Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

no to bol hneď môj prvý pokus o komunikáciu z bankou ten všeobecný a neuznaný vraj oni nie sú povinný to nahadzovať...no koľko ľudí toľko chutí ( ach jaj prečo mi tak komplikujú život...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

anithocka Pozri príspevok
no to bol hneď môj prvý pokus o komunikáciu z bankou ten všeobecný a neuznaný vraj oni nie sú povinný to nahadzovať...no koľko ľudí toľko chutí ( ach jaj prečo mi tak komplikujú život...
No informáciu, že akceptuje VÚB tieto príkazy mi dali na ich celoslovenskom informačnom čísle, takže by ich mali brať vo všetkých pobočkách.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Potrebovala by som súrne poradiť, klient má schválenú podporu na zamestnanca z UPSVaR, ako to mám nastaviť v programe? Baba na UPSVaR zahlásila, že chce vidieť k ČM plus 44 eur a ja vôbec netuším ako to mám nastaviť. Viem, že tento príspevok vstupuje do VZ pre ZP a aj sa zdaňuje, ale ako to nahodiť do programu a ako vytvoriť novú položku pre príspevok? Ďakujem za rady...
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahoj, ja som to tiež riešila tuto z poraďákmi takže takto:
číselníky - mzdové číselníky - práca zo mzdovými číselníkmi - príplatky pred zdanením - tu som si pridala novú položku a to refundácia odvodov z ÚPSVaR - ak som mala vytvorenú túto novú položku dvojklik a tam som si nastavila, že započítavať do zdravotného poistenia a zobrazovať na výplatnej páske a už to ide aj keď je pravda, že u nás s tým mali problém lebo nevedeli z tej výplatnej pásky vyjsť ale už je to ok...

mne to pripočítava k hrubej mzde a keď som im to vysvetlila, že každý soft to má ináč riešené tak už to bolo ok nakoľko sa mi nepodarilo prísť na to ako to docieliť aby to pripočítavalo k čistej mzde..
2 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Ďakujem krásne, nejako tak som si to predstavovala, len som si nebola istá, či mi to bude dobre počítať.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, chcem sa opýtať aký dátum do knihy záväzkov dávate vyplatenie mzdy a zaplatenie odvodov do sp za zamestnancov- mesiac apríl. výplata a odvody szčo vyplatí, zaplatí vždy k poslednému dňu v mesiaci. od 31. 05. do 31. 05?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ja platenie odvodov nedávam do knihy záväzkov rovno do hlavnej knihy podľa bankového výpisu resp. peňažného denníka...po pravde povedané nepoznám žiadneho účtovníka čo to dáva do knihy záväzkov...ja tam účtujem iba dodávateľské faktúry nič viac..
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V JÚ dávam všetky odvody do knihy záväzkov ku dňu splatnosti.
V PÚ robím predpis ku poslednému dňu mesiaca, za ktorý je výplata.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

ja dávam v JU napríklad za apríl dátum 30.4. a splatnosť 31.5., lebo máme taký termín výplat na papiery, aj keď v skutočnosti dostanú zamestnanci peniaze skôr.
1 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
veľmi pekne ďakujem všetkým. krásny slnečný deň
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ešte vás poprosím o jednu odpoveď, odvody do knihy záväzkov dám voči sp jednou sumou a mzdy mám dať tiež do záväzkov jednou sumou a vyplatené zamestnancom, alebo každému zaevidovať mzdu zvlášť?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

slavka124 Pozri príspevok
ešte vás poprosím o jednu odpoveď, odvody do knihy záväzkov dám voči sp jednou sumou a mzdy mám dať tiež do záväzkov jednou sumou a vyplatené zamestnancom, alebo každému zaevidovať mzdu zvlášť?
Do záväzkov dávam SP jednou sumou (zamestnávateľ aj zamestnanec), zdravotnú poisťovňu každú zvlášť tiež jednou sumou, daň zo mzdy a mzdy za všetkých zamestnancov jednou sumou, netreba zvlášť. Úhradu poistného rozúčtujem až peň. denníku za zamestnanca a zamestnávateľa do položky mzdy a položky fondy.
Ale určite to musí ísť do záväzkov, ako tu niekto vyššie písal, že do záväzkov neúčtuje - to nie je správne.
3 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
veľmi pekne ďakujem, ja tiež viem- že tieto položky sa majú dávať do knihy záväzkov a takto to aj robím. krásny slnečný deň
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

poraďáci nevie mi niekto poradiť či sa dajú vytlačiť prihlášky zamestnávateľov do zdravotných poisťovní? neviem ich nájsť
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
anithocka Pozri príspevok
poraďáci nevie mi niekto poradiť či sa dajú vytlačiť prihlášky zamestnávateľov do zdravotných poisťovní? neviem ich nájsť
bohužiaľ, nedajú sa
2 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

a ešte sa chcem opýtať vyhlásenie o uplatnení nezdaniteľnej časti základu dane pre zamestnancov sa vytlačiť dá niekde?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
anithocka Pozri príspevok
a ešte sa chcem opýtať vyhlásenie o uplatnení nezdaniteľnej časti základu dane pre zamestnancov sa vytlačiť dá niekde?
našťastie už áno. eštelen teraz to zakomponovali do najnovšej verzie
je to buď v personalistike úplne posledné alebo v ostatnom
4 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

poraďáci prosím Vás viete mi poradiť ako vytlačiť výkaz preddavkov na verejné zdravotné poistenie (to je ten sumár) aby pod ním boli všetci zamestnanci a nie iba dvaja?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
anithocka Pozri príspevok
poraďáci prosím Vás viete mi poradiť ako vytlačiť výkaz preddavkov na verejné zdravotné poistenie (to je ten sumár) aby pod ním boli všetci zamestnanci a nie iba dvaja?
Ak máš v 1 zdrav.poisťovni 3 a viac zamestnancov, tak treba výkaz posielať elektronicky (preto sú dole len údaje 2 zamestnancov)

ak to chceš len tak pre seba, vyber si v rolovátku výkaz platný pre rok 2010 a budeš mať dve strany (prvá výkaz, druhá príloha so vš.zamestnancami)
5 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

len tak pre seba som chcela ja zasielam elektronicky všetko...ďakujem krásne za radu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať