Zavrieť

Porady

Elektronický výpis z banky - pre daňový úrad

Ešte mám takú otázku ohľadom účtov - nakoľko mám účet vedený v banke mBANK, dala som si výpisy mesačne elektronicky. Keď som sa pýtala v tej banke, či ich výpisy stačí len vytlačiť a použiť ich pre daňové účely, povedali mi, že ich výpis má elektronický podpis, preto stačí, ked si ho len vytlačím a môžem ho používať. Potrebujem len vedieť, či určite - či mi to bude stačiť pre prípadnú kontrolu z DÚ. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vvega Pozri príspevok
    Ešte mám takú otázku ohľadom účtov - nakoľko mám účet vedený v banke mBANK, dala som si výpisy mesačne elektronicky. Keď som sa pýtala v tej banke, či ich výpisy stačí len vytlačiť a použiť ich pre daňové účely, povedali mi, že ich výpis má elektronický podpis, preto stačí, ked si ho len vytlačím a môžem ho používať. Potrebujem len vedieť, či určite - či mi to bude stačiť pre prípadnú kontrolu z DÚ. Vďaka
    Áno, určite.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Uvedený výpis Ti príde na konci mesiaca na mail, ktorý si nastavíš v elektronickej podobe (v pdf). Pre daňové účely odporúčam originál - avšak to už je spoplatňovaná služba. Nemyslím, že by mal byť problém pri posudzovaní výpisu - nakoľko mbanka nie je štandardná "kamenná" banka, ale elektronická - čiže aj spôsob komunikácie a výpisov je elektronický - čo uvádzajú aj VOP. Videl som už aj originál výpis z mbanky a je úplne zhodný (obsahovo) s tým, čo posielajú mailom - akurát to vytlačia na hlavičkový papier.

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Mám podobný problém. Tatrabanka nám ponúkla zasielanie výpisov v elektronickej forme (v pdf), ktorý je čo do obsahu zhodný s originálom, jedinný rozdiel je v papieri, pretože tatrabanka výpisy tlačí na modrý papier s logom banky. Bol by výpis z banky nami vytlačený na bielom kancelárskom papieri uznateľný ako účtovný a daňový doklad ?

    Elektronický výpis z banky - pre daňový úrad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.