Zavrieť

Porady

Exekúcie - rady a skúsenosti

Neviem či sa to podarí, ale chcel by som sa aspoň pokúsiť vytvoriť na tomto mieste niečo ako sumár rád a skúseností, kde by bolo možné nájsť radu ako postupovať a nájsť východisko (alebo aspoň zmierniť následky) z nepríjemnej situácie súvisiacej s exekučným konaním.

Takže začnem s mojou skúsenosťou k téme "zablokovaný účet", snáď to niekomu pomôže:

1. V prípade, že Vám exekútor zablokuje účet tak, že Vám ako disponibilný zostatok zostane menej ako 2000 Sk (67 EUR) , máte právo požiadať banku o odblokovanie tejto sumy a banka by vám ju mala bez problémov odblokovať. Je možné že nie všetci zamestnanci na prepážke o tom vedia, preto niekedy treba ísť za niekým z manažmentu (affluent managerom napr.)
Usporiadat
Tanyya Tanyya

Tanyya je offline (nepripojený) Tanyya

Prosím o radu, neviem č to dobre píšem sem....mala som v banke povolený - debet, časom mi tam však nechodili peniaze lebo som prišla o prácu, neskor mi prišiel list z vamáhačskej spoločnosti EOS -vymáhanie pohladávok, dohodla som sa snimi ale neplatila som lebo mi z rodičovskeho neostalo, a muž o tom nevedel, no a teraz chce na mna napísat auto a ja sa bojím že si to oni nejako zistia a pošlu exekutora myslíte ked im tam pošlem nejake € ešte pred prepisom a budem tak robit každý mesiac a napíšem im tam dopis že to pomože, nemožu vtedy proti mne nč robit? vbiem kedysi mala moja známa taký problem a vraj ked platíte mesačne aj menšiu sumu, alebo proste len raz za tri mesiace tak vas nemožu dat na exekusiu, ja som im nič nepodpisovala ale oni maju nahrávane linky takže to nezaprem, poradte čo robit aby mi nesiahli na auto muž by ma zabil. nieje to už velka suma len chcem vediet či ked to začnem platit a pošlem im tam nejaku žiadost či ma nedaju na tu exekuxiu dakujem za všetky rady.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

Tanyya Pozri príspevok
Prosím o radu, neviem č to dobre píšem sem....mala som v banke povolený - debet, časom mi tam však nechodili peniaze lebo som prišla o prácu, neskor mi prišiel list z vamáhačskej spoločnosti EOS -vymáhanie pohladávok, dohodla som sa snimi ale neplatila som lebo mi z rodičovskeho neostalo, a muž o tom nevedel, no a teraz chce na mna napísat auto a ja sa bojím že si to oni nejako zistia a pošlu exekutora myslíte ked im tam pošlem nejake € ešte pred prepisom a budem tak robit každý mesiac a napíšem im tam dopis že to pomože, nemožu vtedy proti mne nč robit? vbiem kedysi mala moja známa taký problem a vraj ked platíte mesačne aj menšiu sumu, alebo proste len raz za tri mesiace tak vas nemožu dat na exekusiu, ja som im nič nepodpisovala ale oni maju nahrávane linky takže to nezaprem, poradte čo robit aby mi nesiahli na auto muž by ma zabil. nieje to už velka suma len chcem vediet či ked to začnem platit a pošlem im tam nejaku žiadost či ma nedaju na tu exekuxiu dakujem za všetky rady.

žiadna "vymáhačská" firma ti nemôže siahnúť na tvoj majetok. tieto spoločnosti fungujú len na princípe "plašenia" dlžníkov. legislatíva na SR umožňuje LEN súdnym exekútorom "brať" majetky. dohodni sa s bankou na splátkach. ak by to banka chcela riešiť cez exekútora, to by ťa najprv museli žalovať na príslušnom súde, lebo exekútor môže exekúciu vykonať až na základe exekučného tituli, napr. platobného rozkazu, rozsudku, not. zápisnice... atď
ale v každom prípade ti žiadna vymáhačská spoločnosť nič nemôže zobrať, nie sú oprávnení, len exekútor.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

chcem sa spýtať, čo všetko sa považuje za majetok pri sro podľa exekučného poriadku?
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

Ahojte, stretol sa niekto s takymto pripadom.
Osoba na invalidnom dochodku, ma nejake exekucie, nepracuje. Moze mu exekutor siahnut na dochodok?
Osoba si poziadala o plny starobny dochodok, z toho mu budu moct robit zrazky na zaklade exekucie???
Tato osoba ma manzelku a 1 nezaopatrene dieta. Majetok nema ziadny.

dakujem moc
0 0
mederiildi mederiildi

mederiildi je offline (nepripojený) mederiildi

áno pokiaľ jeho dôchodok je vyšší ako životné minimum pre osobu s manželkou a jedným nezaopatreným dieťaťom
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

mirodre Pozri príspevok
Mam otazku:

Mam prípad človeka od ktorého vymáha exekútor cca 50 tis. Sk. Tento človek je nezamestnaný a nemá ani žiadny majetok takže prakticky nemá exekútor čo od neho vymôcť.
Problém je ale vtom, že býva v rodičovskom dome spolu s rodičmi. Síce tam žiaden majetok nemá no má tam nahlásený trvalý pobyt. Môže exekútor vziať na exekúciu aj majetok jeho rodičov, alebo niečo čo nie je jeho, ale jeho rodičov?

Dakujem vopred za odpoved
Nie, nemoze.
Ale treba na nich davat pozor, lebo by to urobili velmi radi.
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

Potreboval by som poradit v suvislosti s exekucnym konanim,

- ak exekutor vymaha pohladavku v prospech majitela pohladavky, mam ja ako exekuovany

a) pravo/moznost vyziadat si informaciu, kto je aktualnym majitelom pohladavky, ak doslo k jej odpredaju ?

b) mozem si vyziadat kontaktne udaje na majitela pohladavky a iniciovat osobne stretnutie za ucelom dohodnutia splatkoveho kalendara, kedze mam pocit, ze exekutor nie je dostatocne aktivny v tomto smere ?

c) rad by som absolvoval osobne (platene) konzultacne sedenie s realnym exekutorom, ktopry by mi poradil ake su moznosti a na co si treba davat pozor pri exekucii,
- teda ake kroky moze robit exekutor aby si navysoval svoju odmenu,
- ako eliminovat taketo aktivity,
- na ake informacie zo strany exekutora mam narok
- pripadne nejake prakticke skusenosti, aby som sa exekucie zbavil co najrychlejsie a bez zbytocnych nakladov navyse

Dakujem za odpovede
0 0
voyager voyager

voyager je offline (nepripojený) voyager

Nie, exekútor nemôže siahnúť na nič čo nieje jeho, čo je jeho rodičov - lebo a to nemá priamy vlastnícky vzťah.
0 0
tattoo2 tattoo2

tattoo2 je offline (nepripojený) tattoo2

dobry den,z dovodu nevyplacania mzdy,som sa zadlzil.rysuje sa mi nova robota.chcem sa spytat kolko mi moze exekutor strhnut z jednej vyplaty,resp.kolko mi musi ostat z vyplaty po strhnuti splatky exekutorom.dakujem
0 0
Bibika22 Bibika22

Bibika22 je offline (nepripojený) Bibika22

Takáto pikoška : Exekútor dal vinkuláciu v banke na pohľadávku. To by bolo všetko v poriadku. Ale on dal hneď vinkuláciu na jeho trovy už vo vyššej sume, ktorá vznikne, až keď dlžník nezaplatí do 14 dní.

Na účte bol mínus. Oznámenie o exekúciu malo razítko podania 15. poštu vyzdvihli 25.(má sa to rátať až od prevzatia z pošty) Hneď vznikla vinkulácia na účte. 26. vložili potrebné peniaze na účet, aby nebol v mínuse, a 27. im banka peniaze odpísala v prospech vinkulácie.

To jest všetko sa stihlo do 14 dní.
Volali exekútorovi, že poplatok mal byť o skoro polovicu menší, než išiel.ten im len povedal, choďte do banky, a v lehote do 14. dní to tam zrušte. Čo mali rušiť, keď už peniaze boli preč? A akú silu v banke má slovo dlžníka??

Napísali mu (stále v lehote 14 dní ,síce mailom, ale predsa) žiadosť o vrátenie preplatku. Už je odvtedy týždeň a exekútor nič.
Úraduje len po-str-pi inak telefón nezdvíha. A nezdvíha ich ani počas stránkových dní.

Dám vedieť ako to skončilo s tým legálnym výpalníkom.
Mal niekto tiež takúto skúsenosť?
Ako to môže spraviť? Čo ak by mali na účte dosť peňazí keď dával vinkuláciu? Aj tak strhne poplatok raz taký ako pôvodne určil?
Veď to mal vrátiť hneď ako mu to prišlo na účet a nie aby sa toho chudák, čo nemá ani cent domáhal. Ako keby nemal iných starostí. Veď keď nezaplatil načas pohľadávku nebolo to zo srandy. Ale exekútor si asi povedal, čo je doma to sa počíta.

To len taký postreh aby reč nestála. Prajem všetkým pekný večer.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Bibika22 Pozri príspevok
Takáto pikoška : Exekútor dal vinkuláciu v banke na pohľadávku. To by bolo všetko v poriadku. Ale on dal hneď vinkuláciu na jeho trovy už vo vyššej sume, ktorá vznikne, až keď dlžník nezaplatí do 14 dní.

Na účte bol mínus. Oznámenie o exekúciu malo razítko podania 15. poštu vyzdvihli 25.(má sa to rátať až od prevzatia z pošty) Hneď vznikla vinkulácia na účte. 26. vložili potrebné peniaze na účet, aby nebol v mínuse, a 27. im banka peniaze odpísala v prospech vinkulácie.

To jest všetko sa stihlo do 14 dní.
Volali exekútorovi, že poplatok mal byť o skoro polovicu menší, než išiel.ten im len povedal, choďte do banky, a v lehote do 14. dní to tam zrušte. Čo mali rušiť, keď už peniaze boli preč? A akú silu v banke má slovo dlžníka??

Napísali mu (stále v lehote 14 dní ,síce mailom, ale predsa) žiadosť o vrátenie preplatku. Už je odvtedy týždeň a exekútor nič.
Úraduje len po-str-pi inak telefón nezdvíha. A nezdvíha ich ani počas stránkových dní.

Dám vedieť ako to skončilo s tým legálnym výpalníkom.
Mal niekto tiež takúto skúsenosť?
Ako to môže spraviť? Čo ak by mali na účte dosť peňazí keď dával vinkuláciu? Aj tak strhne poplatok raz taký ako pôvodne určil?
Veď to mal vrátiť hneď ako mu to prišlo na účet a nie aby sa toho chudák, čo nemá ani cent domáhal. Ako keby nemal iných starostí. Veď keď nezaplatil načas pohľadávku nebolo to zo srandy. Ale exekútor si asi povedal, čo je doma to sa počíta.

To len taký postreh aby reč nestála. Prajem všetkým pekný večer.
peniaze na ucte v tomto pripade zrejme nie su odpisane a preposlane exekutorovi, ale su "zablokovane", vlastnik uctu nimi nemoze disponovat. treba ist do banky, nech preposle z uctu sumu, ktora zodpoveda vymahanej pohladavke s prislusenstvom a odmenou exekutora 10% a exekutor nasledne musi zrusit blokaciu uctu...
ak vsak uhradu dobrovelne v lehote 14 dni odo dna prevzatia

upovedomenia o zacati exekucie neurobia, exekutor vyda exekucny prikaz, ktory zasle banke a banka odpise z uctu pohladavku, avsak pozor!!! s 20% odmenou exekutora.

