu viac ale nevadi, a Sumacher zo mna tak skoro nebude, ked na mna v autoskole vsetci trubia a ukazuju paste ked ma obchadzaju . Auto zial potrebujem, ale na zaciatok nieco jednoduche a spolahlive. Preto sa aj pytam, ako zena nie som az tak znala v tomto obore, a nechcem zas kupovat smejd . Ten Golf sa mi celkom pozdava, este ak niekto viete o niecom "pre mna", sem s tym!! Pozerala som sa este po Renaulte Clio...ci ee?
Ja som kúpil nový Fiat Punto 1,2 SX v roku 1996, po dobu 8 rokov žiadny problém, parkovanie na ulici, jazdilo sa za každého počasia. Ročne sa najazdilo cca 18.000 km. Potom sa predalo, žiadna hrdza, maximálna spokojnosť. A pre ženu šikovné auto aj na parkovanie v meste atď. Treba sa rozhodnúť.
Ak kupuješ ojazdené, nevieš čo sa v ňom skrýva. Často to bývajú opravené búračky. Veď to poznáš, každý chce zarobiť... Ale treba mať zasa aj šťastie a nejakého odborníka - mechanika so sebou, aby to obhliadol "odbornejším" okom.
Tak šťastný výber.
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

Ahoj,v prvom rade by som chcel podotknut, ze auto ma sluzit Tebe a nie Ty jemu... Takze ja by som par euracov prihodil a kupil si nove.Je tam predpoklad,ze aspon 3 roky nebus musiet vrazit vacsie naklady,okrem benzinu
0 0
bubo236 bubo236

bubo236 je offline (nepripojený) bubo236

mam auto treti rok a som maximalne spokojny )
0 0
rob999 rob999

rob999 je offline (nepripojený) rob999

ROBIN111 Pozri príspevok
Ak by si bola ochotná nejaké 3-4 stovky pridať, odporúčam ti Wolksvagen Golf 1,9TDI Variant 66kW tretej generácie. Ide o spoľahlivé, kvalitné, rokmi overené auto.
Pokiaľ financie nepustia, prichádza do úvahy napríklad Nissan Almera 1,4 16V (generácia N15). Tiež je to spoľahlivé auto a pokiaľ ti nevadí japonsky strohý dizajn a použité lacné plasty v interiéri, je to dobrá voľba.
Dobre napísané až na tú poznámku o lacných plastoch u japoncov. A to akože golfy majú kvalitné plasty a nebodaj peknú prístrojovku? Nesranduj. Mal som 2 golfy - čo sa týka spoľahlivosti celkom ok, ale tie interiéry? Strohosť, tvrdosť - úbohé. Akýkoľvek VW a takisto FABIU a FELDU ti ukradnú. Kúp japonca ako píšu iní, príp. FIAT ako napísal MANUAL, alebo si kúp KIU (nepoznám staršie modely ale ak z nových radšej by som kúpil CEED ako GOLF). Eventuálne kúp staršie VOLVO - roky budeš mať pokoj, motory sú pohoda s dobrou spotrebou (väčšina), podvozky môžu súťažiť aj s tankami a o bezpečnosti a pevnosti plechov ani netreba hovoriť a hlavne sa NEKRADNÚ!!!
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Za 2000.-€ VOLVO, alebo KIA CEED? To by museli byť nabúrané šroty. Môj názor je, čo najnovšie a hlavne pozor na podvodníkov, čo na tom aute všetko robili sami. Dobré je len to, ktoré nepotrebovalo žiadnu opravu. Na tých vrakoch poskladaných z viacerých búračiek sa začiatočník moc mepovozí. V dnešnej dobe sú skoro všetky autá dobré, ale dokiaľ ich niekto nezačne "vylepšovať".
Hľadať teda auto čo možno najnovšie a s dostupným a lacným servisom.
0 0
Karida Karida

Karida je offline (nepripojený) Karida

No tak to je pekne, len na zaciatok si budem musiet vystacit s jazdenym lacnejsim...tych 2000 / 2500 sa da...A nove auto mi neukradnu??? Ci co..ja parkovat budem doma na dvore a pred firmou hned pod oknom...Isto sem tam aj inde... len ma to tak prekvapilo kolko faktorov to ovplyvnuje...to ma ani nenapadlo ze kradez a tak Zacat s niecim musim...len fakt neviem s cim... A este taky detail / som dost mala,tak by som uvitala keby malo vyskovo nastavitelne sedadlo
0 0
rob999 rob999

rob999 je offline (nepripojený) rob999

Karida Pozri príspevok
No tak to je pekne, len na zaciatok si budem musiet vystacit s jazdenym lacnejsim...tych 2000 / 2500 sa da...A nove auto mi neukradnu??? Ci co..ja parkovat budem doma na dvore a pred firmou hned pod oknom...Isto sem tam aj inde... len ma to tak prekvapilo kolko faktorov to ovplyvnuje...to ma ani nenapadlo ze kradez a tak Zacat s niecim musim...len fakt neviem s cim... A este taky detail / som dost mala,tak by som uvitala keby malo vyskovo nastavitelne sedadlo
Karida, GOLF ktorý mi ukradli stál pod oknom, druhý golf v poradí ktorý skoro ukradli (všetko bolo prekonané, akurát ho niečo vyrušilo) bol tiež pod oknom a to sme bývali na prízemí. Na to sa nespoliehaj. Ďalší typ je NISSAN MICRA 1,0 resp. 1,3 benzín alebo YARIS od TOYOTY s malým benzínovým motorom. My sme predali jednu MICRU 3-ročnú 40.000 km (druhé auto v rodine) pred asi 6 rokmi za 100.000 (3319 €) a to mala aj klímu a samozrejme veci ako ABS, AIRBAG.....
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

rob999 Pozri príspevok
Dobre napísané až na tú poznámku o lacných plastoch u japoncov. A to akože golfy majú kvalitné plasty a nebodaj peknú prístrojovku? Nesranduj. Mal som 2 golfy - čo sa týka spoľahlivosti celkom ok, ale tie interiéry? Strohosť, tvrdosť - úbohé.
O peknej prístrojovke som nepísal nič. Keď som dávnejšie obiehal bazáre a vyberal si auto, skúšal som okrem iných aj Avensisku, Corolu, Primeru... všetko ročníky 97-98. Preto tvrdím, čo som písal vyššie. Niektoré dielce v interiéri pôsobia veľmi lacno, až odpudzujúco. Ako príklad stačí spomenúť tú otrasnú gumovú manžetu riadiacej páky napríklad v Almere a Corolle, ktorá vyzerá ako z traktora. V Golfe použitá koženka je predsalen estetickejšia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať