Zavrieť

Porady

VŠI v škole!!!!!!!!!

Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Vážení, neviem či ste sledovali televízne noviny na Markíze kde sa hovorilo o "zavšivavených školách". Problém je aj v škole u nás. Decko s dlhými, hustými, blonďavými vlasmi mi dovlieklo túto pliagu.
Malá sa škrabala a škrabala, tak som sa vybrala ku kožnej lekárke. Záver: suchá koža a liečiky. Liečiky v podobe mliečka som aplikovala a čuduj sa svete: ráno mala "vykotené" vši. Tzn. že statné hnidy nevidela ani lekárka z fachu a nieto ešte ja, ktorá som v živote nevidela ani voš, ani hnidu. Po narobení "cirkusu" v škole som zistila, že v triede kam malá chodí tieto vši už malo asi 6 dievčat /teda ktoré sa priznali/ pred jarnými a cez jarné prázdniny /západosl. kraj/. Každý čušal jak "voš pod chrastou" a ono sa to šíri a šíri a šíri. Decko som nechala doma s tým, že som v návale zlosti šplechla riaditeľovi do očí, že ju tam nedám pokiaľ to svinstvo bude na škole.
Zistila som, že táto pliaga sa za jeden deň nedá zlikvidovať na 100%. Treba tie malé čudá vyťahovať a vyťahovať a vyťahovať a umývať hlavu s tými špeciálnymi smradľavými šampónmi /ktoré na 100 % nie sú 100%-ne účinné/.
A škrabeme sa celá rodina /teda u dospelákov sa to nenašlo/, umývame, prevliekame, prášime, vysávame a to denno-denne /tzn. že 1.4. som určite na Prednej Hore scvoknutá z DP a VŠÍ/.
A teraz mám otázku: moje decko pôjde v pondelok do školy bez "bodečky" vo vlasoch. Čo môžem ja ako rodič urobiť preto, aby sa na škole urobili opatrenia a moje dieťa zo školy nenosilo "robotu"?
Môžem žiadať od vedenia školy, aby zabezpečilo môjmu dievčatku také podmienky na vzdelávanie, aby nebolo ohrozené "nákazou". Obrátiť sa na hygienu alebo čo robiť.
Vďaka za každý názor.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Erika, je žiadať môžeš od školy všetko čo popisuješ, ale žial škola Ti to nezabezpečí. Ja sa len čudujem, že v 21. storočí rodičia nedohliadajú na to, aby dieťa chodilo do školy čisté, slušne oblečené a pod. Škola za všetky deti dostáva peniaze a asi im je jedno, že deti nám potom nosia dom "zvieratká".
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Kde sa vlastne v dnešnej dobe vši nabrali?
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Ja tiež žasnem, dokonca mám dcéru na onej inkriminovanej škole v Ružinove, ale ono je to problém aj mnohých iných škôl. Je skôr zarážujúce, že poniektorí rodičia sú vytočení z toho, že je to zasahovanie do súkromia, keď musia svojim deťom doma kontrolovať hlavy! Našťastie nás to nezasiahlo, ale v minulom roku po letnom detskom tábore sme to doma riešili a poviem vám, že tie mrchy sú tak zmutované a odolné, že sme ich likvidovali dobré 2 týždne.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ormika
Kde sa vlastne v dnešnej dobe vši nabrali?
By si sa čudovala, koľko detí je zavšivavených. Teraz som dostala "bonzák", že je to na ďalšej škole tu v meste.
Deti môžu chodiť do školy slušne oblečené, čisté a neviem aké ešte najsamsupernejšie, keď zavesí čistú bundu do šatne medzi haldu ďalších /možno čistých/ a na nej je spadnuté to čudo krpaté, ktoré prelezie a .... ďalší "všivavec" na svete. Najhoršie je, že si to nemáš šancu všimnúť. Ono to lozí a "serinká" ďalšie potomstvo krpaté. Decko sa ti sem tam poškrabe, ale veď sa škrabeme občas všetci. A to, že niekto umyje decku hlavu a má vyhraté, alebo že je to prevencia - JE OMYL. Pokiaľ tam tie krpaté čudá prilepené na vlasoch sú, treba to sledovať a vyťahovať denno denne, lebo sa to zas vykotí a .... kolotoč
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Pepa
A teraz mám otázku: moje decko pôjde v pondelok do školy bez "bodečky" vo vlasoch. Čo môžem ja ako rodič urobiť preto, aby sa na škole urobili opatrenia a moje dieťa zo školy nenosilo "robotu"?
Môžem žiadať od vedenia školy, aby zabezpečilo môjmu dievčatku také podmienky na vzdelávanie, aby nebolo ohrozené "nákazou". Obrátiť sa na hygienu alebo čo robiť.
Vďaka za každý názor.
Môžete mi zareagovať na toto? Chystám sa písať "oznámenie" riaditeľovi a neviem čo môžem ako matka pre svoje dieťa žiadať v tejto oblasti. Toto už viac NECHCEM ZAŽIŤ!!!!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ormika
Kde sa vlastne v dnešnej dobe vši nabrali?
Ocitli sa na zozname ohrozených živočíchov, tak Sloboda zvierat zmobilizovalal svoje sily a urobili všetko pre ich záchranu - vypestovali chovné jedince a nasadili ich chovateľom - dobrovoľníkom za nmierny poplatok.

