Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Pekný deň, moja otázka je nasedovná: Firm A ukončil prac.pomer zo zamestnancami k 31.12.2011, potvrdenie o zdanit.mzde bolo vydaný. Firma B zamestnáva ich od 1.1.2012. Môže firmy B vykonať ročné zúčtovanie dane za rok 2011 ? Lebo program vypíše že nie je možný nakoľko zamestnanec v roku 2011 nebol evidovaný. A teraz čo mám robiť? Ako postupovať správne?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
dobsony Pozri príspevok
Pekný deň, moja otázka je nasedovná: Firm A ukončil prac.pomer zo zamestnancami k 31.12.2011, potvrdenie o zdanit.mzde bolo vydaný. Firma B zamestnáva ich od 1.1.2012. Môže firmy B vykonať ročné zúčtovanie dane za rok 2011 ? Lebo program vypíše že nie je možný nakoľko zamestnanec v roku 2011 nebol evidovaný. A teraz čo mám robiť? Ako postupovať správne?
firma B nemôže urobiť RZD pre týchto zamestnancov, pretože si u nej neuplatňovali nezdan.čiastku
zamestnanci si mali do 15.2. požiadať o RZD vo firme A. teraz si už musia urobiť sami daň.priznanie
2 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
ďakujem pekne!
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Dobrý deň Poraďáci,
mám na vás takúto otázku. Pri posielani xml.súboru Zmena platitela poistného mi stále vypisuje že mi tam chýba IcO prijimatela dávky (konkretne ICO VŠZP). Dá sa tento udaj niekde na stalo zadat, lebo pri obcasnom posielani tohto vykazu-na novo rozmyslam co odo mna chce.
dakujem
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

choď na
- číselniky
- mzdový číselník
- poistné
- vszp
- údaje poisťovne - tam zadaj IČO
13 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

a zase sa na vas obraciam Milí Poraďáci. Zahŕňa vám do mesačného Prehľadu o príjmoch zo záv.činnosti.... aj zamestnancov ktorí nemali žiadny príjem, resp. boli celý mesiac PN?? Dá sa to nastaviť aby mi tam toho zamestnanca tiež ťahalo? alebo to odovzdávate bez takýchto zamestnancov?
ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Akú máš aktualizovanú verziu? Vo ver. 6.26.019 z 20. 3. 2012 už to tam je.

- Upravený export Mesačného prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň (2012) - do prehľadu sa dostanú aj zamestnanci, ktorí mali vyplatenú zamest. prémiu alebo doplatok DB po RZD a súčastne nemali zdaniteľný príjem napr. celý mesiac PN a vyplatená ZP. Poznámka: táto úprava nie je v súlade s poučením ale aplikácia eDane to takto vyžaduje.
Naposledy upravil Marína : 23.03.12 at 21:58
4 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím vás o radu. Máme podpísanú dohodu s UPSVAR podľa par. 50a, kde nám budú preplácať na 2 zamestnancov odvody. Uhradený odvod za zamestnanca musím pripočítať v nasledujúcom mesiaci ku mzde. Kde to v programe MRP zadám?
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Ďakujem
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Ahojte...vie niekto, či v programe MRP mzdy a personalistika sa dá vytlačiť súhrnný výkaz pre Zdravotné poisťovne pre RZZP ? Ak áno, tak kde...ja som to nikde nenašla. Alebo MRP zaspalo ?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Výstupy, RZZP, Výkaz na účely RZZP 2011
0 0
Viiila76 Viiila76

Viiila76 je offline (nepripojený) Viiila76

v dosovej aplikacii - MZDY - Poistne zdravotne, socialne - Zdravotne
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

tacasina Pozri príspevok
Ahojte...vie niekto, či v programe MRP mzdy a personalistika sa dá vytlačiť súhrnný výkaz pre Zdravotné poisťovne pre RZZP ? Ak áno, tak kde...ja som to nikde nenašla. Alebo MRP zaspalo ?
Výstupy- Ročné zúčtovanie ZP-Výkaz na účely RZZP
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Ďakujem všetkým...už som to našla a ja hlúpa som to pracne ručne narátavala.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

Prosím vás máte niekto súbeh pracovných pomerov HPP a KONPP?
Teraz ako je v novej verzii nastavenie súbehu, akosi mi to nepasuje.
Kvôli odvodom som vždy dávala počítať ako prvý HPP a v KONPP mi u zamestnanca len dopočítalo do stropu.
Teraz ma to núti počítať kvôli dani najprv KONPP ako vedľajší, ale potom mi tam berie prednostne odvody, čo nechcem.
Nemáte podobný prípad, že ako na to???
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Zamestnankyňa má zníženú pracovnú schopnosť o 45%. Mala by platiť znížené percentá. Ako si to mám navoliť v MRP, aby boli znížené percentá?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

vo WIN verzii : personalistika, zoznam zamestnancov, vyberieš príslušného zamestnanca a tam je ponuka: dôchodky, invalidita.
Vyplníš a soft by mal korektne počítať odvody do ZP
4 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Mám v zamestnancoch navolený aj dátum aj to, že má priznaný inv. dôchodok a vybratú možnosť /invalidný 40%-70%/ . Pri výpočte mzdy mi stále vypočíta odvod do ZP v plnej výške. Neviem, kde robím chybu.
0 0
MáriaPaM MáriaPaM

MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

pracovné pomery - mzdové údaje - dôchodky, invalidita - treba aj "zaškrtnúť" dole: osoba so zdravotným postihnutím (označením parametra sa uplatní znížená sadzba zdrav. poistenia)
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať