Zavrieť

Porady

cestovna nahrada konkretny priklad

Dobry den,

zamestnanec siel pocas riadnej pracovnej doby na letisko do Rakuska od pol jednej do pol piatej v ramci prace. Cize bol 4 hodiny na ceste. Je spravne ak mu nepatri stravne za pracovnu cestu? Co vreckove?
Patri mu vobec nejaka cestovna nahrada? Nasla som na internete par odkazov a interpretacii zakona, ale odporuju si, preto sa chcem spytat, mate niekto skusenosti s tymto?


dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-...09-2007-a.html

    § 13
    Stravné

    (1) Pri zahraničnej pracovnej ceste zamestnancovi patrí za každý kalendárny deň zahraničnej pracovnej cesty za podmienok ustanovených týmto zákonom stravné v cudzej mene. Stravné v cudzej mene je ustanovené v závislosti od času trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky v kalendárnom dni, pričom čas trvania zahraničnej pracovnej cesty mimo územia Slovenskej republiky je rozdelený na časové pásma

    a) do 6 hodín vrátane,
    b) nad 6 hodín až 12 hodín,
    c) nad 12 hodín.

    jaja8008 je offline (nepripojený) jaja8008

    jaja8008
    Dakujem,

    videla som aj toto rozdelenie kde to spada do sest hodin ale zaroven som nasla na nete rozdleenie casu kde bolo najmenej od 5 hodin, preto som si nebola ista ci 4 hodiny sa tiez pocitaju.

    vdaka

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jaja8008 Pozri príspevok
    Dakujem,

    videla som aj toto rozdelenie kde to spada do sest hodin ale zaroven som nasla na nete rozdleenie casu kde bolo najmenej od 5 hodin, preto som si nebola ista ci 4 hodiny sa tiez pocitaju.

    vdaka
    To platí pre tuzemské cesty, kde nárok na náhradu je len pri ceste, ktorá je dlhšia ako 5 hodín.

    avošodrak je offline (nepripojený) avošodrak

    avošodrak
    Prosím Vás môžete mi odpovedať na nové cestovné náhrady od kedy platia? Od 25.3. alebo až od 1.4.2009?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    avošodrak Pozri príspevok
    Prosím Vás môžete mi odpovedať na nové cestovné náhrady od kedy platia? Od 25.3. alebo až od 1.4.2009?
    Už som Ti odpovedala v i nej téme.
    http://www.porada.sk/t108708-cestovn...ml#post1007298

    cestovna nahrada konkretny priklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.