Zavrieť

Porady

Náhradné voľno

Prosím o radu, ako zadávate do programu MRP mzdy, ak zamestnanec čerpá napr. 3 dni po sebe náhradné voľno? Ako odpracovaný deň alebo platené voľno?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Ak sa nemylim, tak za cerpanie nahradneho volna patri zamestnancovi nahrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, takze by som to zadal ako platené voľno.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ja vôbec nemyslím že patrí priemerná náhrada za náhradné voľno !!! Aj ja mám problém v MRP ako zadať náhradné voľno??? Prosím porad nám Lenka alebo aj ostatní MRP-áci. Dakujem a prajem pekný deň.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Valika
    Ja vôbec nemyslím že patrí priemerná náhrada za náhradné voľno !!!
    Nuz, sorry ak sa mylim, ale pise sa to v Zakonniku prace, v paragrafe 122, ktory pojednava o cerpani nahradneho volna za pracu vo sviatok. Neskumal som to blizsie. Neskumal som ani co plati v pripade cerpania nahradneho volna za pracu nadcas.

    Ak teda za nahradne volno nepatri nahrada mzdy, je to mozne riesit pridanim dochadzkovej polozky (pol.c. 0 az 99) do mzdoveho ciselnika a nazvat ju napr. NAHRADNE VOLNO BEZ NAHRADY MZDY.

    BTW: Valika, mate nieco s klavesnicou? Zasekava sa vam vykricnik a otaznik.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Za čerpanie náhradného voľna patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Lenka, ale zadala by si to ako novú položku v MZDOVÝ ČÍSELNÍK/PRÍPLATKY PRED ZDANENÍM alebo kde, aby sa vypočítali aj odvody do SP a ZP?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Mňa najprv napadlo to dať ako platené voľno, ale dá sa aj zadať tá nová položka a konkrétne tam budú zadané dni ale s názvom s náhradou mzdy, keby sa to dalo ako odpracovaný deň, potom by to bolo v kope nerozpísané.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Lucia 77
    Prosím o radu, ako zadávate do programu MRP mzdy, ak zamestnanec čerpá napr. 3 dni po sebe náhradné voľno? Ako odpracovaný deň alebo platené voľno?
    Robím mzdy v MRP-čku. Po úprave zákonníka práce som si v Dochádzkovom číselníku zadala nové položky: Ošetrenie u lekára, Sprevádzanie člena rodiny, neplatené voľno ospravedlnené atď. Podľa toho o aké platené voľno sa jedná si zadaj novú položku (patrí mu aj náhrada za toto voľno).

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Marína
    Lenka, ale zadala by si to ako novú položku v MZDOVÝ ČÍSELNÍK/PRÍPLATKY PRED ZDANENÍM alebo kde, aby sa vypočítali aj odvody do SP a ZP?
    Zvolil by som nasledovny postup:

    1) nadefinoval by som v mzdovom ciselniku dochadzkovu polozku "NAHRADNE VOLNO - HODINY"

    2) nadefinoval by som priplatok pred zdanenim "NAHRADNE VOLNO - NAHRADA MZDY", a nadefinoval by som vzorec

    "NAHRADNE VOLNO - HODINY" x priemerny hodinovy zarobok
    Naposledy upravil pingino : 13.07.05 at 07:35

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.