Zavrieť

Porady

Zamestnávanie manžela/manželky

nie som dokonalá
Podľa Vás, je možné, aby manželka zadarmo viedla manželovi účtovníctvo, alebo aj to môže napadnúť akcia "Vietor"? Neviem, či ste zaregistrovali v TV ten príspevok, že manžel v manželkinej firme len niečo vykladal a bol z toho problém. Tak teraz neviem... Ď.
Naposledy upravil maturantka : 09.11.05 at 14:19
Usporiadat
poruba poruba

poruba je offline (nepripojený) poruba

Ja sa čudujem tím ľudom, že si to nechali. Ja by som im narobila také problémy, že by ľutovali, že ku mne prišli. Tiež robím účtovníctvo zadarmo - a nie jednému človeku (no čo už, rodina je rodina) a nemám strach. Netreba sa báť, ja si myslím, že ich tieto blbosti prejdú.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

ja som tiež o tom prípade počula....a tiež robím zadarmo, snáď ma kvôli tomu nezavrú...ale aj tak, ved ked im robím zadara účto, nikto tomu živnostníčkovi nedokáže že si to nerobil sám....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Je to možné robiť aj zadarmo a bez strachu ..... pokiaľ to bude robiť doma, kam "vietor" podľa mňa nemá právo len tak vletieť a prichytiť ju pri čine a pokiaľ sa na žiadne doklady súvisiace so živnosťou nebude podpisovať.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja myslím, že zadarmo je zadarmo, tie akcie majú chytať ľudí, ktorí nerobia zadarmo ale si naozaj načierno privyrábajú, berú podporu, neplatia odvody a detto zamestnávateľov.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Pracovať bez zaplatenia je možné. S takýmito osobami počíta aj štatistický úrad.
Viď ročná štatistika Roč. 1-01, Ročný výkaz produkčných odvetví.
Modul 304 - riadok 11: Priemerný počet neplatených osôb.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Adam, Ď, ja som sa k tomu príspevku z 5. 7. nedostala, hoci som zadala "hľadať". Je tam veľa zaujímavých názorov, ale aj tak je to nejednoznačné. Ľudia, a keď mu to účto vedie doma, to budú potom robiť grafologické posudky alebo čo? V takýchto chvíľach mám chuť praštiť s účtovníctvom aj so sebou.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
maturantka
Adam, Ď, ja som sa k tomu príspevku z 5. 7. nedostala, hoci som zadala "hľadať". Je tam veľa zaujímavých názorov, ale aj tak je to nejednoznačné. Ľudia, a keď mu to účto vedie doma, to budú potom robiť grafologické posudky alebo čo? V takýchto chvíľach mám chuť praštiť s účtovníctvom aj so sebou.
Len s nicim nepraskaj, teba by bolo skoda a uctovnictvo je tiez zaujimava praca. Za vedenie uctovnictva je predsa zodpovedny majitel a je len na nom, ako si ho bude viest a koho si vezme na pomoc. Ziadny vietor mu do toho nema co zasahovat. To by museli dokazat, ze plati "na cierno". A zvlast, ak je to v rodine, nikto nemoze nic vycitat. A ci sa to bude robit doma alebo vo firme na streche, to nema koho co zaujimat. Hlavne, aby bolo urobene dobre a nacas.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ďurisovad, Ď za povzbudenie, ale tak sa mi zdá, že účtovníctvo je jeden z najtvrdších chlebíčkov. Niekedy mám pocit, že jednoducho sa nedá vyhovieť všetkým tým rýchlo sa meniacim predpisom, vyhovieť aj štátu, aj poisťovniam, aj zamestnávateľovi - ktorý to chce čo najlacnejšie, aj sebe, aby sa dalo vyžiť... No a keď už aj manželov stíhajú za to, že pomáhajú svojim zákonným partnerom, tak to už je na nervy. Ako povedal jeden známy, každý kto u nás robí niečo naviac, je jednou nohou v kriminále. Myslím, že s nami, malými rybami, to v našom štáte preháňajú.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
No ale teraz neviem, či by som nemala problémy i ja. Moji vnuci mi lepia pokladničné doklady, ale dostanú za to odmenu - obed podľa výberu, alebo občas nakŕmim ich prasiatko. Nenapadnú ma za to?
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Tak teraz som sa nahlas zasmiala ja, až syn pribehol, že čo sa robí. Jeden z mála svetlých bodov dnešného dňa - dík Vlasti. Ešte stále sa smejem. To si teda vystihla...
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Mala som kontrolu s inšpekcie práce v potravinách, kde manželka zadarmo pomáha manželovi. Chceli im napariť pokutu 60.000,-. Vyriešili sme to bezodplatnou dohodou o výpomoci. Inak v tej dedine, kde sa kontrola konala to vyzeralo zaujímavo: zamestnanci načierno prášili cez zadné dvory domov a zaregistrovaní zas na bicykloch šľapali ostošesť do práce. Čiže naozaj príznačná prezývka "vietor".
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Je to smutné, že si práve na nás chcú zgustnúť. Je to pre nich jednoduchšie obviniť malých podnikateľov, že im načierno vypomáhajú rodinní príslušníci, ako sa ísť vŕtať do väčších firiem, kde je tej čiernej práce požehnane. Tam totiž nevedia, na koho môžu naraziť.

Už by sa mali naši poslanci spamätať a prijať novelu zákona, ktorá opäť umožní rodinným príslušníkom vypomáhať svojim blízkym pri podnikaní (manžel, manželôka, deti).
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pripada mi to tak, ze kontrolori, nasadeni na akciu VIETOR su nejaki vetroplasi.
Mozno maju premie od toho, kolko oveciek nachytaju. Ale ja by som povedala, ze aj voci kontrole by mal byt clovek asertivny a nedat sa. Zvlast ak je presvedceny, ze ma pravdu.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
No tak to je do popuku. To si viem predstaviť a syn sa tu smeje so mnou. Ozaj, cacka, keď ma ten smiech prejde, nemohla by si mi nejakú dohodu o tej výpomoci poslať? Musím to nejako ošetriť. 60000,-- som ešte pohromade nevidela.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Juko, tá manželôčka sa mi ráta, dúfam, že nejde o preklep.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
No vidíš aké pekné slovko môže vzniknúť aj preklepom. Priznávam sa, bol to preklep. Ale keď človek píše po tme, tak sa to občas stane.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Veľmi milá debatička. Ďakujem vám všetkým za dobrú náladu -krásny večerníček pre mňa.
0798.gif  
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
milý obrázoček, už ho mám striahnutý
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
maturantka
No tak to je do popuku. To si viem predstaviť a syn sa tu smeje so mnou. Ozaj, cacka, keď ma ten smiech prejde, nemohla by si mi nejakú dohodu o tej výpomoci poslať? Musím to nejako ošetriť. 60000,-- som ešte pohromade nevidela.
Dohodu mám vypracovanú od právničky, ale nemám ani šajnu ako to sem prilepiť. Som tu totiž nováčik a navyše nie počítačovo zdatný. Ak chceš pošli mi súkromnú správu s tvojím mailom a ja ti to pošlem. Papa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať