Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
anithocka Pozri príspevok
prosím Vás pri OČR sa dáva tieš to tlačivo do SP potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenie nároku na nemocenské dávky?
áno, a hneď od 1.dňa OČR
1 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

prosím Vás viete mi poradiť, zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku len si vyznačím v kolonke obdobie neprítomnosti deň kedy začala materskú dovolenku a to je všetko alebo niekde v personalistike si ju treba zadať tiež? poradíte?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
anithocka Pozri príspevok
prosím Vás viete mi poradiť, zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku len si vyznačím v kolonke obdobie neprítomnosti deň kedy začala materskú dovolenku a to je všetko alebo niekde v personalistike si ju treba zadať tiež? poradíte?

stačí len v období neprítomnosti
1 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

prosím Vás zamestnankyňa potrebuje potvrdenie o príjme pre mestský úrad za rok 2010 ako ho vytiahnúť z MRP-čka?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
anithocka Pozri príspevok
prosím Vás zamestnankyňa potrebuje potvrdenie o príjme pre mestský úrad za rok 2010 ako ho vytiahnúť z MRP-čka?

výpočet, dane, potvrdenie

a potom
výstupy, ročné zúčtovanie dane (RZD), potvrdenie o zdan.mzde ukazka
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Prečo mi pri ročnom zúčtovaní poistného RZZP zamestnanca-pri vystavení potvrdenia o príspevkoch dáva za minimalnu mzdu nie 307,70 ale 285,50 od januára až po december?Kde také číslo ten program zobral?
0 0
Zanazone Zanazone

Zanazone je offline (nepripojený) Zanazone

Dobry den, potrebovala by som poradit co sa tyka MRP a RZD. Mam dve otazky:
1) Po RZD je vyska preplatkov vyssia ako celkova mesacna dan - preplatky 10.000 €, mesacna dan 4.000 €. Pamata si MRP automaticky, kedze preplatky sa nevyrovnaju znizenim odvodu na dan v tomto mesiaci, ze ma aj v dalsej mzde od vypocitanej mesacnej dane odpocitat zvysne nedoplatky, alebo to musim sledovat sama a rucne znizit odvod na DU v dalsom mesiaci?
2) V pripade, ak ma nejaky zamestnanec vysoky nedoplatok a chce ho zrazat postupne do konca roka, zamestnavatel ho strhava postupne a postupne aj odvadza na DU alebo zamestnavatel ho musi odviezt cely naraz za zamestnanca a zamestnancovi strhavat postupne?
Vopred dakujem za Vasu pomoc, riesim RZD v MRP a konkretne tieto dva priklady tento rok prvy krat..
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Zanazone Pozri príspevok
Dobry den, potrebovala by som poradit co sa tyka MRP a RZD. Mam dve otazky:
1) Po RZD je vyska preplatkov vyssia ako celkova mesacna dan - preplatky 10.000 €, mesacna dan 4.000 €. Pamata si MRP automaticky, kedze preplatky sa nevyrovnaju znizenim odvodu na dan v tomto mesiaci, ze ma aj v dalsej mzde od vypocitanej mesacnej dane odpocitat zvysne nedoplatky, alebo to musim sledovat sama a rucne znizit odvod na DU v dalsom mesiaci?

2) V pripade, ak ma nejaky zamestnanec vysoky nedoplatok a chce ho zrazat postupne do konca roka, zamestnavatel ho strhava postupne a postupne aj odvadza na DU alebo zamestnavatel ho musi odviezt cely naraz za zamestnanca a zamestnancovi strhavat postupne?
Vopred dakujem za Vasu pomoc, riesim RZD v MRP a konkretne tieto dva priklady tento rok prvy krat..
1. ano pamäta si to ak robis prikazy na uhradu
2. neviem poradit ci mozes postupne splacat vysku nedoplatku, podla mna nie.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ak aj nerobíš príkazy na úhradu a platíš inak, tak ich daj generovať, aj keď ich nepoužiješ na platenie.
3 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Registračný list zamestnanca mi nechcú zobrať vytlačený z MRP, nakoľko mi tam píše dátum v tvare rok, mesiac a deň. Tety v poisťovni takýto dátum nepoznajú, dá sa to niekde prepnúť na tvar deň, mesiac, rok?
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Dá, ale neviem kde. Neskúsila si volať do MRP? Občas natrafíš na milú tetu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mysimis Pozri príspevok
Registračný list zamestnanca mi nechcú zobrať vytlačený z MRP, nakoľko mi tam píše dátum v tvare rok, mesiac a deň. Tety v poisťovni takýto dátum nepoznajú, dá sa to niekde prepnúť na tvar deň, mesiac, rok?
nastavenie dátumu v MRP preberá myslím z nastavenia vo Windowsoch...skús nejako takto: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=394
Naposledy upravil Monika Kováčová : 07.04.11 at 20:53
3 0
Zanazone Zanazone

