Zavrieť

Porady

HRANICE POZEMKU

Dobry den,potrebujem pravnu pomoc.Mam problem zo susedmi,respektive je to rodina. Moj otec mi chce dat čast zahrady za ucelom stavby.
Jedna sa vlastne o velku zahradu ktora bola asi pred 25 rokmi predelena na polovicu ,starym otcom (a to narovnako v metroch stvorcovych) a polovicu daroval mojmu otcovi a polovicu mojej Tete. Problem však nastava v tom,ze pozemok mojho otca sa na jeho strane zuzuje a na strane mojej tety rozsiruje a moj stary otec postavil plot presne v strede celeho pozemku,co samozrejme teraz vobec nesedi, ani logicky nemoze.To by bolo este vporiadku lebo hranicou pozemku plot nemusi bit ale draha teta pred 9 rokmi si dala vynat čast zahrady pre svoju dceru.Ich Geodet urobil chybu a drzal sa ako hranice pozemku plota ktorí je vlastne zle postaveny a tym ubral 2,3 metra z nasho pozemku a toto mu aj schvalili na geodezii,bohuzial tento pan zomrel.No dcere mojej tety to dali zapisat do katastru a doslo vlastne k dvojitemu spoluvlastnictvu o ktorom sa doposial nevedelo.Az donedavna kde Moj otec dal urobit geometricky plan pre vynatie casti zahrady ako parcely,geodeti zistili,ze plot medzi nasim a susednym pozemkom nekopiruje hranicu pozemku ale ze hranica pozemku je o kusok dalej az 2,3 metra za plotom smerom k susedom. Geodeti po tomto zisteni viackrat preverovali tuto skutocnost az nam oznamili,ze to bolo zle vymerane a ze naozaj je hranica pozemku za nasim plotom a ze geodet ktori uz nezije urobil hrubu chybu a samozrejme to nesedelo ani v katastralnej mape,podla coho vlastne zistili nasi geodeti chybu.Samozrejme nam to dali tiez do listu vlastnictva aj na kataster s tym,ze si mozeme posunut plot este o 2,3 metra
Ja sa pytam ako postupovat dalej kde naší susedia nas nechcu pustit na pozemok za ucelom posunutia plotu na hranicu pozemku?a tvrdia,ze ich geodet to urobil dobre a ze maju od toho list vlastnictva,(co mame aj mi)a chcu sa o to sudit.Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.