Zavrieť

Porady

Miesto stretávania sa otca s dieťaťom

Môže manžel žiadať stretávanie sa s dieťaťom (samozrejme že len v mojej prítomnosti!) aj na inom mieste ako u nás, u mojich rodičov, kde bývame?
Dieťa má 8 mesiacov a otec ju od decembra nevidel...nemal záujem.
Naposledy upravil SLSP : 01.04.09 at 19:11 Dôvod: .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Otec dietata ma pravo sa stretavat so svojim dietatom tak casto, ako to urci sud na navrh jedneho z rodicov. V rohodnuti sudu by malo byt aj miesto stretavania sa. " Co je psano, to je dano..." Inak povedane - moze ziadat ale pokial to nema na papieri tak si moze, napr. piskat...

    samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

    samuelovic
    Rodič sa má právo stretávať so svojim dieťaťom. Ak sa neviete dohodnuť určí to súd na návrh jedného z rodičov. Určí ako často, na akú dobu, od -do, a na to (samozrejme že len v mojej prítomnosti!), treba zabudnúť keď bude väčšia tak môže požiadať aj na víkendy , príp. prázdniny atď.
    Aj chlapy majú právo sa stretávať so svojimi deťmi. Ja sám mam 2 dcéry ,som rozvedený , a dievky sú u mňa a nevie ako by sa ženám páčilo keby som sa ja k tomu takto postavil (samozrejme že len v mojej prítomnosti!), pokial na to nie je riadny dôvod!
    Predpokladám , že výživné otec platí. POvinosti áno a práva nie?

    SLSP je offline (nepripojený) SLSP

    SLSP
    On neplatí žiadne výživné. O malú do teraz nejavil žiaden záujem. Podľa mňa len rodičia tlačia na neho, "predsa čo povedia ľudia, že za ňou nechodí"... Dokonca ma aj s dcérkou nezákonne odhlásil z trvalého bydliska!
    A súd môže stanoviť aj iné miesto stretávania?

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    samuelovic Pozri príspevok
    Rodič sa má právo stretávať so svojim dieťaťom. Ak sa neviete dohodnuť určí to súd na návrh jedného z rodičov. Určí ako často, na akú dobu, od -do, a na to (samozrejme že len v mojej prítomnosti!), treba zabudnúť keď bude väčšia tak môže požiadať aj na víkendy , príp. prázdniny atď.
    Aj chlapy majú právo sa stretávať so svojimi deťmi. Ja sám mam 2 dcéry ,som rozvedený , a dievky sú u mňa a nevie ako by sa ženám páčilo keby som sa ja k tomu takto postavil (samozrejme že len v mojej prítomnosti!), pokial na to nie je riadny dôvod!
    Predpokladám , že výživné otec platí. POvinosti áno a práva nie?
    Kedze dieta je este velmi male, neodporuca sa aby s otcom travilo cas bez matky. A okrem toho ho od decembra nevidelo...

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    SLSP Pozri príspevok
    On neplatí žiadne výživné. O malú do teraz nejavil žiaden záujem. Podľa mňa len rodičia tlačia na neho, "predsa čo povedia ľudia, že za ňou nechodí"... Dokonca ma aj s dcérkou nezákonne odhlásil z trvalého bydliska!
    A súd môže stanoviť aj iné miesto stretávania?
    Nepredpokladam, ze sud Ti bude diktovat kde moze otec dietata vidiet svoje dieta. Ty ako matka vies najlepsie kde sa dieta citi dobre - bezpecne (teda tam kde vyrasta). Kde by ste sa asi tak mali stretavat na parkovisku?, v restauracii???

    A mimochodom ak doteraz neplatil vyzivne, mas dve moznosti:
    1. Poziadat sud o zrusenie otcovstva - zavazkov zo strany otca.
    2. Hlasis sa k dcere, doplat mi doterajsie vyzivne... Dieta predsa nezije zo vzduchu.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    Poznám prípad, keď otec na dieťa nezaplatil už predtým spolu asi za 11 mesiacov, a teraz už ďaľších 5 mesiacov po sebe. Okrem toho je dlžný veľmi vela,lebo ho ťahali z pod rúk súdov, že zaňho zaplatili, aj finančne pomohli, lebo necchceli raniť dieťa, ktoré je citovo veľmi naviazané na ocka (kúpil jej každú požadovanú hlúposť odmaliička). V poslednom čase sa zatajuje, nedvíha telefón s dcérou je v kontakte cez pokec,slubuje jej že príde alebo ju na dva-tri dni sviatkov zoberie k sebe. Mamka už chce zabrániť stratávaniu sa (Košice-Trnava,jednak diaľka dieťa príde od neho (zafarbené vlasy na čierno, urobený piercing a iné, aj proti vyslovenej žiadosti mamky, že otec nech to, čo dieťa chce, no on akoby naschváľ robí všetko proti vôli mamky dieťaťa s tvrdením, že je to jeho jediné dieťa a on jej urobí všetko.A problémy vzniknuté z takýchto úletov znáša mamka a nepomôžu ani prosby ani hrozby. Malá po reštrikciách mamky, odpovie, že no tak pôjdem k ockovi. Môže mamka zakázať stretávanie sa dieťaťa s otcom? Mamka sa bojí, že príde o dcéru.Malá to všetko zneužíva. Naposledy pred týždňom po oslovení otca babkou dieťaťa cez pokec, zavolala jeeho partnerka s údivom, že tvrdí, že sa výživné mu zráža z platu.Potom sa ozval aj on,ale po upozornení, že by si mal plniť nielen otcovské povinnosti-platiť výživné, čo zatiaľ je 1000.- Sk, ale začať splácať svoju 5 ročnú dlžobu, výhováral sa, že nemá a na to, že si budú žiadať zvýšenie výživného (dieťa má 13 rokov) a ak nebude platiť a splácať dajú ho na súd. Vyhráža sa, že ak ho dajú, a on bude musieť ísť do basy, nepozná svoju exmanželku a aby vedela, že sa postará on o to, že príde aj o dieťa. Jeho partnerka asi nevie, koľko je dlžný...ona je poľutovania hodná.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Zitulda Pozri príspevok
    Malá po reštrikciách mamky, odpovie, že no tak pôjdem k ockovi. Môže mamka zakázať stretávanie sa dieťaťa s otcom? Mamka sa bojí, že príde o dcéru.Malá to všetko zneužíva.
    V tomto pripade sa matka nemusi vobec bat, ze o dceru pride - z titulu sudu. Moze vsak prist o dceru ak sa ona sama takto rozhodne. Na jej mieste by som im dal obom priucku. Navrhol by som otcovi dietata, ze mi moze dat o nieco menej penazi - pod podmienkou, ze si musi dceru zobrat cez leto na jeden cely mesiac. Je dost mozne, ze ocinko hra formu a jeho jedine dieta, takto spozna pravu tvar jeho aj jeho priatelky. A dcera sa mozno zbada...

    A co sa penazi tyka, cez soc. urad moze matka spatne ziadat vyplatenie vyzivneho v plnej sume. Ale toto by bola az druha lekcia.

    No a na koniec to najlepsie: mame tu novy zakon o neplaticoch, stacia dva mesiace nezaplateneho vyzivneho a chlap ma po vodicskom preukaze.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    kyblik Pozri príspevok
    V tomto pripade sa matka nemusi vobec bat, ze o dceru pride - z titulu sudu. Moze vsak prist o dceru ak sa ona sama takto rozhodne. Na jej mieste by som im dal obom priucku. To som navrhovala aj ja, ale mamka to nechce urobiť nakoľko by bez dcéry nevydržala teraz, keš sa jej pridružili obrovské problémy s terajším manželom. Navrhol by som otcovi dietata, ze mi moze dat o nieco menej penazi- toto si myslel na tých- 1000.- Sk výživného, čo má každý mesiac dať, alebo niečo z tej dľžnej sumy??? ( len polovica dľžnej sumy je okolo 55 000.- Sk) tak ktorú pýtať? pod podmienkou, ze si musi dceru zobrat cez leto na jeden cely mesiac. Je dost mozne, ze ocinko hra formu a jeho jedine dieta, takto spozna pravu tvar jeho aj jeho priatelky. Dieťa dávno pozná jeho priateľku, lebo ocko s ňou žije v spoločnej domácnosti užasi tri roky. Má ju rada je ňou nadšená, lebo podľa rozprávania po návrate domov, je ňou uveličená. A dcera sa mozno zbada... Asi pred týždňom okolo dlžoby toho boli veľké fukoty a náhodou si dieťa vypočulo debatu okolo toho, je nesmierne (aspoň sa tak tvári, že už nechce otca vidieť) Nemalo sa to ešte stať, má málo rokov je v období dospeivania a môže to j ej zanechať neblahé dôsledky na duši-veď otca zbožňovala. To je ale môj názor

    A co sa penazi tyka, cez soc. urad moze matka spatne ziadat vyplatenie vyzivneho v plnej sume. Ale toto by bola az druha lekcia.Po tých fukotoch a telefonátoch aj za účasti jeho partnerky, mamka dieťaťa žiadala, že do 16.04.2009 žiada vyrovnať polovicu dľžnej čiastky. Jeho partnerka povedala, že bude to vyrovnané, tak sa uvidí Len sme presvedčený, že ako klamal tak klame aj partnerku a ona chúďa určite nevie o akú sumu ide. Asi predpokladá, že nejakých 5000,- Skt.j. polovica posledných nezaplatených na výživnom. Určite o ostatnej dlžobe čo má jej pokrytecky tají.

    No a na koniec to najlepsie: mame tu novy zakon o neplaticoch, stacia dva mesiace nezaplateneho vyzivneho a chlap ma po vodicskom preukaze.
    Len nenachádzame metódu ako primäť matku dieťaťa, aby to konečne urobila. Ľutuje dcéru a tak si myslím, že aj exáka, lebo -ona je už taká blbá dobráčka tak ju naučila jej mama... a tak trpí tiež.

    Kýblik nehnevaj sa že ten milučký nick ma rozosmial. Mám pár otázok, k odpovedi a tak budem sa pýtať prípadne odpovedať v texte.

    bobiku je offline (nepripojený) bobiku

    bobiku
    Zrušenie otcovstva je závažná vec a nie je to vôbec také ľahké. O zrušení otcovstva sa dá hovoriť len v prípade, ked sa dokáže , že on nie je biologickým otcom dieťaťa. Takže toto naozaj nie je dobrá rada!

    Je možné potom pozbavenie, obmedzenie rodičovských práv, ale na to tiež musia byť závažné zákonné dôvody. A treba si uvedomiť, že dieťa má len jedného otca a pokiaľ nejaví záujem, ja by som najprv radila, aby sa s ním matka ešte skúsila porozprávať a dohodnuť,. A až ked naozaj dohoda nebude možná , tak potom to riešít dalej.

    Netreba zabúdať, že splodili spolu dieťa a mali sa asi voľakedy radi. Takže ja radím najprv sa skúsiť dohodnuť a ked otec nezabere tak potom to riešiť.

    Miesto stretávania sa otca s dieťaťom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.