treba chapat jednu vec, ak povinny sice vidi, ze ma na ucte zablokovane peniaze, ale dobrovolne nevykona zaplatenie exekutorovi, tato pasivita ma za nasledok, ze exekutor si svoje aj tak vezme, a s plnou odmenou...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Dobry den

mam otazku, je s.r.o., ktora nema ziadny majetok, je jeden spolocnik-konatel, byva spolu v spolocnom byte s manzelkou, chodia mu u pomienky a navrhy na exekucie, je na PN, nema z coho platit ani ZP,SP, na co vsetko mu moze siahnut exekutor? Moze mu siahnut na byt, nakolko tam ma uvedene sidlo spolocnosti, pripadne na zariadenie bytu a podobne.Este som sa totiz s takymto problemom nestretla, tak neviem co mu mam poradit.Splatit dlzoby nema z coho.Dakujem vopred za urychlenu odpoved a radu.
Naposledy upravil VieraPopluharova : 17.08.10 at 09:02
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ak je exekúcia len na s.r.o.-čku a nie na neho ako konateľa/spoločníka, tak exekútor môže siahať len na majetok s.r.o-čky
(je veľa takých firiem, bohužiaľ a dajú sa s nimi ľahko robiť podvody a rýchlo sa zbaviť dlhov - len neviem, či ich konatelia dobre spávajú, ak niekoho obtiahli o ťažké prachy - nehádžem všetkých do jedného vreca, ale na Slovensku je to klasické podnikanie)
0 0
djoze djoze

djoze je offline (nepripojený) djoze

CHCEME KUPIT DOM KTORY JE Z POLOVICE ZATAZENY EXEKUCIOU.

Jednu polovicu má môj otec a druhú polovicu súčastne v exekúcii má jeho brat .
Prosím o radu ako postupovať, ak by som chcel zaťaženú polovicu domu exekúciou odkúpiť od otcovho brata.Výška exekúcie je vyššia ako hodnota celého domu a je tam viacej exekútorov.Na 1. mieste je daňový úrad.
V dome zatiaľ býva babka, ktorá tam má doživotné právo.
Ďalej či mám priamo kontaktovať exekútora,alebo musí všetko zabezpečiť otcov brat – ktorému to je úplne jedno a nemá záujem čokoľvek s exekúciou robiť.
Ak by som dal vyvolať dražbu a nenašiel by sa vhodný kupca, koľkokrát sa môže dražba opakovať?Viem, že pri dobrovoľnej dražbe sa môže cena znížiťa aj len na štvrtinu.Ako je to pri „vynútenej“ dražbe?

Dakujem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

djoze Pozri príspevok
CHCEME KUPIT DOM KTORY JE Z POLOVICE ZATAZENY EXEKUCIOU.

Jednu polovicu má môj otec a druhú polovicu súčastne v exekúcii má jeho brat .
Prosím o radu ako postupovať, ak by som chcel zaťaženú polovicu domu exekúciou odkúpiť od otcovho brata.Výška exekúcie je vyššia ako hodnota celého domu a je tam viacej exekútorov.Na 1. mieste je daňový úrad.
V dome zatiaľ býva babka, ktorá tam má doživotné právo.
Ďalej či mám priamo kontaktovať exekútora,alebo musí všetko zabezpečiť otcov brat – ktorému to je úplne jedno a nemá záujem čokoľvek s exekúciou robiť.
Ak by som dal vyvolať dražbu a nenašiel by sa vhodný kupca, koľkokrát sa môže dražba opakovať?Viem, že pri dobrovoľnej dražbe sa môže cena znížiťa aj len na štvrtinu.Ako je to pri „vynútenej“ dražbe?

Dakujem
do tohto nechod-vyber si iny barak/tu budes mat len problemy!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Môj názor: súhlasím so Standom - RUKY PREČ od toho - na plné pľúca tu kričia len problémy.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

djoze Pozri príspevok
CHCEME KUPIT DOM KTORY JE Z POLOVICE ZATAZENY EXEKUCIOU.

Jednu polovicu má môj otec a druhú polovicu súčastne v exekúcii má jeho brat .
Prosím o radu ako postupovať, ak by som chcel zaťaženú polovicu domu exekúciou odkúpiť od otcovho brata.Výška exekúcie je vyššia ako hodnota celého domu a je tam viacej exekútorov.Na 1. mieste je daňový úrad.
V dome zatiaľ býva babka, ktorá tam má doživotné právo.
Ďalej či mám priamo kontaktovať exekútora,alebo musí všetko zabezpečiť otcov brat – ktorému to je úplne jedno a nemá záujem čokoľvek s exekúciou robiť.
Ak by som dal vyvolať dražbu a nenašiel by sa vhodný kupca, koľkokrát sa môže dražba opakovať?Viem, že pri dobrovoľnej dražbe sa môže cena znížiťa aj len na štvrtinu.Ako je to pri „vynútenej“ dražbe?

Dakujem
Môžeš sa informovať u exekútora, či neplánuje robiť dražbu on (neviem, či sa ale nebude oháňať tým, že 1. je daňový úrad a to by mohol byť aj dôvod, prečo sa mu do tej dražby nebude chcieť.
p.s. - otec ako spoluvlastník má predkupné právo, takže ak by u exekútora prehlásil, že chce kupovať on, už sa na iných dražiteľov neprihliadne
0 0
militiadesa militiadesa

militiadesa je offline (nepripojený) militiadesa

Pozdravujem, potreboval by som poradit...je mozne zmenit exekutora???(v ramci okresu, kraja ...) Mam pocit ze terajsi exekutor nekona tak ako by mal pri vymahani pohladavky voci dlznikovi...mam pocit ze exekuciu zamerne zdrziava ...dakujem za kazdu radu (poznamka: je tam viacero exekucii na majetok moze to byt dovod ?? )
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Exekútora je možné zmeniť v rámci Slovenska. Podáš návrh ku svojmu exekútorovi, že chceš zmeniť (musíš si vybrať hneď aj meno nového, ktorého tam uvádzaš), ako dôvod napíšeš nečinnosť.
Ak na majetok povinného je viacero exekúcií, nemusí exekúciu zdržiavať tvoj exekútor, ale proste sa napr. nepúšťa do dražby nehnuteľných/hnuteľných vecí, lebo pohľadávky sa aj tak musia uspokojiť porade a kým by uspokojil tvoju, je šanca, že už na ňu nevyjdu peniaze. V tom prípade je možno už len jedna možnosť a to čakať, či sa povinný niekde nezamestná alebo nezačne poberať dôchodok. Ak je pohľadávka veľká, skús požiadať exekútora, aby sa pokúsil zablokovať účty vo všetkých bankách (pri príkaze nemusí uvádzať konkrétne číslo účtu, banka si nájde, či má alebo nemá). Resp. sa informuj napr. 1x/mes. či je niečo nové, budú mať z teba na úrade nervy, ale .... Tiež ak zistíš, že povinný niečo nadobúda, hneď exekútora informuj (ak niečo prenajíma, predáva, brigáduje...) niekedy to dosť pomáha pri exekúcii.
p.s. väčšinou súdy rozhodujú o zmene exekútora cca 6 mesiacov (ak nie viaac), tak aby sa nestalo, že počas toho obdobia bude pôvodný exekútor úplne nečinný a tým prídeš o nejakú príležitosť vymôcť
0 0
maculik78 maculik78

maculik78 je offline (nepripojený) maculik78

zdravím všetkých
potrebujem vedieť,mám na krku exekútorov aj manželka chcem kúpiť dom a napísať ho na 3ročnú dcéru je to možné?ak áno môže ho exe zobrať poprosím len normálne a rozumné odpovede ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať