Zavrieť

Porady

mravce na ovocných stromčekoch

Chcela by som poprosiť o radu. Pred mesiacom sme kúpili mladé jablonky, teraz sa na nich objavili mravce a mám pocit akoby ničili púčiky, stále sa okolo nich sústreďujú a keď ich dáme dole, púčik je odumretý... Vošky na jablonkách niesú, takže naozaj neviem či to môže byť tými mravcami. Ďakujem za radu.
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

kuk sem, do tejto témy

http://www.porada.sk/t81033-mravce.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
... na jednej strane sú mravce dobrým pomocníkom pretože živia sa voškami, no a to čo píšeš to je na jar normálne pretože v púčikoch sa nachádza sladká mládza ktorú mravce odsávajú no a tým ničia aj kvetný púčik. Zamedzíš to tak, že v záhradníckych predajniach Ti predajú zachytávacie lepiace pásy ktoré obtočíš okolo kmeňa stromu no a tam sa mravce prilepia ako aj iný hmyz.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

legolas Pozri príspevok
Zamedzíš to tak, že v záhradníckych predajniach Ti predajú zachytávacie lepiace pásy ktoré obtočíš okolo kmeňa stromu no a tam sa mravce prilepia ako aj iný hmyz.
Toto som vyskúšala, mám - mala som tiež problém s mravcami pri nektarinke, ale mravci sú veľmi vynaliezaví a počkali, kým sa na to nalepia mušky a veselo si chodili po nich ďalej.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ďakujem vám, ja som myslela na tú kriedu na mravce, no neviem, či by sa s ňou mohol pokresliť dokola mladý stromček. Hneď zajtra pôjdem do záhradkárstva a vyskúšame tie pásiky. Ďakujem.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
S leipacimi pasmi mam podobne skusenosti ako mzdarka renca, nepomohlo, par mravcov sa prilepilo, ale ostatne liezli po ich mrtvolach. Naviac som sa niekolko razy prilepila aj ja, ked som nedopatrenim siahla na stromcek.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

durisovad Pozri príspevok
Naviac som sa niekolko razy prilepila aj ja, ked som nedopatrenim siahla na stromcek.
Veď práve, vyhodené peniaze, celé ruky dolepené, nahnevaná a keď som pozrela na mravcov, tak som mala pocit, že robia toto
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Takže mám asi zostať pri ručnom zbere... No uvidíme, ako budú pokračovať. Keby boli staršie stromčeky nebojím sa, len tie mladučké.., no neviem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zuzkahris Pozri príspevok
Takže mám asi zostať pri ručnom zbere... No uvidíme, ako budú pokračovať. Keby boli staršie stromčeky nebojím sa, len tie mladučké.., no neviem.
Skús prášok do pečiva, alebo kvasnice, mne sa to osvečilo, alebo škoricu
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

a to ho mám rozsypať okolo stromčekov?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zuzkahris Pozri príspevok
a to ho mám rozsypať okolo stromčekov?
áno, aj ja som to tak robila, keby si videla, ako začali utekať
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

ďakujem, všetko vyskúšam
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..... hovorili ste o kriede, ale nepovedali ste jej, že ta krieda sa na ten kmeň nekreslí, veď z toho nebude mať nič. Krieda je ako hocičo sypké ale suché posyp dookola, dôvod mravec a menší lezúci hmyz sa zahrabáva a tým nie je schopný prekonať prekážku.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

tak aj kriedu posypem, ďakujem za radu, ale nebude to nejako škodlivé však? Máme aj mačičky..
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

zuzkahris Pozri príspevok
tak aj kriedu posypem, ďakujem za radu, ale nebude to nejako škodlivé však? Máme aj mačičky..
neboj, nič sa mačičkám nestane, aj ja ich mám
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Takže mravce kypriacemu prášku odolávali a potom ho úspešne prekročili a už aj boli na kmienku . Zajtar majú dostať tie lepiace pásiky v záhradníctve a keď ani to ich trochu nepotlačí nasleduje krieda ...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja používam na stromčeky bežnú textilnú obojstrannú pásku na kobece.
Dávam tri pásy, medzi nimi asi 10 cm medzera.( foto : http://www.osos.sk/?art=detail.php&kategoria=39&id=147 )
Netvrdím, že neprejde žiaden mravec,ale zdá sa mi to pomerne lacné a účinné.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som kúpila tú lepiacu pásku. Teraz to robia z plastu, ale účinné je to len vtedy, keď je kôra na stromčeku hladká a rovná. Keďže moje jablone majú hrboľatú kôru(snažila som sa to zarovnať, ale nedá sa to), tak pre mňa sú také lepiace pásy na dve veci. Na r.. a na h..... Pretože popod tú pásku prejdú aj slimáci, nie len mravci. Neexistuje nejaký lep ktorý sa nevysúša? Chcela by som to tým natrieť. Poraďte prosím.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ja som tiež tie pásy mala, ale svi..e po kole vyliezli a na strom preliezli - súhlasím , že ak nie je rovná kôra je to nanič, tá krieda nuž neviem malú chvíľu možno a potom zas trádujú po stromoch, mňa to riadne štve, keď vidím ako si robia stajňu na chov vošiek, aby mali čo dojiť musím skúsiť ešte tú škoricu a klinček rozmrvený- ponatierať strom- nuž okolo domu to účinkuje - odsťahovali sa , uvidím... určite dám vedieť
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Dnes sa mravce veselo prechádzali po kypriacom prášku, takže stromčeky som polepila s páskou aj s mojimi rukami a tešila som sa ako sa pod ňou zhromažďovali mravce a nevedeli čo ďalej. Kmienky sú tiež hrbolaté, ale pripevnila som ich po nalepení 3 špagátikmi, takže nemajú šancu prejsť popod. Inak nielen jablonky, ale aj ringlotka bola úplne obsypaná a egreše stromčekové ani nehovorím.... No hrôza .
Inak v záhradníctve mi ponúkali aj lep na tieto potvorky, takže aj to sa dá natrieť.
Páska na koberce to chce vynaliezavosť :.)
0 0
Jekyll Jekyll

Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

[quote=legolas;1016910]... na jednej strane sú mravce dobrým pomocníkom pretože živia sa voškami, no a to čo píšeš to je na jar normálne pretože v púčikoch sa nachádza sladká mládza ktorú mravce odsávajú no a tým ničia aj kvetný púčik....[quote]

Ale no tak...
Mravce sa neživia voškami. Mravce si vošky pestujú a chránia ich - ako subdodávateľa medovice, ktorá tvorí 50% mravčieho jedálneho lístku. Mravce a vošky sú nerozluční priatelia. Na zimu schovajú vajíčka vošiek do mraveniska, aby sa im nič nestalo a na jar ich povynášajú na vetvičky, aby rýchlo dozreli a bola medovica. Mravce majú určite na jar hlad, ale určite si nezjedia svoju fabriku na jedlo. Tak blbé nie sú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať