Zavrieť

Porady

Hard disk 127,99 GB alebo 149,05 GB?

Na svojom Acer-i (2003) s XP som vymenil disk a tak zvacsil jeho kapacitu zo 40 na 160 GB.

Ked zapnem notebook a pozriem spravu diskov, tak mi ukazuje len 2 particie, ktore maju spolu 127,99 GB. Ak dam notebook na chvilu do standby rezimu a pozriem spravu diskov, ukazuje mi 3 particie, ktore maju spolu 149,05 GB. Tretia particia je nealokovany priestor (21 GB).

Uz raz som sa pokusal tento priestor alokovat a pridat k druhej particii, no skoncilo to stratou vsetkych dat na disku.

Je to problem mojho biosu? Pripominam, ze vopred som si ho upgradoval na poslednu dostupnu verziu, ktora je vsak z roku 2004. Neviem zistit, ci moj bios podporuje 48-bit LBA alebo nie. Servisne sluzby aceru (USA, Rakusko, Cesko...) ani Phoenixu (udajneho tvorcu biosu) mi nedavaju ziadnu odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Predpokladám, že sa ti podarilo odstrániť skrytú partíciu (to bolo tých 21 GB), na ktorých sa nachádzajú data tzv. recovery CD (najčastejšie, ak sa takéto CD nedodáva k NB). BIOS by mal podporovať tých 160 GB, treba nanovo skúsiť vytvoriť partície....

    xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

    xxxpower2
    Lenze ten disk 160 GB nema realne 160 GB......to iba udava vyrobci ale realne to je menej...Napr ja mam 2 x 80GB a realne to je cca 2x75GB.....a s tou particiou-skus pouzit vynikajuci program Acronis Dist Director na zmeny particii alebo Acronis True Image na vytvorenie zalohy systemu...vynikajuci program.System s nim nahodim do 15 Min a nemam viac starosti
    Keby si chcel dake blizsie info tak daj vediet.Rad pomozem

    macerko je offline (nepripojený) macerko

    macerko
    Diky za necakane rychle odozvy... Stefan, na zaklade coho vies, ze moj bios by mal podporovat 48-bit LBA? Pokusam sa "pozriet" do svojho biosu cez IDEINFO tool - urobit si CD - kedze sa to ponuka len na vytvorenie diskiet. Ak sa to podari, budem vediet viac, ci je pes zakopany v biose.

    Co sa tyka realnej kapacity, to viem, je mensia a navyse sa udava raz v binarnom inokedy v desiatkovom tvare - co metie. To ma teraz netrapi. Aj Acronisa mam... vdaka za pripomenutie a ochotu helfnut...

    Macerko

    Hard disk 127,99 GB alebo 149,05 GB?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.