Zavrieť

Porady

Poistna udalost s motocyklom

Dobry den, dnes sa mi stala dopravna nehoda na motocykli. V lavotocivej zakrute mi do protismeru vybehlo auto, bolo v celom mojom pruhu, ja som sa mu samozrejme pokusil z poslednych sil uhnut a spadol som z motorky. Nastastie sme do seba nenarazili co bolo jedine stastie inak by som tu uz asi nebol. Problem je v tom, ze ja mam novu motorku krasne dooskieranu, skoda tak do max 2500euro kedze padaky zachranili velku cast. Prekvapiva vec pre mna bola, ze pan podnikatel zavodnik si to vsimol, zastavil a bez mihnutia oka sme si vymenili udaje. Teraz neviem ako dalej postupovat a ci mi to vobec jeho poistovna uzna ked sme sa fyzicky nezrazili a nevolali policiu kedze ta sa vola az od skody prevysujucu 4000euro. V tej chvili mi to nenapadlo ci volat alebo nevolat policiu,bol som rad ze zijem a este teraz sa z toho cely trasiem. Viete mi prosim poradit?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    seeekeer Pozri príspevok
    Dobry den, dnes sa mi stala dopravna nehoda na motocykli. V lavotocivej zakrute mi do protismeru vybehlo auto, bolo v celom mojom pruhu, ja som sa mu samozrejme pokusil z poslednych sil uhnut a spadol som z motorky. Nastastie sme do seba nenarazili co bolo jedine stastie inak by som tu uz asi nebol. Problem je v tom, ze ja mam novu motorku krasne dooskieranu, skoda tak do max 2500euro kedze padaky zachranili velku cast. Prekvapiva vec pre mna bola, ze pan podnikatel zavodnik si to vsimol, zastavil a bez mihnutia oka sme si vymenili udaje. Teraz neviem ako dalej postupovat a ci mi to vobec jeho poistovna uzna ked sme sa fyzicky nezrazili a nevolali policiu kedze ta sa vola az od skody prevysujucu 4000euro. V tej chvili mi to nenapadlo ci volat alebo nevolat policiu,bol som rad ze zijem a este teraz sa z toho cely trasiem. Viete mi prosim poradit?

    dakujem
    Ahoj, v tomto prípade ste radšej mali volať políciu, totiž bude dosť ťažko dokázať, že sa to stalo práve takto a nespadol si niekde sám od seba. Lebo najma tie "aušusové" poisťovne zvyknú robiť dosť veľké problémy.Najlepšie by bolo mať nejakých svedkov.Ale ako vravím, dúfam že škodca si zaplatil poriadnu poistku zákonnu a nie nejaký aušus, lebo tam fakt ťa asi pošlú do teplých krajín.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    seeekeer Pozri príspevok
    ma to poistene v allianci , dufam,ze ta nepatri do kategorie tych slabsich :-/
    Nie,nie- to je jedna z tých lepších poisťovní- a niečo ti poradím- maj svedkov, inak pssssst-nič som nepovedal...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ahoj, v tomto prípade ste radšej mali volať políciu, totiž bude dosť ťažko dokázať, že sa to stalo práve takto a nespadol si niekde sám od seba. Lebo najma tie "aušusové" poisťovne zvyknú robiť dosť veľké problémy.Najlepšie by bolo mať nejakých svedkov.Ale ako vravím, dúfam že škodca si zaplatil poriadnu poistku zákonnu a nie nejaký aušus, lebo tam fakt ťa asi pošlú do teplých krajín.
    Policia k takejto nehode /pri nizkej skode/ nepride.
    Ak pride, jedine dat pokutu vinnikovi.

    Nespise ziadny zaznam pre poistovnu ....

    Je to zmena zakona od jesene minuleho roka ...takze aj s volanou policiou by si nic viac nevyriesil.

    Treba nahlasit skodu poistovni vodica auta, to iste musi urobit aj on. Ak obaja nahlasite rovnako celu udalost, poistovna nema dovod robit problemy kvoli tomu, ze nema zaznam od policie /lebo nema mat aky zaznam/

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    podľa mňa Vám poisťovňa ohne lakeť, s tou čarovnou formulkou "nebolo preukázané, že za škodu zodpovedá náš poistený" Tento manéver urobí každá poisťovňa, pretože nikomu sa nechce plniť 4000 EUR. Doporučujem ako Stanislav mať svedkov a DOKLADNE nafotiť miesto nehody. Môj odhad úspešnosti max 10%

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    Ivka, ak policia pride k škodovej udalosti (nie dopravná nehoda), vec nielen nerieši, ale ani nepokutuje - spýtaj sa u Vás na polícii

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ivka70 Pozri príspevok
    Policia k takejto nehode /pri nizkej skode/ nepride.
    Ak pride, jedine dat pokutu vinnikovi.

    Nespise ziadny zaznam pre poistovnu ....

    Je to zmena zakona od jesene minuleho roka ...takze aj s volanou policiou by si nic viac nevyriesil.

    Treba nahlasit skodu poistovni vodica auta, to iste musi urobit aj on. Ak obaja nahlasite rovnako celu udalost, poistovna nema dovod robit problemy kvoli tomu, ze nema zaznam od policie /lebo nema mat aky zaznam/
    Ivka, mal sa ten chalan na motorke vynajsť, že je zranený, príp. že má podozrenie na poranenie a policajti by MUSELI prísť...
    A s tou tvojou poslednou vetou nesúhlasím už vobec- to ked obaja nahlásia to isté ešte neznamená, že poisťovňa to hned zaplatí-také jednoduché to nieje.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ivka, mal sa ten chalan na motorke vynajsť, že je zranený, príp. že má podozrenie na poranenie a policajti by MUSELI prísť...
    A s tou tvojou poslednou vetou nesúhlasím už vobec- to ked obaja nahlásia to isté ešte neznamená, že poisťovňa to hned zaplatí-také jednoduché to nieje.
    Ja sa ani nesnazim tvrdit, ze je to take jednoduche, ale je to zakladny predpoklad plnenia .....

    Poistna udalost s motocyklom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.