Zavrieť

Porady

Súvaha rok 2009

betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Tu sme rozoberali problematiku, že nejde vytlačiť súvahu za rok 2009, a spôsobuje kolíziu a chybu na riadku 999.

http://www.porada.sk/t106889-vykaz-z...-a-suvaha.html

Aby Vám to išlo nadstaviť, chyba nie je v MRP programe, ale zvoľte nasledovný postup:

1. Učtovný denník
2. Výstupy
3. Súvaha
4. Editovať
5. Zostava v plnom, resp. v skrátenom rozsahu
6. Inštalačná štruktúra
7. Aktuálna štruktúra
8. dať kontrolu, dá Vám tam napr. účty ako mne: 111, 131, 399, proste účty, kt Vám nevie zaradiť.
9. A už to konečne fičí
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Mne to išlo aj bez tej kontroly, stačilo si nastaviť aktuálnu štruktúru.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Presne to isté robilo aj mne, potom som tiež urobila zmenu cez Inštal. štruktúr. a vypočítalo mi obe časti súvahy, ibaže s chybou a to konkrétne v r. 087- výsledok hospodárenia za účtovné obdobie, kde mi dáva zlý hospodársky výsledok, než aký v skutočnosti mám. Tak isto mi v tom istom riadku, ale stĺpci-bezprostred.predch.účt.obdobie dáva stratu, kde som mala min. roku zisk 17000 Sk (564,30 eur) a dáva mi tam -2573 eur, neviem odkiaľ
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
... posúvam
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Skús nazrieť do môjho príspevku v Podvojné...Nesedí mi súvaha...Možno máš rovnaký problém.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
a_je_to Pozri príspevok
Skús nazrieť do môjho príspevku v Podvojné...Nesedí mi súvaha...Možno máš rovnaký problém.

... už som kuk... vďaka...
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ked som si vytlačila súvahu za polrok 2009 taká čudná je tá v eurách také veľké sumy mám dosť čudná je ...mám ju aktualizovanú /MRP/neviete kde môže byť chyba? nesedí mi ani výkaz ziskov a strát so súvahou
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
timejka200 Pozri príspevok
ked som si vytlačila súvahu za polrok 2009 taká čudná je tá v eurách také veľké sumy mám dosť čudná je ...mám ju aktualizovanú /MRP/neviete kde môže byť chyba? nesedí mi ani výkaz ziskov a strát so súvahou

skus este raz urobit aktualizaciu programu, vyjdi uplne z programu, stiahni znovu najaktualnejsiu verziu programu a tak si skus este raz odkontrolovat suvahu a vykaz ziskov a strat. Ak ani to nepomoze, prekontroluj ucty 395, 431, ci nemas na nich zostatky.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

na konci roka som mala zisk a mala som aj zaúčtovanú dan ..teraz nemám zostatok zisk sa

čo mám pozerať ktoré riadky v tejto novej súvahe vlastne čo sa mi má rovnať s výsledovkou ktoré riadky? este v tejto novej súvahe sa len orientujem..každý mesiac my musí sedieť ak nesedí tak musím hľadať chybu
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

timejka200 Pozri príspevok
na konci roka som mala zisk a mala som aj zaúčtovanú dan ..teraz nemám zostatok zisk sa

čo mám pozerať ktoré riadky v tejto novej súvahe vlastne čo sa mi má rovnať s výsledovkou ktoré riadky? este v tejto novej súvahe sa len orientujem..každý mesiac my musí sedieť ak nesedí tak musím hľadať chybu
V súvahe pre podnikateľské subjekty:
aktíva = pasíva
a r. 087 v súvahe = r. 61 VZaS
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

aj tak mám stále súvahu riadok 087 rok 2009 veľmi čudnu dáva mi tam také velké čislo že je to ne eurá veľmi vela vo výkaze zisk. a strát je tá suma vpohode ale súvaha nie je dobrá čoto môže byť?
ak som mala na konci roka 431 mám mať teraz v začiatočných stavoch ten zisk? lebo ja ho nemám!!
0 0
Tara1 Tara1

Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

Zisk si doplň do počiatočných stavov ručne, asi preto máš ten rozdiel.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
timejka200 Pozri príspevok
aj tak mám stále súvahu riadok 087 rok 2009 veľmi čudnu dáva mi tam také velké čislo že je to ne eurá veľmi vela vo výkaze zisk. a strát je tá suma vpohode ale súvaha nie je dobrá čoto môže byť?
ak som mala na konci roka 431 mám mať teraz v začiatočných stavoch ten zisk? lebo ja ho nemám!!
Na konci roka si mala mať účet 431 nulový, je to HV, ktorý si mala preúčtovať na účet 428-nerozdelený zisk min. rokov.
Aká je tá suma veľká?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tento problém riešime už od marca 2009 a naozaj mám pocit, že to asi nie je o.k.

http://www.porada.sk/t23817-p7-uctov...ml#post1113880

http://www.porada.sk/t105722-suvaha.html

http://www.porada.sk/t104148-vykazy-...ml#post1113873
Naposledy upravil evina : 02.08.09 at 19:36
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

no na konci som mala zisk 395 tis. po zdanení tento zisk si preúčtujem 431/428 v tom to roku? alebo som mala v minulom: a tento zisk musím mať aj teraz medzi počiatočnýmistavmi? no hádze mi tam dosť velký rozdiel
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

timejka200 Pozri príspevok
no na konci som mala zisk 395 tis. po zdanení tento zisk si preúčtujem 431/428 v tom to roku? alebo som mala v minulom: a tento zisk musím mať aj teraz medzi počiatočnými stavmi?
ANO - na účte 431 na DAL.
no hádze mi tam dosť velký rozdiel
1) 395 tis. Sk musíš mať 1.1.2009 ako počiatočný stav účtu 431 na strade DAL.
2) v tomto roku, keď budeš mať zápisnicu valného zhromaždenia o rozdelení zisku - až potom preúčtuješ 431/428, a to iba vtedy, ak spoločníci rozhodnú, že zisk bude ponechaný ako nerozdelený - teda že sa spoločníkom nebude vyplácať.
Pozor však! Treba najskôr zaúčtovať tvorbu zákonného rezervného fondu! 431/421 ...a ak je na účte 429 neuhradená strata za rok 2007 a predchádzajúce, tak ako 2. krok treba uhradiť túto stratu!
Až čo zostane sa môže vyplatiť spoločníkom alebo preúčtovať na 428.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

timejka200 Pozri príspevok
no na konci som mala zisk 395 tis. po zdanení tento zisk si preúčtujem 431/428 v tom to roku? alebo som mala v minulom: a tento zisk musím mať aj teraz medzi počiatočnýmistavmi? no hádze mi tam dosť velký rozdiel
Mimochodom, už sa ti viackrát odpovedalo, napr. tu:
http://www.porada.sk/t88608-p2-uctovanie-straty.html
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

chcem sa spýtať ohladom MrP programu som si ho aktualizovala cez priečinok lenže mi vypísalo chybu 03 poškodený program a vôbec sa neviemdostať ani otvoriť do účtovníctva...čo to je ? dá sa to nejak vôbec opraviť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

timejka200 Pozri príspevok
chcem sa spýtať ohladom MrP programu som si ho aktualizovala cez priečinok lenže mi vypísalo chybu 03 poškodený program a vôbec sa neviemdostať ani otvoriť do účtovníctva...čo to je ? dá sa to nejak vôbec opraviť?
Timejka, toto sa zbytočne pýtaš na porade. Treba zavolať do MRP ; autor programu vie najlepšie posúdiť o akú chybu ide a ako sa dá odstrániť. Neodkladaj to, volaj tam čo najskôr, nezabúdaj že sa čerpajú dovolenky, môže to trochu dlhšie trvať, a ty predsa potrebuješ s programom pracovať.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

betka Pozri príspevok
Tu sme rozoberali problematiku, že nejde vytlačiť súvahu za rok 2009, a spôsobuje kolíziu a chybu na riadku 999.

http://www.porada.sk/t106889-vykaz-ziskov-a-strat-a-suvaha.html

Aby Vám to išlo nadstaviť, chyba nie je v MRP programe, ale zvoľte nasledovný postup:

1. Učtovný denník
2. Výstupy
3. Súvaha
4. Editovať
5. Zostava v plnom, resp. v skrátenom rozsahu
6. Inštalačná štruktúra
7. Aktuálna štruktúra
8. dať kontrolu, dá Vám tam napr. účty ako mne: 111, 131, 399, proste účty, kt Vám nevie zaradiť.
9. A už to konečne fičí



Všetko som urobila podľa Tvojho návodu. Ale Súvaha mi stále "nesedí".
Riadok č. 87 v súvahe sa nerovná riadku č. 61 vo Výkaze ZaS. A to ako za minulý rok, tak aj za tento rok.
Prešla som si všetky účty - všetko mám v poriadku.
Pri kontrole (8. dať kontrolu, dá Vám tam napr. účty ako mne: 111, 131, 399, proste účty, kt Vám nevie zaradiť) mi vypíše, že : Nasledovné účty výkaz neobsahuje, je potrebné ich zaradiť do výkazu. Ide o účty 395,431. Ale ja tieto účty mám nulové.
Už som hotová. Neviete mi poradiť ?
Verziu mám najnovšiu 6.20 (580)
Naposledy upravil Janinkaaa : 25.11.09 at 14:42
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať