Zavrieť

Porady

Ako spravne vyplnit dan z prijmu prevodu a prechodu nehnutelnosti?

Dobry vecer, prosim o pomoc, ako mam spravne vyplnit dan z prijmu z prevodu nehnutelnosti, ak som byt predala so stratou. Vydavok je kupna cena, za ktoru som byt kupila a prijem cena, za ktoru som ho predala? Ked mi vyjde minus, mam dat nulu? A staci to vyplnit do danoveho priznania typ B alebo treba este vyplnat ine tlacivo? Vdaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Mel3 Pozri príspevok
    Dobry vecer, prosim o pomoc, ako mam spravne vyplnit dan z prijmu z prevodu nehnutelnosti, ak som byt predala so stratou. Vydavok je kupna cena, za ktoru som byt kupila a prijem cena, za ktoru som ho predala? Ked mi vyjde minus, mam dat nulu? A staci to vyplnit do danoveho priznania typ B alebo treba este vyplnat ine tlacivo? Vdaka za rady.
    Ak si predala byt v tomto roku, tak si podáš DP typ B za rok 2009. Príjem bude cena za predaj bytu a výdavok, cena za ktorú si byt kúpila. Základ dane bude 0,-€.

    Ak si byt predala v roku 2008 tak si mala do 31.3. podať DP typ B. Ak si tak neurobila, tak urob to čo najskôr.

    Ako spravne vyplnit dan z prijmu prevodu a prechodu nehnutelnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.