Zavrieť

Porady

cena práce za lícové tehly a kameň

Dobrý deň. Má niekto skúsenosti s majstrami ktorý robia pokládku lícových tehiel a štiepaného kameňa? Mám doma majstra ktorý si pýta za pokládku 500/m2 bez špárovania, lebo to vraj ešte nerobili. Zatial spravili len pár m2 robotu majú peknú a špárovanie im nejde.Čo vyšpárovali to aj vyškrabali a ja som 2 dni čistila tehly od špárovky. Takže špárovať to budeme sami z manželom. Poradte mi či je je tá cena primeraná keď spravia len polovicu práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Kameň sa robí od 350 do 1000 za m2 aj zo špárovaním.Záleží od druhu kameňa a komplikovanosti pokládky,v niektorých prípadoch sa cena môže vyšplhať aj do 3000 za m2.Pre obkladové tehličky platí to isté cca od 500/m2 do 1000 skk/m2,môže byť aj do 3000 SKK/m2.Špárovanie je asi polovica práce teda aj času a mzdy.Amatér to nemá šancu zvládnuť je to ešte zložitejšia a komplikovanejšia vec ako samotná pokládka kameňa ,alebo tehličiek.keď to nechce špárovať tak by som ho poslal kade ľahšie.

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    takže teraz to môžem potvrdiť....špárovanie je ozaj ťažké.Nakoniec som to špárovala sama . Takže musím vyvrátiť tvoj názor že amatér to nemôže zvládnuť. Ja som to zvládla a možno že lepšie ako sám majster, lebo ten by sa s tým tak neprpľal ako ja. Dve steny v obyvačke približne 20 m2 som robila 4 dni. Totižto tá špárovacia zmes sa z podložky natláčla tenkou špachtličkou do škár. Prvý deň so bohovala ako pohan ale potom to už išlo.....už mám v tom prax. Musím sa pochváliť vyzerá to naozaj skvele. Ak sa mi podarí priložím aj fotto.
    Naposledy upravil scorpions : 23.04.09 at 09:35
    P1010059.jpg  

    juro23 je offline (nepripojený) juro23

    juro23
    Dobri den, dovolte ,aby som vam upresnil robotu z tehlovych pasikov. Za m2 sa berie od 700 sk so sparovanim . Samotne sparovanie sa berie od 150 do 300sk zalezi na zlozitosti. A na to ze to nezvladne hoci kto ,poviem len tolko , nam to chodia sparovat studenti davame im 150 za stvorec a nevedia si to vynachvalit ,lebo denne sa da spravit 10-15m2 hlavne neni to namahava robota . aby som nazabudol majstrom ktory to robia prvy krat ,urcite by som im to nedal robyt je to troska drahy material na to ,aby bol zle zasparovany ,alebo kryvo nalepeny ci zaspineny od sparovky.

    jezko7 je offline (nepripojený) jezko7

    jezko7
    preco by to nemohol zvladnut amater?chce to len trpezlivost,tiez som sparoval a lepil sam a bol som spokojny.
    Napíšte pošlite foto poradím ako na to, mám dlhoročné skúsenosti.
    s pozdravom
    Jozef Zachar

    dusan 77 je offline (nepripojený) dusan 77

    dusan 77
    lahsie sa to sparuje tak ze do tvrdeho igelitoveho sačku v rohu spravis dierku a natlačas ,nechas zavadnut oblim predmetom -najlepsie s ručkou kefky stiahnes prebitocnu sparovku ,počkaš a ked nepise vykefujes do hladka

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    juro23 Pozri príspevok
    Dobri den, dovolte ,aby som vam upresnil robotu z tehlovych pasikov. Za m2 sa berie od 700 sk so sparovanim . Samotne sparovanie sa berie od 150 do 300sk zalezi na zlozitosti. A na to ze to nezvladne hoci kto ,poviem len tolko , nam to chodia sparovat studenti davame im 150 za stvorec a nevedia si to vynachvalit ,lebo denne sa da spravit 10-15m2 hlavne neni to namahava robota . aby som nazabudol majstrom ktory to robia prvy krat ,urcite by som im to nedal robyt je to troska drahy material na to ,aby bol zle zasparovany ,alebo kryvo nalepeny ci zaspineny od sparovky.
    Tak to teda neviem,asi (isto) nemáš pravdu.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    juro23 Pozri príspevok
    Dobri den, dovolte ,aby som vam upresnil robotu z tehlovych pasikov. Za m2 sa berie od 700 sk so sparovanim . Samotne sparovanie sa berie od 150 do 300sk zalezi na zlozitosti. A na to ze to nezvladne hoci kto ,poviem len tolko , nam to chodia sparovat studenti davame im 150 za stvorec a nevedia si to vynachvalit ,lebo denne sa da spravit 10-15m2 hlavne neni to namahava robota . aby som nazabudol majstrom ktory to robia prvy krat ,urcite by som im to nedal robyt je to troska drahy material na to ,aby bol zle zasparovany ,alebo kryvo nalepeny ci zaspineny od sparovky.
    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  montovaná drevostavba.jpg
Zobrazení: 26
Veľkosť:  48.3 KB
    Toto sme robili v Taliansku (montovaná drevostavba),myslíš,že by to zvládli študenti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.