Zavrieť

Porady

Stratené zaplatené inkaso

Za účelom žiadosti o dávky v hmotnej núdzi potrebujem posledných 6 zaplatených dokladov-inkaso. Ale jedno, konkrétne z februára tohto roku neviem najísť, pravdepodobne sa zahodilo.
Bolo platené na pošte. Chcem sa opýtať, či mi niekto nevie povedať, či pošta náhodou neuchováva údaje o zaplatených šekoch, inkasách, či by nemohli dať potvrdenie, že inkaso bolo na danej pošte zaplatené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Paula Pozri príspevok
    Potvrdenie Ti myslím skôr vystavia na inkasnom stredisku.
    Dakujem za odpoved. Len by som sa chcela spýtať, kde konkrétne sú inkasné strediská? Išlo o doklad sipo.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Paula Pozri príspevok
    Tak to neviem, kde v Tvojom meste sa nachádza.
    PAuli, PAuli, vy ste maska, dala som si drink, a skončil kde nemal,

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    betka Pozri príspevok
    PAuli, PAuli, vy ste maska, dala som si drink, a skončil kde nemal,

    Hlavne, že ste si ho dali...ten drink myslím.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Tak ešte idem späť vážne . Stalo sa mi pred mnohými rokmi, že som bola taká múdra, že som so zaplateným inkasom vyšla pred poštu, držiac ho v ruke...ale slabo a vetrisko odnieslo lístok do nenávratna. Ochotne mi na stredisku napísali doklad o zaplatení....priznám sa, že nemám ani poňatia o bydlisku strediska v súčasnosti ani v mojom meste .

    P.S.Na zdravie Janka a už nemprskaj

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Paula Pozri príspevok

    P.S.Na zdravie Janka a už nemprskaj
    A kto by si nedal . Serin... som sa s novými výkazmi za 1q a furt mi niečo nevychádzalo. A od radosti, že som našla, som si kázala pred chvíľou načapovať Dnes ťahám skoro už 16-tu hodinu a už by som aj to nejaké vajce ako kvoka vysedela.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    Júlia Tanečková Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved. Len by som sa chcela spýtať, kde konkrétne sú inkasné strediská? Išlo o doklad sipo.
    Neviem ako u Vás, ale u nás je to stredisko priamo na pošte. Treba sa len spýtať pri okienku a určite Vám vysvetlia na ktorom poschodí v pošte sedia (ak u Vás nejde len o pobočku pošty). Väčšinou sedia na hlavnej pošte, u nás v MI sú na 3 poschodí inkasná služba (SIPO), kde sa tiež nahlasujú koncesionárske poplatky...

    Tiež poberám dávku v hmotnej núdzi, ale je mi čudné, že od Vás žiadajú SIPO za 6 mesiacov. Mňa len žiadali zájsť na bytový podnik a doniesť potvrdenie, že na nájomnom nemám žiaden dlh a že si nájom platím poctivo a pravidelne. Ja som vôbec nedokladovala inkasné lístky za 6 mesicov . To mi je novota.

