Zavrieť

Porady

Vymahanie dlhu, ak sa dlznik nachadza v zahranici

Mohli by ste mi prosim poradit, ako postupovat pri vymahani dlhu (na zaklade notarsky overenej zmluvy o pozicke § 657), ak sa dlznik nachadza v zahranici?

Tento tyzden planujem poslat doporuceny list na adresu trvaleho bydliska dlznika, v ktorom budem na zaklade zmluvy pozadovat okamzite splatenie dlznej sumy vratane dohodnutych urokov z omeskania.

V pripade, ze nedostanem ziadnu odpoved, ostava uz len obratit sa na sud? Alebo je mozny iny postup? Co v pripade, ze sa dana osoba na Slovensko nevrati - je mozne vymahat dlhy vramci EU?
ohio vyriešili ste si tento problém s dlžníkom. Ja mám taký istý a neviem sa hnúť. Napíšte mi ako ste skončili. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Ak má daná osoba nejaký majetok na Slovensku, dá sa riešiť aj prostr. slovenského exekútora. Ak má majetok len v zahraničí, treba zistiť, kto tam zabezpečuje takéto vymáhanie. V ČR sú tiež exekútori, ale v iných krajinách neviem

    Milos23 je offline (nepripojený) Milos23

    Milos23
    Majetok v zahranici pravdepodobne nema, kedze tam odcestoval pred par dnami... Co sa tyka majetku na Slovensku, tak sa obavam, ze nie je nic napisane na jeho meno (je to mlady clovek). Predpokladam vsak, ze v zahranici ma dohodnutu pracu (alebo si tam nejaku najde). Preto by ma zaujimalo, ci je mozne napr. strhavat mu nejaku ciastku z platu aj v zahranici.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Možno by k tomu dopomohla zavedená novinka: Európsky platobný rozkaz, ktorý slúži - porýchľujúceho vymáhanie medzištátnych platobných pohľadávok v rámci EÚ.
    Pre viac info treba skúsiť google

    Vymahanie dlhu, ak sa dlznik nachadza v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.