Ale späť k téme: Ak sa na to objektívne pozrieme, tak jediné, čo môže škola, v dnešných časoch finančnej tiesne, urobiť je, že upozorní všetkých rodičov na výskyt vší v škole. Neviem, aké iné opatrenia by si od riaditeľa školy v tomto smere očakávala. Doby, kedy by všetkých ostrihali dohola sú už preč, za to by ich dnes mohli aj niektorí zažalovať. A na dezinfekčné prostriedky určite peniaze nemajú.

Takže nebuď príliš prísna na pedagógov, ktorí za to nemôžu.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ja si tiež myslím, že škola za tonemôže. Volakedy nám mamy umývali vlasy orthosanom alebo ako sa to volalo. Neviem či to ešte existuje. A vraj tejto prostriedok tak všiam smrdí, že do vlasov umytých týmto šampónom už nepôjdu. Takže asi ako prevencia by to mohlo byť dobré.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ormika
Ja si tiež myslím, že škola za tonemôže. Volakedy nám mamy umývali vlasy orthosanom alebo ako sa to volalo. Neviem či to ešte existuje. A vraj tejto prostriedok tak všiam smrdí, že do vlasov umytých týmto šampónom už nepôjdu. Takže asi ako prevencia by to mohlo byť dobré.
Toto je omyl!!! Pôjdu a síce nie som voš ale určite im chutí. Lebo od toho ani neskapú. Musíš to vyčesať. Asi ich to len omámi, aby ti pri vyčesávaní neutekali kde kade po izbe.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Chobot
Ocitli sa na zozname ohrozených živočíchov, tak Sloboda zvierat zmobilizovalal svoje sily a urobili všetko pre ich záchranu - vypestovali chovné jedince a nasadili ich chovateľom - dobrovoľníkom za nmierny poplatok.
No "Martinko" sa ti to škerí, keď si to nezažil. Ani ja som za svojich takmer 100 rokov taký problém nemala - ale vidíš: dožila som sa toho
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Erika, podľa mňa by si mala zavolať na hygienickú stanicu, oni by mali vyriešiť tento problém.
No a čo sa týka vlasov, asi ich treba ostrihať. Je to najúčinnejšie, pretože v rkátkych vlasoch sa ich toľko nevyliahne ako v dlhých, aj keď viem, že to nie je jednoduché. Toto som zažila kedysi s mojou dcérou v jasliach a pomohla ostrihané hlava a tie smradľavé šampóny. Zhodou okolností to bolo tiež v tvojom bydlisku. .... žeby to boli ešte tie potvory a vydržali ?!
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Chobot
Ale späť k téme: Ak sa na to objektívne pozrieme, tak jediné, čo môže škola, v dnešných časoch finančnej tiesne, urobiť je, že upozorní všetkých rodičov na výskyt vší v škole. Neviem, aké iné opatrenia by si od riaditeľa školy v tomto smere očakávala. Doby, kedy by všetkých ostrihali dohola sú už preč, za to by ich dnes mohli aj niektorí zažalovať. A na dezinfekčné prostriedky určite peniaze nemajú.

Takže nebuď príliš prísna na pedagógov, ktorí za to nemôžu.
No hryzla som si do jazyka a teraz v kľude pokračujem
Ja nenadávam na pedagógov - som sa rozprávala s triednym, ktorý v živote ani voš ani hnidu nevidel a keby aj mal príkaz "kukať" deťom do hlavy tak by nič nevidel. Aj ten je z toho chudák hotový.
Zažalovať ako zažalovať - myslím na tých, ktorým sa zasahuje do ich súkromia /možno už tiež všivavého/. Aby sa nezbadali kompetentní, keď bude zavšivavaného pol mesta
Hádam by bolo vhodné zavolať hygienika a poprípade nariadiť karanténu alebo čo. Čo ja viem čo. Som z toho zúfalá a bojím sa, že mi to malá "dovleče" zas.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Pepa, dnes už sú fakt asi tie vši nejakú smutované alebo čo. Tiež sa prispôsobili vyspelejšej dobe ako bola doba nejakých 20-30 rokov dozadu. Vtedy aj ten orthosan fungoval. Vši pokapali, ale tiež sa museli vyčesať. Pepa, plne chápem tvoje rozhorčenie, ani mne by sa nepáčilo ak by som svoje dieťa "pedinovala", vyvoniavala, pomaly každý deň mu prala veci, a ono ti donesie zo školy vši.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ormika
Pepa, dnes už sú fakt asi tie vši nejakú smutované alebo čo. Tiež sa prispôsobili vyspelejšej dobe ako bola doba nejakých 20-30 rokov dozadu. Vtedy aj ten orthosan fungoval. Vši pokapali, ale tiež sa museli vyčesať. Pepa, plne chápem tvoje rozhorčenie, ani mne by sa nepáčilo ak by som svoje dieťa "pedinovala", vyvoniavala, pomaly každý deň mu prala veci, a ono ti donesie zo školy vši.
Dneska Orthosan už asi ani nie je - sú vraj účinnejšie!!!! mám doma dva druhy!!!!
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Erika, z vlastných skúseností, práve tie nové druhy šampónov /tiež mám doma 2 druhy - jeden francúzky a ďalší ani neviem/ veľmi nepomohli, drhli sme to denne celý týždeň a nič radikálne sa nezmenilo. Potom som na chalupe našla 100-ročný Orthosan, po záruke samozrejme, smrdel ako hovado, ale ten zabral. Ale ako hovoríš, treba to ručne vyčesávať ako chmel a oberať. Katastrofa, bože ochraňuj.
1 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Nechcem strašiť, ale moja mama je vychovávateľka a sú také hlášky aj z iných škôl, že je to rozšírené viac ako si to niekto môže predstaviť. Problém je to, že deti, keď sa niečomu venujú cez prestávky a vo voľnom čase dávajú si "hlavy dokopy" - vtedy najlepšie môžu "nemilé chrobáčiky" pestovať turizmus. Nikto nie je imúnny.

