Zavrieť

Porady

otcovstvo

mam problem s ex priatelom cakam jeho dieta.. lenze po tom ako som otehotnela o mna nejak stratil zaujem... teraz ked som uz v 5 tom mesiaci sa zacal znovu zaujimat ale len o dieta aj to mi pripada tak ze len aby sa nepovedalo... ale priamo k veci chcem sa spytat ci sa moze stat ze mi zoberu dieta na jeho ziadost ked priznam ze je otcom... pretoze nie som vo velmi priaznivej financnej situacii a peniaze z vyzivneho by som potrebovala ako mam postupovat...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Hlavne, aby sa nestalo, že ho budeš musieť naháňať, aby vôbec priznal otcovostvo. Otcovstvo sa dá priznať aj k nenarodenému dieťaťu na matrike.
    Nemyslím si, že by ti brali dieťa, ak s ním máš kde bývať a nebudeš na ulici. Vždy je lepšie, keď je otec určený, aspoň má kto prispievať na výživné a nebudeš na to sama. Nedaj sa mu zastrašiť. Niekedy chlapi používajú tvrdenia ako - aj tak ti to dieťa vezmú - alebo - ja ti ho vezmem a už ho neuvidíš - a pod. len aby žena robila to, čo od nej chcú. Ak sa teraz o dieťa zaujíma môžeš podniknúť kroky k priznaniu otcovstva, lebo sa môže stať, že mu niekto "dobre" poradí a budeš ho roky súdne zháňať kvôli otcovstvu a následne kvôli výživnému.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    misula Pozri príspevok
    mam problem s ex priatelom cakam jeho dieta.. lenze po tom ako som otehotnela o mna nejak stratil zaujem... teraz ked som uz v 5 tom mesiaci sa zacal znovu zaujimat ale len o dieta aj to mi pripada tak ze len aby sa nepovedalo... ale priamo k veci chcem sa spytat ci sa moze stat ze mi zoberu dieta na jeho ziadost ked priznam ze je otcom... pretoze nie som vo velmi priaznivej financnej situacii a peniaze z vyzivneho by som potrebovala ako mam postupovat...
    Nemaš sa čoho báť, že by ti dieťatko zobrali, ak sa budeš o neho starať ako sa má, tak nieje dovod aby ti dieťa brali, najma ak sa jedná o novorodenca- to je vylúčené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.