Zavrieť

Porady

novoregistrony platca DPH a faktura za telefon

Ahoj, poradi mi niekto?
s.r.o. je od 1.6.2005 platca DPH

1. mam fakturu Slovak telecom datum dodania sluzby 31.5. , datum vyhotovenia 03.6. a fakturacne obdobie 1.5. - 31.5. zaplatenu v 6.mesiaci - nemalo by to ist do DPH vsak?

2. faktura od T-mobil vyuct. obdobie 8.5. - 7.6. , dodanie sluzby 8.6. a zaplatenu v 6. mesiaci - rozpocitat DPH alebo ju uplatnit celu?

Niekedy ked citam tie zakony mam pocit ze tomu vobec nerozumiem
Dopredu velmi pekne dakujem
Naposledy upravil nika.sum : 11.07.05 at 18:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Add 1: Na odpočet dane z prvej faktúry nemáš nárok
    Add 2: Druhú faktúru by som rozpočítal nakoľko uvedená služba sa týka aj obdobia (08.05.-31.05), v ktorom spoločnosť nebola platiteľom dane - v zmysle § 49 ods. 2 má platiteľ nárok na odpočet dane z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ...

    retep je offline (nepripojený) retep

    retep
    §55 záka o DPH jednoznačne hovorí o odpočítaní dane viažucu sa na majetok, ktorý nadobudla pred dnom kedy sa stala platiteľom. Teda nie z režijných položiek.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Dakujem, to viem. Len som chcela mat v tomto jasno. Je logické, ze ak sa to tyka toho mesiaca ked nie su platcami, ze sa nemoze odpocitat.
    Odbieham od temy troska. Podla mna spravili celkovo chaos v tom ze prijatu fakturu zahrname do DPH este pred zaplatením. Predtým v tom bolo viac jasno, DPH az ked sme ju zaplatili a bolo. Teraz je datum dodania, zaradenia a pod. . Moj nazor, mozno mate iný.

    novoregistrony platca DPH a faktura za telefon

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.