Zavrieť

Porady

Odmietnutie zapisu do OR

Ahojte,
Prosim Vas o radu, tu je moj problem:

Odmietli nam zapisat novu firmu do OR z tychto dovodov:

1. Nebola prilozena priloha stanovena §11 ods. 2 pism. f) vyhlasky c.25/2004 Z.z. v zneni vyhl. c.563/2004 Z.z. (My sme mali vyhlasenie spravcu vkladu zo dna 22.06.2005 ale spolocensku zmluvu sme podpisali az 29.06.2005. na zaklade tohto a druheho bodu nas nezapisali do OR. ako mam riesit tuto situaciu? akou formou? treba urobit nove vyhlasenie spravcu vkladu a s akym datumom?)

2. V spolocenskej zmluve sme nemali pri sidle firmy PSC. Staci urobit dodatok k spolocenskej zmluve? akou formou?

BUDEME MUSIET ZNOVU PLATIT A KOLKO?

PROSIM O POMOC, vopred velmi DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    pošli im vyhlásenie správcu vkladu so správnym dátumom a napíš namietky voči tomuto rozhodnutiu, s tým že im vyhovuješ v plnom rozsahu a ako prílohu im zašli správne znenie vyhlásenia správcu vkladov.
    Potom to nebude ako odvolanie, ale normálna oprava a netreba platiť nič. Do 5-7 dní by to malo byť OK

    zorro23 je offline (nepripojený) zorro23

    zorro23
    Dakujem ti. a ten datum vyhlasenia spravcu vkladu by mal byt asi z toho isteho dna kedy bolal podpisana spol. zmluva? alebo aky tam mam dat?
    ucetni_fantozzi
    Zapojim sa do tejto temy s obdobnym problemom a VELKOU PROSBOU O POMOC!!!

    Daval som navrh na zapis zmien do OR, pricom predmetom zmien bolo:
    1/ zmena sidla
    2/ zmena adresy pobytu spolocnika a konatela
    3/ rozsirenie predmetu podnikania

    O vsetkych skutocnostiach rozhodlo VZ, na rozsireny predmet podnikania bol vydany ZL. VZ zaroven ulozilo konatelovi zabezpecit zapis zmien do 30.6.2005.

    Z registra mi prislo oznamenie o odmietnuti vykonania zapisu z dovodu, ze v podani som nespravne uviedol den vzniku funkcie konatela - menili sa mu udaje o pobyte a za den vzniku funkcie som dal den, ku ktoremu navrhujeme zapis zmien, podla vyjadrenia registra to mal byt povodny den, nakolko sa osoba konatela nemeni. Bezi mi lehota na podanie namietok.

    Otazka:
    1/ mam to riesit opravnym podanim? ako (tlacivom, listom)?
    2/ co s povodnym navrhovanym datumom zapisu (bol dany na 30.6.2005, co uz uplynulo) - asi by sa mal podanim zmenit aj datum, kedze nie je mozne, aby mi zmeny zapisali spatne.

    DUFAM, ZE MI PORADITE A ZAROVEN, ZE MOJA CHYBA BUDE PRE DRUHYCH POUCENIM. DAKUJEM!!!

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    ucetni_fantozzi

    Otazka:
    1/ mam to riesit opravnym podanim? ako (tlacivom, listom)?
    2/ co s povodnym navrhovanym datumom zapisu (bol dany na 30.6.2005, co uz uplynulo) - asi by sa mal podanim zmenit aj datum, kedze nie je mozne, aby mi zmeny zapisali spatne.

    DUFAM, ZE MI PORADITE A ZAROVEN, ZE MOJA CHYBA BUDE PRE DRUHYCH POUCENIM. DAKUJEM!!!
    1) Podaj opravné podanie - Najprv napíšeš pôvodný text Meno a adresu konateľa + dátum vzniku funkcie 30.06.05

    A potom napíšeš návrh na nové znenie : Meno a adresa konateľa + dátum vzniku dáš pôvodný dátum napr. 01.03.1995

    2.) s týmto dátumom neurobíš nič, OR ťa zapíše keď ťa zapíše, vždy to nejako trvá

    M.
    ucetni_fantozzi
    prepac, ale neviem, ci som to dobre pochopil - jednak neexistuje tlacivo opravneho podania a vlastne podla toho oznamenia o odmietnuti mam narok len na podanie pisomnej namietky... a co sa toho datumu tyka, ide len o tom, ze povodne bol v navrhu na zapis zmien uvedeny 30.6.2005 - teraz ho OR nebude moct zapisat a preti si myslim, ze mi znovu odmietne zapis... mas konkretnu skusenost s takymto podanim?

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    posles im normálne správne vyplnené tlačivo s námietkami, že im vyhovuješ v celom rozsahu a opravu vykonávaš formou opravného návrhu, ktorý im zasielaš v prílohe námietok. Nezabudniu tiež overit na návrhu podpis

    A tam kde navrhuješ ku ktorému dátumu sa majú zmeny vykonať nepíš nič ak chceš aby boli vykonané okamžite ku dňu keď ich OR zapíše (nechaj kolonku prázdnu), ale ak ich chceš zapísať neskôr - napr. nový konateľ začne vykonávať funkciu 1.1.2006 tak potom tam napíš dátum 1.1.2006
    ucetni_fantozzi
    jasne! a poplatok uz hadam neplatim ziaden... cize postacuju tie kolky, ktore maju nalepene na povodnom podani... tak?

    s tym datumom - dufam, ze nebude problem, ze VZ v zapisnici zaviazalo konatela, aby zabezpecil zapis zmien najneskor do 30.6.2005. alebo sa to moze posudit nanajvys len tak, ze konatel si nesplnil povinnost, ale len voci VZ, cize na OR to bude OK?

    a este jedna otazocka: prilohy, ktore som im uz predlozil (t.j. zapisnice z VZ, overena kopis noveho ZL, atd) uz predkladat s opravenym podanim nemusim?

    dakujem velmi pekne za radu!!!
    Naposledy upravil ucetni_fantozzi : 15.07.05 at 10:53

    Odmietnutie zapisu do OR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.