Našla som napríklad na webe - Považská Bystrica - Pedikulóza nie je veda,ale zavšivenie - neviem ešte prilepovať link - tam sú docela dobré informácie.
Naposledy upravil heja3 : 16.03.06 at 13:05
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Príjemné to síce nie je, ale neurobíš nič, akurát tak môžeš urobiť cirkus na rodičku. Jak prišli, tak odídu. Niekedy si vraj decká predávali vši, to aby sa mohli uliať zo školy.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tymto urcite nepotesim, ale aj moja sestra dovliekla celu zoologicku domov... Mama si myslela ze to tiez napravi zazracnym samponom, ale tej pliagy sa zbavovala dobre 2 mesiace!!! v ziadnom pripade nechcela dat segru ostrihat - ma krasne huste dlhe vlasy, tak dennodenne aj tri krat procedura s odstranovanim. Potom bol utlm vdaka zimnym prazdninam.

A viete co pomohlo? Orthosan! Je este na trhu ale je na nom napisane urcene pre psov a macky - maju ho aj v hypermarketoch v chovatelskom oddeleni... Toto mame odporucili v jednej lekarni.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Našla som napríklad na webe - Považská Bystrica - Pedikulóza nie je veda,ale zavšivenie - neviem ešte prilepovať link - tam sú docela dobré informácie.

Niekde som čítala, že tieto šampóny sú aj dosť nebezpečné - pretože sú tam chemikáie podobné pesticídom - a to už je pekná polievka, je dosť možné, že sa objaví alergia a iné nežiaduce veci. Treba byť veľmi obozretní. Veď si nechcete urobiť z detí invalidov.

Inde som čítala, že na doošetrenie po šampóne môžete umyť vlasy octovou vodou - bol tam recept - 1 pol.lyž. na 1 liter vody a zmývať hnidy. /Ocot odporúčajú aj mimo vší na vlasy aby boli lesklé takže 1 ranou 2 muchy - vši preč +lesk/
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

heja3
Našla som napríklad na webe - Považská Bystrica - Pedikulóza nie je veda,ale zavšivenie - neviem ešte prilepovať link - tam sú docela dobré informácie.

Niekde som čítala, že tieto šampóny sú aj dosť nebezpečné - pretože sú tam chemikáie podobné pesticídom - a to už je pekná polievka, je dosť možné, že sa objaví alergia a iné nežiaduce veci. Treba byť veľmi obozretní. Veď si nechcete urobiť z detí invalidov.

Inde som čítala, že na doošetrenie po šampóne môžete umyť vlasy octovou vodou - bol tam recept - 1 pol.lyž. na 1 liter vody a zmývať hnidy. /Ocot odporúčajú aj mimo vší na vlasy aby boli lesklé takže 1 ranou 2 muchy - vši preč +lesk/
Áno - alergia je možná /je to aj v letáku/. Bože ja sa len modlím aby malej /vysušená pokožka na krku/ nebol diagnostikovaný nejaký exém či čo A hnidy s octovou vodou - ono to "funguje" tak, že sa tie hnidy po tom vlase lepšie šmýkajú .
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

andreaS
A viete co pomohlo? Orthosan! Je este na trhu ale je na nom napisane urcene pre psov a macky - maju ho aj v hypermarketoch v chovatelskom oddeleni... Toto mame odporucili v jednej lekarni.
Dobre vedieť
Ja som už do tých šampónov a všelijakých doporučených receptov investovala tisícku. Prisahám, že ak by sa našiel niekto kto mi dievčatko úplne zbaví tej pliagy vyvážim ho zlatom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať