Zavrieť

Porady

DPH v MRP!!!

Ahojte,

vcera som zistila strasny problem. Ide o DPH. Ak uctujem napr. prijatu fakturu, musim zauctovat aj dan. A tu v mojom programe nastal problem. Davam dan 343, ono vyhlasi, ze chyba analytika. Idem do uctovnej osnovy a co nevidim, mam tam 2 krat 343! Chcem jednu zamazat, nejde, vrajze ucet sa pouziva. Chcem jeden prepisat na analyticky, neda sa. Dala som som na nejaky 345 ucet, zatial! Bo ma ani program dalej nepustil. Pomozte, ze to opravim.

Vdaka velka.

Pekny dnicek.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Dá sa to asi takto:
    Použiješ jeden účet, ktroý si ešte nikde nepoužila, alebo si spravíš jeden nový analytický účet. - 343100
    1. Pôjdeš na Funkcie a klikneš na Hromadná zmena účtov v zápisovh
    2. Najprv zadáš jednu stranu napr. MD, čísla dokladov dátumy si môžeš dať od začiatku účtovania ak nevieš kedy si prvýkrát použila druhý spravený účet DPH,
    Do kolonky MD zadáš najprv starý účet ktorý si používala teda 343 a až do ďalešej kolonky MD zadáš nový účet, ktorý si ešte PREDTÝM NEPOUŽILA, napr.: 343100
    3. Dáš áno.
    4. Toto spravíš aj so stranou Dal.
    5. Vymažeš účet, ktorý už nepotrebuješ, a nechceš používať čo je zduplovaný.
    6. Ak chceš môžeš si toto isté spraviť už na jeden účet 343, pričom ako starý účet zadávaš ten čo si predtým písala ako nový, napr.: 343100 a účet 343 Ti už bude mať funkciu nového účtu.

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Ja som tiež mala takýto problém a riešila som ho komplinovane a nedoriešila. A ajhľa, jednoduchý systém a problém zmizne. Bývalá kolegyňa tomu hovorili "žavesova metóda" žádné velké sra..... Ďakujem aj ja za pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.