Zavrieť

Porady

Zvýšenie výživného, ak ex má bočné príjmy

Pekný večer,
poprosím o radu, nedávno som podala na súd žiadosť o zvýšenie výživného, nakoľko pri rozvode bolo výživné na deti určené na základe príjmu exmanžela, ktorý nezodpovedal skutočnosti - vedela som, že bývalý manžel má oficiálny príjem len 10 tisíc Sk a v skutočnosti dostáva ďalších 10 tisíc na ruku. Bohužiaľ nemala som to ako dokázať. Neskôr som sa náhodou dozvedela, že ex zmenil zamestnanie, tak som pred pár mesiacmi podala návrh na zvýšenie výživného s nádejou, že jeho nový zamestnávateľ sa už nebude uchyľovať k obchádzaniu zákona, čo s týka priznania príjmov. Aké bolo moje obrovské sklamanie na súdnom pojednávaní, keď som zistila, že situácia s čiernymi príjmami môjho exmanžela sa opakuje!! Tentoraz mal oficiálny priemerný mesačný príjem okolo 12 800 Sk, hoci ide o VŠ vzdelaného človeka, ktorý pracuje na PC ako grafik v krajskom meste. Je viac než očividné, že skutočný príjem musí mať vyšší, bohužiaľ aj napriek tomu, že som si našla na toto pojednávanie právnika, ani ten nebol schopný mi poradiť, čo mám robiť, ako dokázať exmanželovi bočné príjmy, ako ho donútiť k plateniu vyššieho výživného. Mám dve deti, 12 a 6 ročné, výživné na oboch spolu je 2 700 Sk, čo je veľmi málo vzhľadom na všetky náklady, ktoré sú spojené s ich výchovou.
Ďakujem za odpovede

Martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    No, tu je ťažko radiť, lebo chlapi si myslia, že to výživné "prežere" žena a vôbec si neuvedomujú, že by ho mali platiť z lásky k deťom, resp. im pomimo neho niečo podarovať alebo zafinancovať.
    Videla som prípad, kedy sudca išiel navštíviť otca a keď videl v akých pomeroch si žije, tak mu naparil obrovské výživné. ALE neočakávaj to od tvojho sudcu, to, čo popisujem je 1 prípad zo všetkých rozhodnutí, ktoré som kedy videla a je to len a len výnimka.
    Jediné, čo ma teraz napadlo je poslať Inšpektorát práce na kontrolu do tej firmy - aj keď oni asi nebudú riešiť takýto spôsob vyplácania mzdy - s podozrením, že tam dotyčného zamestnávajú načierno alebo pod., hádam by to bolo účinné, keby vedeli, že to kvôli nemu majú kontrolu, ale neviem, či to inšpekcia oznamuje.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    ja tiež riešim podobný prípad, mám 5-ročného syna, výživné 1500,- Sk, chýbajúce platby 16 mesiacov.
    Otec dieťaťa je živnostník, určite v strate, ale len papierovo, jeho manželka má určite dobrý príjem - manažérska funkcia, neviem či uspejem ak požiadam o zvýšenie výživného.

    Zvýšenie výživného, ak ex má bočné príjmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.