Zanazone je offline (nepripojený) Zanazone

adinka55 Pozri príspevok
1. ano pamäta si to ak robis prikazy na uhradu
2. neviem poradit ci mozes postupne splacat vysku nedoplatku, podla mna nie.
Dakujem velmi pekne za pomoc.

Vedel by mi niekto poradit, ako je to s tym druhym bodom?
0 0
Alca20 Alca20

Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

Dobrý deň

Viem niekto poradiť ako nahodím mzdu v MRP vin po ukončení pracovného pomeru??? Da sa to vôbec??? Pracovný pomer bol ukončení minulý mesiac ale v tomto mesiaci by sa mu mala preplatiť nevyčerpaná dovolenka. Čítala som že by nemal byť problem vyplatiť mu dovolenku aj dodatočne, len neviem či si to viem niekde v MRP zadať. Vopred ďakujem za kažkú odpoved
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Alca20 Pozri príspevok
Dobrý deň

Viem niekto poradiť ako nahodím mzdu v MRP vin po ukončení pracovného pomeru??? Da sa to vôbec??? Pracovný pomer bol ukončení minulý mesiac ale v tomto mesiaci by sa mu mala preplatiť nevyčerpaná dovolenka. Čítala som že by nemal byť problem vyplatiť mu dovolenku aj dodatočne, len neviem či si to viem niekde v MRP zadať. Vopred ďakujem za kažkú odpoved

dáš nastavenie - program -spol.nastavenie vš.užívateľov - odfajkneš vystavovať mzdy len zam-com v stave

a je to :-)
4 0
Alca20 Alca20

Alca20 je offline (nepripojený) Alca20

Dakujem pekne a ešte otázočka. Ako to spravím aby mi s tejto sumy nedávalo odvody a nefigurovalo to už na výkaze do zdravotnej. Lebo ked som mu do mzdy dala len vyplatenie nevyčerpanej dovolenky tak počíta aj zdravotnú a pokial viem tak po ukončení pracovného pomeru by som mala s tejto sumy zaplatiť len daň a žiadne iné odvody. Alebo to mám len ja nejko zle nastavené v programe???
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

čafte podaďáci, prosím Vás vie mi niekto povedať prečo pri exporte miezd a zároveň pri importe do PÚ mi nenatiahne tvorbu sociálneho fondu? všetko ostatné mi načíta ale toto nie, predkontované no to vždy musím ručne dorábať a po pravde povedané nepozdáva sa mi to...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

anithocka Pozri príspevok
čafte podaďáci, prosím Vás vie mi niekto povedať prečo pri exporte miezd a zároveň pri importe do PÚ mi nenatiahne tvorbu sociálneho fondu? všetko ostatné mi načíta ale toto nie, predkontované no to vždy musím ručne dorábať a po pravde povedané nepozdáva sa mi to...
Skús pozrieť v mzdovom programe - Výstupy - Export do PÚ - vzorové účty, či tu máš mzdovú položku Tvorba soc. fondu a k tomu správnu predkontáciu. Ak nemáš správnu predkontáciu - stačí ak máš zlú analytiku - neexportuje ti to.
2 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

poraďáci chcú Vám akceptovať príkazy na úhradu odvodov všetky banky? mne nechce VÚB a zakaždým pracne vypisovať keď to robí soft sa mi zdá dosť zbytočný proces...skúšala som si to vytlačiť do originálneho ich tlačiva no nejde mi to...čo s tým?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

anithocka Pozri príspevok
poraďáci chcú Vám akceptovať príkazy na úhradu odvodov všetky banky? mne nechce VÚB a zakaždým pracne vypisovať keď to robí soft sa mi zdá dosť zbytočný proces...skúšala som si to vytlačiť do originálneho ich tlačiva no nejde mi to...čo s tým?
Tiež dávam do VÚB, zo začiatku som vypisovala ručne, ale teraz dávam z MRP taký ten všeobecný - ako sa kedysi kupoval, keď mali všetky banky jednotný a VÚB ho akceptuje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať