Zavrieť

Porady

komín

Prosím poraďte - máme starší rodinný dom, stredom vedie komín od kotla na tuhé palivo, v podkroví robíme izbu a komín je súčasťou steny a dvierka z komína (na vymetanie) smerujú do izby, manžel tvrdí, že tam cíti "pach" z komína. Čím a ako ho obložiť, aby to nebolo cítiť??? Izba je zo sadrokartónu a komín je klasický murovaný...... dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Skontrolovat tesnost dvierok, ale aj ich uchytenie v stene , skontrolovat komin ako taky ci nieje popraskany ocierneny ....

    Najdrahsie ale najucinnejsie riesenie - dat komin vyvlozkovat antikorom.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Staré komínové dvierka osádzané v neobývaných podkroviach neboli konštruované na umiestnenie v obývanej miestnosti.Preto ich treba vymeniť za také ktoré tieto kritéria spĺňajú.Cena sa pohybuje od 15€ až po luxus za 200€.Dostať ich kúpiť asi v každom obchode z krbmi .
    Navyše ak ich cíťiť je vysoko pravdepodobné ,že sú netesné.( nerád straším)ale ich nevýmenou riskujete udusenie osôb ktoré sa budú nachádzať v konkrétnej miestnosti.Na to úplne stačí aby fúkal vietor.

    DUNKEN je offline (nepripojený) DUNKEN

    DUNKEN
    JA BY SOM POTREBOVAL PORADIT OHLADOM VYSKY KOMINA. MAM BUNGALOW A KAMARAT, CO MI MUROVAL SCHIEDEL KOMIN MI SPOMINAL, ZE MAM MALU VYSKU. ZE UZ SA NEBERIE AKO NIEKEDY PODLA HREBENA STRECHY RESP. UHLA 10STUPNOV,... , ALE ZE NAJPODSTATNEJSIE JE SPRAVNA UCINNA VYSKA KOMINA, TEDA OD ZAUSTENIA BUDUCEHO KRBU PO KONIEC KOMINA. TA SPRAVNA UCINNA VYSKA JE V ROZMEDZI 4-5m. NAIDEALNEJSIE JE 5m OD ZAUSTENIA, ZE VTEDY BUDE DOBRY TAH,... . JA MAM TERAZ OD ZAUSTENIA 3,5m VYSKU. PRI MOJEJ SEDLOVEJ STRECHE ESTE SI VIEM PREDSTAVIT, ZE VYTIAHNEM HORE O METER, HOCI UZ TERAZ KOMIN JE DOST VYSOKO VZHLADOM NA SKLON STRECHY ALE CO V PRIPADE, ZE NIEKTO MA BUNGALOW, PULTOVU STRECHU SO SKLONOM 3STUPNE A KOMIN MU BUDE TRCAT 4m NAD NOU?

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    DUNKEN Pozri príspevok
    JA BY SOM POTREBOVAL PORADIT OHLADOM VYSKY KOMINA. MAM BUNGALOW A KAMARAT, CO MI MUROVAL SCHIEDEL KOMIN MI SPOMINAL, ZE MAM MALU VYSKU. ZE UZ SA NEBERIE AKO NIEKEDY PODLA HREBENA STRECHY RESP. UHLA 10STUPNOV,... , ALE ZE NAJPODSTATNEJSIE JE SPRAVNA UCINNA VYSKA KOMINA, TEDA OD ZAUSTENIA BUDUCEHO KRBU PO KONIEC KOMINA. TA SPRAVNA UCINNA VYSKA JE V ROZMEDZI 4-5m. NAIDEALNEJSIE JE 5m OD ZAUSTENIA, ZE VTEDY BUDE DOBRY TAH,... . JA MAM TERAZ OD ZAUSTENIA 3,5m VYSKU. PRI MOJEJ SEDLOVEJ STRECHE ESTE SI VIEM PREDSTAVIT, ZE VYTIAHNEM HORE O METER, HOCI UZ TERAZ KOMIN JE DOST VYSOKO VZHLADOM NA SKLON STRECHY ALE CO V PRIPADE, ZE NIEKTO MA BUNGALOW, PULTOVU STRECHU SO SKLONOM 3STUPNE A KOMIN MU BUDE TRCAT 4m NAD NOU?
    riesil som podobny problem, ked som si chcel vybudovat novy krb a tiez mam strechu s nizkym sklonom. Od zaustenia sa pocita 5m a este treba ratat od zaustenia po napojenie na krb tiez nejakych 1,5 - 2m. Nadstavenie kominu neprichadzalo do uvahy, nad krytinu by som mal 4m vysoky komin, do odtahoveho ventilatora sa mi tiez moc nechcelo vzhladom na pochybnu dlhodobu spolahlivost a zavislost na el. energii. Tak mi nakoniec ostala moznost napojit kachle, kde je mozne mat komin aj nizsej vysky, t.j. kachle su zaustene nizsie a nevyzaduju nutne az tych 5 m, v pripad problemov este 1m nadstavim a nemal by byt problem s odtahom spalin.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Výška komína je vždy dôležitá.Ale pravidlo nepotvrzdzuje výnimku.Aj nízky komín môže dobre odvádzať dym.Ale ak vám komín dobre neťahá tak sa na vrch komína montujú komínové hlavice ktoré zvyšujú ťah komína ,alebo ventilátor ktorý sa spúšťa pri zakurovaní.
    http://www.titan-at.sk/kominove-hlavice.html

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    220870 Pozri príspevok
    Výška komína je vždy dôležitá.Ale pravidlo nepotvrzdzuje výnimku.Aj nízky komín môže dobre odvádzať dym.Ale ak vám komín dobre neťahá tak sa na vrch komína montujú komínové hlavice ktoré zvyšujú ťah komína ,alebo ventilátor ktorý sa spúšťa pri zakurovaní.
    http://www.titan-at.sk/kominove-hlavice.html
    viacero ludi od fachu mi na hlavice povedalo, ze je to len tahanie penazi z vacku...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    robin78 Pozri príspevok
    viacero ludi od fachu mi na hlavice povedalo, ze je to len tahanie penazi z vacku...
    Je to skôr otázka názoru.V tomto nie som si celkom istý.Ale môjmu známemu to pomohlo.Niekedy stačí aby tá hlavica lámala prúdenie vetrov.Staré známe kohúty zo striech a komínov toto len potvrdzujú.Komínové hlavice sa používajú niekoľko storočí.Nechcem zle radiť , skôr sa pokúšam o nájsť riešenie.

    robin78 je offline (nepripojený) robin78

    robin78
    z fyzikalneho hladiska si osobne myslim, ze by to do urcitej miery mohlo fungovat, ak nie je bezvetrie, a vylepsit ciastocne tah komina, ale ked chyba 2-3 m ucinnej dlzky komina, tak to asi trn z paty nevytrhne

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    tieto "komínové" hlavice, ale nie sú určené na komín, v ktorom prúdia spaliny!!
    Tieto hlavice slúžia výlučne pre riadenú ventiláciu neobytných priestorov stavieb.
    Ak Vám tvrdia, že je to na komín, na ktorý máte pripojený krb alebo kachle, je to blbosť!

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    DUNKEN Pozri príspevok
    JA BY SOM POTREBOVAL PORADIT OHLADOM VYSKY KOMINA. MAM BUNGALOW A KAMARAT, CO MI MUROVAL SCHIEDEL KOMIN MI SPOMINAL, ZE MAM MALU VYSKU. ZE UZ SA NEBERIE AKO NIEKEDY PODLA HREBENA STRECHY RESP. UHLA 10STUPNOV,... , ALE ZE NAJPODSTATNEJSIE JE SPRAVNA UCINNA VYSKA KOMINA, TEDA OD ZAUSTENIA BUDUCEHO KRBU PO KONIEC KOMINA. TA SPRAVNA UCINNA VYSKA JE V ROZMEDZI 4-5m. NAIDEALNEJSIE JE 5m OD ZAUSTENIA, ZE VTEDY BUDE DOBRY TAH,... . JA MAM TERAZ OD ZAUSTENIA 3,5m VYSKU. PRI MOJEJ SEDLOVEJ STRECHE ESTE SI VIEM PREDSTAVIT, ZE VYTIAHNEM HORE O METER, HOCI UZ TERAZ KOMIN JE DOST VYSOKO VZHLADOM NA SKLON STRECHY ALE CO V PRIPADE, ZE NIEKTO MA BUNGALOW, PULTOVU STRECHU SO SKLONOM 3STUPNE A KOMIN MU BUDE TRCAT 4m NAD NOU?
    Pre správnu funkčnosť komína je naozaj dôležitá účinná výška od zaústenia po tzv. čapicu komína.
    Pri bungalowoch to fakt vyzerá čudne mať komín 4m nad rovnou strechou, ale inak to nejde resp. je vôbec zbytočné ho tam stavať.
    Pomôcť može iba el.spalinový ventilátor. Poddimenzovanie komína má za následok nefunkčnosť spotrebiča doň pripojeného, nakoľko si tam dnes už nikto nepripája "peterky", ale XXX kW krb.vložky a kachle, ktoré pre správnu funkčnosť potrebujú ťah.
    Lacný komín typu Quatro SNV tiež nie je výhra. Na komíne sa nemá šetriť!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.