Zavrieť

Porady

MRP mzdy

Ahojte poradáci. Teraz robím výkazy do SP a zistila som že mi nenačítava všetky poistné. Vo februári sme prijali dôchodkynu na DPC. Ona je 10 v poradí a načítava mi stále len 9 ludí. Čo mám s tým spraviť? Takto mi to spravilo aj za február a teraz som to zistila. Poradte ak viete
Usporiadat
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte poraďáci, prosím Vás o pomoc chcela som urobiť výplaty za január a ak som už dala odoslať výkaz do SP stále mi vypisuje toto. Pritom mám nastavené 1,4% odvodov z príjmu za zamestnanca aj za zamestnávateľa. Jedná sa o DoPČ. Poraďte prosím už som zúfala s toho

Np Zamestnávateľ s poradovým číslom riadku 1 : Chybná hodnota (1,4% z vym.základu zamestnávateľa pre NP)
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

včera davali novu verziu na vykazy, mas aktualnu?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

áno dneska som si upgradovala
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Pasztorka Pozri príspevok
Tamila, joj, aj ja som zle napisala, ano, to plati, co pises Ty, ze do uhrnu prijmov to zarata, do hrubej mzdy nie, ale zarata to aj do celkovej ceny prace! A to sa mi nepaci. Celkova cena prace by mala byt iba hruba mzda + odvody, ktore plati zam.tel (to su tie polozky, ktore som mala zakruzkovane cervenou) a mrp mi k tomu este pripocita tych 14eur, co je presne to cerpanie SF :-(
Posuvam dalej, prosim prosim, neviete s tym niekto helfnut? Pisala som aj do MRP, ale keine Antwort....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pasztorka Pozri príspevok
Posuvam dalej, prosim prosim, neviete s tym niekto helfnut? Pisala som aj do MRP, ale keine Antwort....
nerobím už asi 3 roky na MRP.....
ale čo ma napadlo, máš dobre zaevidovaných dohodárov v SP? nie sú zamestnaní na nepravidelnom príjme?
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Mila123 Pozri príspevok
nerobím už asi 3 roky na MRP.....
ale čo ma napadlo, máš dobre zaevidovaných dohodárov v SP? nie sú zamestnaní na nepravidelnom príjme?
Praveze nemam ziadnych dohodarov, iba obycajnych, na TPP...
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

No ozval sa mi nejaky pan z MRP, tak ked sa dozviem, dam sem vediet, keby este niekto mal ten problem...

A dalsia vec, pri vypocte dovolenkoveho priemeru, sa do hrubej mzdy ma zaratat nahrada za sviatok? (mam na myslim zamestnancov na TPP, odmenovanych mesacnou mzdou, ktorym sa za sviatky poskytuje nahrada...) Pretoze ak som to spravne pochopila, tak pri vypocte dovolenkoveho priemeru pouzivame hrubu mzdu BEZ nahrad.
Ja som si nastavila vypocet dovolenkoveho priemeru podla tohto manualu z mrp: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=220 teda podla nich pri polozke 205 je zapocitat sumu.
Potom som si skusila dat ku polozke 205 odpocitat sumu a ku polozke 5 nic. A vtedy mi vypocita dovolenkovy priemer tak, ako mi dala stara mzdarka, ze s tym mam pocitat na dalsi stvrtrok...
Tak teraz ako je to spravne, tak ako ma mrp na stranke, teda vratane nahrady za sviatok? Alebo bez nahrady za sviatok, ako ma stara mzdarka?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ale Ty si zle pochopila čo píše MRP...
Takže pokiaľ máš mesačne odmeňovaných zamestnancov a za sviatky dostanú náhradu (podľa PZ), tak si mala zadefinovať položky tak, aby Ti to tak aj počítalo.T.j. pol 205 odpočítať a pol.5 má byť prázdna.
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Ja mám v číselníku -položky pre výpočet dov. priemerov takto:
dovolenka mes. mzda - pol. 5 započítať hodiny a pol.205 prázdna
dov. iná mzda - pol. 5 prázdna a pol. 205 odpočítať sumu
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Aha, no takze problem je v tom, ze v mrp je napisane "zvycajne"- takze "zvycajny" pripad je, ze zam.ci odmenovani mesacnou mzdou nemaju sviatky preplacane priemerom. Nas pripad je "nazvycajny" a teda pol 205 ma byt odpocitat a pol 5 má byť prázdna. A virgi zrejme zato to ma naopak, lebo u nich zam.ci s mesacnou mzdou nemaju preplacane sviatky priemerom. Dobre to chapem?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Mám program MRP Dos a dnes som chcela poslať mesačný výkaz za január do sociálnej poisťovne a neprešiel mi, vyhadzuje l chybu a mám kontaktovať operátora programu. Keď som porovnávala decembrový, tak chýba tam celá adresa. Posielali ste už výkaz do soc.poisťovne a prešiel vám?
0 0
halu halu

halu je offline (nepripojený) halu

Potrebovala by som zistiť, kde v programe MRP mzdy (vizuálny systém) sa zadá, aby mi náhradu za nemoc zaokrúhľovalo na eurocenty nahor. Dáva mi napr. namiesto 72,11 mi dáva 72,10.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
chcem sa opýtať, ak príjem §6 bol 4371,55€ a §5 bol príjem 2057,34€: je povinnosť v tomto prípade platiť od 01.07.2013 odvody do sp ? Ďakujem
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Prosím poraďákov MRP Mzdy vizul.systém o pomoc.

Mám DoVP nepravidelný príjem , ktorí prešli z roku 2012 do 2013. V januári pracoval len jeden.
Neviem vypočítať mzdu, odvody do ZP sú OK, ale odvody do SP nepočíta.
V zozname prac.pomerov u tohto pracovníka sú odvody správne definované- je to vyplnené ako by mal platiť, dátum od 01/2013 je OK. Dám vypočítať mzdu počíta len odvod do ZP a daň.

Včera som si stiahla poslednú verziu, myslic, že to bude problém, ale mi nevypočíta odvody do SP ani na starej ani na poslednej verzii. Pravidelný príjem dohodára počíta bez problémov.
Číselnik prac.pomerov a dohod je OK. Kde to mám ešte opraviť?
Cila
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Odvody do SP pôjdu pri nepravidelnom príjme po skončení dohody.
Prečítaj aj prísp. 912 tu : http://www.porada.sk/t204951-p92-doh...-1-2013-a.html
2 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Veľmi pekne ďakujem, toto mi naozaj ušlo!
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte,

zamestnanec ukončil pracovný pomer a bola na neho refundácia odvodov z ÚPSVaR podľa §50 tak zamestnávateľ sa rozhodol že už nechce nikoho zamestnať tak musí vrátiť celú sumu refundácie lebo miesto nepreobsadil. Potrebujem teraz vo výplatnej páske za február (viem, že ešte je čas ale aby som to už vedela keď to bude aktuálne) vrátiť tie peniaze ako na to? Chcela som si to dať do príplatky pred zdanením do kolonky, ktorú som mala preddefinovanú ako refundácia odvodov ale mínusom. No nejde mi to tak....prosím o radu
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

posúvam, prosím o radu
0 0
richterova.katka richterova.katka
nevie mi niekto poradiť ako funguje odhlasovanie resp. doprihlasovanie dôchod.poistenia pri dohode o brigádnickej práci študenta - pravidelný príjem. pozerala som vo výpočtoch - registračné listy - aj mi to tam ťahá, ale keď urobím export na SP tak elektronika v SP nepustí a vypíše veľa chýb. ďakujem za info
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

posúvam otázočku:

zamestnanec ukončil pracovný pomer a bola na neho refundácia odvodov z ÚPSVaR podľa §50 tak zamestnávateľ sa rozhodol že už nechce nikoho zamestnať tak musí vrátiť celú sumu refundácie lebo miesto nepreobsadil. Potrebujem teraz vo výplatnej páske za február (viem, že ešte je čas ale aby som to už vedela keď to bude aktuálne) vrátiť tie peniaze ako na to? Chcela som si to dať do príplatky pred zdanením do kolonky, ktorú som mala preddefinovanú ako refundácia odvodov ale mínusom. No nejde mi to tak....prosím o radu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať