Zavrieť

Porady

Auto po dedovi

Zdravim, mame doma staru skodovku po dedovi, ten zomrel v roku 2007 a s autom sa odvtedy nerobilo nic. Ani ho nikdo nezdedil, ani na nom nikto nejazdil ani sa o to nikto nestaral. Existuje nejaky sposob ako by som si ho prepisala na seba a vyuzila na srotovne? Ze by som ho akoze zdedila alebo take nieco? Nveiete niekto poradit?
Diky diky!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ypsilonko Pozri príspevok
    Zdravim, mame doma staru skodovku po dedovi, ten zomrel v roku 2007 a s autom sa odvtedy nerobilo nic. Ani ho nikdo nezdedil, ani na nom nikto nejazdil ani sa o to nikto nestaral. Existuje nejaky sposob ako by som si ho prepisala na seba a vyuzila na srotovne? Ze by som ho akoze zdedila alebo take nieco? Nveiete niekto poradit?
    Diky diky!
    Šrotovné už nestihneš. Najprv budeš musieť obnoviť dedičské konanie, potom na základe notárskeho potvrdenia o dedičstve auto prehlásiť na seba a až potom môžeš auto zošrotovať. Ale obávam sa, že prostriedky na šrotovné sa minú skôr, než podáš žiadosť o obnovenie dedičského konania.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    No pockaj... to auto predsa musel niekto zdedit. Ak bol dedic iba jeden napr. Tvoji otec, resp. mama mozu to vyuzit a ist oni na Teba to auto prihlasit. A ak je dedicov viac, nestaci tam pisomna dohoda medzi nimi, ze sa zriekaju danej veci?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kyblik Pozri príspevok
    No pockaj... to auto predsa musel niekto zdedit. Ak bol dedic iba jeden napr. Tvoji otec, resp. mama mozu to vyuzit a ist oni na Teba to auto prihlasit. A ak je dedicov viac, nestaci tam pisomna dohoda medzi nimi, ze sa zriekaju danej veci?
    Nemusel, pokiaľ ho nezaradili do predmetu dedičstva. Mohlo to byť novoobjavené dedičstvo.

    A sám ypsilonko píše, že ho nikto nezdedil.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    ypsilonko je ona, to nas len takym nickom zavadza... inak aj tak to nechapem, potom bolo auto docasne vyradene z prevadzky alebo nebolo poistene???
    To auto od roku 2007 nikto nepouzival teda nebolo ani poistene, otec mi tvrdi ze su na nom znacky a teda este nie je vyradene, ale ja sa tomu moc nerozumiem. Vlastne dedko na nom jazdil uz iba malinko a len po nasom malom meste takze tazko povedat ci vobec bolo niekedy poistene. Ale to by sa dalo zistit.

    O tom srotovnom, ja som to pochopila tak zo sprav ze to bude az v auguste. ale neviem.Aj tak by som to nestihla? Kolko to moze trvat to obnovenie dedicstva? A potom po obnoveni sa to uz bude dat? Nestanem sa vlasnikom auta az v tom datume konania? Lebo to by som asi na srotovne narok nemala. Ci hej?

    Diky diky

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak je na papieri stále vlastníkom dedko, auto musí ísť do dedičského konania, ak s ním niečo chcete robiť. Žiadosť o dodatočné prejednanie dedičstva treba podať na súd. Súd ti pridelí notára, ktorý ťa zavolá na pojednávanie. (no, teba zrejme nie, ale dedkových dedičov). Potom to pôjde znova na súd, na schválenie. A potom ti to súd pošle domov . Auto prepíšeš na seba na DI. A môžeš s autom nakladať ako chceš, lebo je tvoje. Preto ti Chobot napísal, že šrotovné nestihneš.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    jednou z podmienok uplatnenia šrotovného je byť vlastníkom MV na zošrotovanie nadobudnutého minimálne pred 31.12.2008,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.