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela


    Nedá mi nepoznamenať, keď už poberám túto dávku, z času na čas musím k pani na sociálku, kde medzi našimi "spoluobčanmi" sa tlačím aj 2 hodiny. Je mi však čudné, že ja ako biela som musela doniesť všetky potvrdenia, aby mi mohla byť vyplácaná dávka v hmotnej núdzi, kde samozrejme na vlastné uši som počula a videla, že naši spoluobčania poberajú takéto dávky bez dokladovania potvrdení a tie potom nosia priebežne. Nie je toto diskriminácia? A to musím ešte napísať, že práve vo chvíli, keď som bola u pani "sociálnej pracovníčky" vošli policajti, kde prišli zisťovať, koľko berie dávku ten a ten róm, lebo majú po 2 autá na leasing . Ježiši, ja nemám auto a oni berú dávky a majú autá na leasing! Keď som sa opýtala, prečo im teda nezastavia dávku, tak mi pracovníčka odpovedala, že nemôžu! A predstavte si, mne zastavila dávku, lebo im neprišlo z polície potvrdenie, že auto bolo zošrotované, a pracovníčka tvrdila, že mám auto. Viete si predstaviť tú hanbu na pošte? Za mnou tlupa "spoluobčanov" (ktorí v živote nerobili) a mne bielej zastavili dávku (čo som robila 12 rokov) lebo mali bordel v papieroch?! Neuveriteľné! Mne peniaze môžu zastaviť aj keď mám všetky povtrdenia, "spoluobčanom diskriminovaným" nemôže aj keď majú autá na leasing!!! Toto mi je štát!!!!
    02Michaela Pozri príspevok
    Neviem ako u Vás, ale u nás je to stredisko priamo na pošte. Treba sa len spýtať pri okienku a určite Vám vysvetlia na ktorom poschodí v pošte sedia (ak u Vás nejde len o pobočku pošty). Väčšinou sedia na hlavnej pošte, u nás v MI sú na 3 poschodí inkasná služba (SIPO), kde sa tiež nahlasujú koncesionárske poplatky...

    Tiež poberám dávku v hmotnej núdzi, ale je mi čudné, že od Vás žiadajú SIPO za 6 mesiacov. Mňa len žiadali zájsť na bytový podnik a doniesť potvrdenie, že na nájomnom nemám žiaden dlh a že si nájom platím poctivo a pravidelne. Ja som vôbec nedokladovala inkasné lístky za 6 mesicov . To mi je novota.
    Dakujem, budem hladať na hlavnej pošte.
    Bývame v rodinnom dome, preto to od nás žiadajú, aby sme zdokladovali, že platíme výdavky na bývanie a koľko. čo som pozerala sú dva typy tých tlačiví, ak človek býva v byte a ak v dome. My sme museli ísť aj na obecný úrok potvrdiť že paltíme za smeti, psa, domovú daň.
    02Michaela Pozri príspevok


    Nedá mi nepoznamenať, keď už poberám túto dávku, z času na čas musím k pani na sociálku, kde medzi našimi "spoluobčanmi" sa tlačím aj 2 hodiny. Je mi však čudné, že ja ako biela som musela doniesť všetky potvrdenia, aby mi mohla byť vyplácaná dávka v hmotnej núdzi, kde samozrejme na vlastné uši som počula a videla, že naši spoluobčania poberajú takéto dávky bez dokladovania potvrdení a tie potom nosia priebežne. Nie je toto diskriminácia? A to musím ešte napísať, že práve vo chvíli, keď som bola u pani "sociálnej pracovníčky" vošli policajti, kde prišli zisťovať, koľko berie dávku ten a ten róm, lebo majú po 2 autá na leasing . Ježiši, ja nemám auto a oni berú dávky a majú autá na leasing! Keď som sa opýtala, prečo im teda nezastavia dávku, tak mi pracovníčka odpovedala, že nemôžu! A predstavte si, mne zastavila dávku, lebo im neprišlo z polície potvrdenie, že auto bolo zošrotované, a pracovníčka tvrdila, že mám auto. Viete si predstaviť tú hanbu na pošte? Za mnou tlupa "spoluobčanov" (ktorí v živote nerobili) a mne bielej zastavili dávku (čo som robila 12 rokov) lebo mali bordel v papieroch?! Neuveriteľné! Mne peniaze môžu zastaviť aj keď mám všetky povtrdenia, "spoluobčanom diskriminovaným" nemôže aj keď majú autá na leasing!!! Toto mi je štát!!!!
    To je tá "nespravodlivosť" im dajú všetko, lebo sa ich boja.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tomu sa vraví "pozitívna diskriminácia" - po našom - preferovanie "chráneného druhu" obyvateľstva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.