Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný horúci den prajem, mám zamestnanca na neplatenom voľne od 01.07.09 do 19.07.09. do SP som to hlasila cez RL. ako mám postupovať pri výplate za 7/09 za obdobie ked mal neplatené voľno? dakujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Valika Pozri príspevok
Pekný horúci den prajem, mám zamestnanca na neplatenom voľne od 01.07.09 do 19.07.09. do SP som to hlasila cez RL. ako mám postupovať pri výplate za 7/09 za obdobie ked mal neplatené voľno? dakujem.
Pri zadávaní dochádzky zadáš činnosť č. 9 - Neplatené voľno ospravedlnené
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem prajem pekný den. pri výpočte mzdy dám načítať dochádzku, len problém mám prísť na to, aký je vymer.základ za to NV do ZP.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Pri neplatenom voľne je VZ do zdravotnej poisťovne minimálna mzda.
V MRP keď nahodíš do dochádzky neplatené voľno, pri výpočte mzdy ti vypočíta odvod do ZP samo. V otvorenej mzde si potom pozri úplné údaje mzdy, klikni na zdravotné poistné a uvidíš to tam.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Kto mi poradí? ako nastavím / MRP WIN / pri dohode brig.práci študenta aby mi pri exporte do PÚ zaúčtovalo odvod dane z analitiky, ktorú mám vytvorenú na dohody:účtujem: 1.hlav.prac.pomer 521010/331010
2.odvod dane 331010/342010
3.dohody: 521020/331020
4.odvod dane 331020/342010
pri 4. neviem nastaviť, aby sa to účtovalo automaticky,
program účtuje:331010/342010. Vlasta
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Musíš si opraviť predkontáciu v mzdovom programe:
Výstupy - export do PÚ - vzorové účty
Nájdeš si číslo položky Dohoda i brig.práci študentom - ja mám č. 214 a dáš si opraviť a nastavíš vlastnú analytiku
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Tamina, analytiku na 214 mám v poriadku, ale na daň-mesačné zálohy č. 1200 tam to neviem pôridať,aby účtovalo 331010/342010 a 331020/342010

prepáč Tamila
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Myslím si, že to asi nepôjde, lebo sa nedajú nastaviť dve predkontácie na jednu položku. Tá daň sa tam nedá rozčleniť. To si budeš musieť asi preúčtovať ručne v PÚ. Ja mám analytiku pre daň rozdelenú na daň - mesačné zálohy a zrážková daň.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Dobrý deň, prosím vás o radu. Včera som podala prehľady na DÚ. Dnes mi pracovníčka úradu volala, ohľadom nesprávnych tlačív, ktoré jej neberie skener. Porovnala som si tlačivká a ozaj, nesedia rozmery. Mám problém, pretože, ak ich nahodím cez xml alebo fdf chce aj dátumy odvodov dane alebo aj zrazenia zrážkovej dane. Som ochotná ich doplniť, ale tu je znova problém, pretože ma práve tá istá pracovníčka upozornila, že pokiaľ nebola zrazená ani odvedená daň tak dátumy sa nevpisujú. Bez dátumov mi tlačivo nevytlačí. A mám ešte jeden problém, ak opravené prehľady nepodám ešte dnes, tak nebudú firmám ktoré mi neorazia a nepodpíšu prehľad, načas vyplatené bonusy - sú napr na dovolenke. Som aj nahnevaná aj nešťastná. Poradíte mi niekto??
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný den prajem, poradíš Tamila prosím? viem že VZ pri NV je min. mzda.
Zamestnanec odpracoval v 7/09 10 dní po 8 hod./2,82 teda jeho HM je 225,60 €. 10 dní mal NV. Aký bude jeho vymer.základ do ZP? Dakujem za rýchlu pomoc.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Neporadí mi nikto? MRP mi vypočíta VZ 312,43 a neviem odkiaľ
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Valika, a čo mal ešte ostatné dni? Júl mal 23 pracovných dní. Uveď aj presný dátum, kedy pracoval, a odkedy dokedy bolo NV.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
v dochádzke zamestnanca mám nastavené NV od 1.-17.7.09, potom má 10 dní odpracovaných. pri výpočte mzdy som dala načítať z dochadzky.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Od 1. do 17. 7. je NV - to nie je 10 ale 13 dní NVa má odpracované 10 dní.
Mne vychádza VZ na Zp min. mzda 1,698 x 184 hodín ´= 312,43
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Keď je zamest. odmeňovaný hodinovou mzdou, vypočíta sa z hodinovej min. mzdy
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Tak ty si super, vdaka krásne pomohla si mi. áno pomýlila som sa 13 dní je NV už som celkom domotaná. Takže tak to ráta MRP? ej ej zasa som sa niečo naučila. Veselý den prajem.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
DAKUJEM VELMI PEKNE ešte raz.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
a počet dní vo výkaze do ZP uviesť 31 akoby to NV ani nebolo? dakujem
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Prajem pekný deň. Chcela by som poprosiť o radu. Máme jednu zamestnankyňu, ktorá pobera starobný dôchdok a 31.7.2009 bol ukončený pracovný pomer.Požiadala o vyplatenie odchodného, môžem jej vyplatiť ochdodné v ľubovovľnej výške alebo len vo výške priemerného mesačného zárobku??? A ešte jedna vec, ako si to zadám v MRP aby mi to správne vypočítalo odvody do SP a ZP??????????,, Ďakujem za všetky rady
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
odchodné som zahliadla v Zákonníku práce tuším je 2 mesačné
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať