Zavrieť

Porady

ziadost o zverenie aj nevlastneho syna

Pekny vecer,chcela by som sa spytat v mene mojej kamaratky . Moja kamaratka sa ide rozvadzat, dohodli sa na tom spolocne s manzelom, ale co je podstatne nevedia sa dohodnut v otazke zverenia deti. Maju dve deti, jedno je narodene v manzelstve a druhe mal manzel z prveho vztahu. Ide o to ze kamaratka chce ziskat obe deti do vychovy. Len nevie ako sa to robi, ci do rozvodovych papierov v odseku upravy styku a zverenia deti do vychovy ma uviest obe deti ze ziada do opateri, alebo druheho nevlastneho syna ma ziadat zvlast v navrhu na zverenie dietata. Nechce rozvod zbytocne natahovat a preto uvazuje ze nevlastneho syna bude ziadat do opateri zvlast a nie v rozvodovych papieroch. Este by chcela vediet aku ma velku sancu uspiet v ziskani nevlastneho syna do opatery ak sa onho stara od jedneho roka jeho zivota a jeho mama oneho nejavy zaujem ani ho nechce vidiet, ale otec ho chce do opatery tiez, dakujem za odpoved, vsetky odpovede pretlmocim kamaratke
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    pokial ho chce otec do opatery, rozhodne ako vlastny otec ma vacsiu sancu ako ona, ktora k nemu nema ziadny pribuzensky vztah

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Tak to bude pre nu tazke... Vlastnym rodicom dieta zoberu iba v pripade ak vyrasta v nevhodnom prostredi. Moze vychadzat z toho, ze ma zaujem aby surodenci - hoci nevlastni vyrastali spolu. Nech sa skusi s byvalym dohodnut... hoci to uz asi skusala vsak? Este moze pomoct navsteva psychologa, ten sa porozprava s malym a posudok (ak teda maly chce vyrastat s macochou) dolozit na sude.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tí súrodenci sú vlastní - aj keď len od jedného rodiča. Nevlastní súrodenci nemajú ani jedného spoločného rodiča.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mária27 Pozri príspevok
    Tí súrodenci sú vlastní - aj keď len od jedného rodiča. Nevlastní súrodenci nemajú ani jedného spoločného rodiča.
    mylis sa, vlastni maju spolocnych oboch rodicov, nevlastni surodenci len jedneho z rodicov

    pokial nemaju ani jedneho spolocneho rodica, uz to nie su surodenci .....

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    aksalka Pozri príspevok
    Pekny vecer,chcela by som sa spytat v mene mojej kamaratky . Moja kamaratka sa ide rozvadzat, dohodli sa na tom spolocne s manzelom, ale co je podstatne nevedia sa dohodnut v otazke zverenia deti. Maju dve deti, jedno je narodene v manzelstve a druhe mal manzel z prveho vztahu. Ide o to ze kamaratka chce ziskat obe deti do vychovy. Len nevie ako sa to robi, ci do rozvodovych papierov v odseku upravy styku a zverenia deti do vychovy ma uviest obe deti ze ziada do opateri, alebo druheho nevlastneho syna ma ziadat zvlast v navrhu na zverenie dietata. Nechce rozvod zbytocne natahovat a preto uvazuje ze nevlastneho syna bude ziadat do opateri zvlast a nie v rozvodovych papieroch. Este by chcela vediet aku ma velku sancu uspiet v ziskani nevlastneho syna do opatery ak sa onho stara od jedneho roka jeho zivota a jeho mama oneho nejavy zaujem ani ho nechce vidiet, ale otec ho chce do opatery tiez, dakujem za odpoved, vsetky odpovede pretlmocim kamaratke
    Podľa mňa by mala žiadať pri rozvode o zverenie vlastného diťaťa do osobnej starostlivosti a zároveň o zverenie nevlastného do náhradnej osobnej starostlivosti (§ 44 a 45 zákona 36/2005o rodine), ak si to tak želá dieťa. Neskôr to môže byť zložitejšie a hlavne drastické najmä pre dieťa.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    ivka70 Pozri príspevok
    mylis sa, vlastni maju spolocnych oboch rodicov, nevlastni surodenci len jedneho z rodicov

    pokial nemaju ani jedneho spolocneho rodica, uz to nie su surodenci .....
    Tak sa to u nás používa. Vlastní súrodenci sú však tak polorodní (majú jedného spoločného rodiča) alebo plnorodní (oboch). Nevlastní súrodenci v rodine majú oboch rodičov rôznych, ale dvaja z ich rodičov sú manželia.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mária27 Pozri príspevok
    Tak sa to u nás používa. Vlastní súrodenci sú však tak polorodní (majú jedného spoločného rodiča) alebo plnorodní (oboch). Nevlastní súrodenci v rodine majú oboch rodičov rôznych, ale dvaja z ich rodičov sú manželia.
    Dovolim si zasa nesuhlasit, definicia surodenca:

    súrodenec, -nca, mn. č. -nci m. (obyč. v mn. č.) kto má s niekým spoločných rodičov al. aspoň jedného z nich (bratia a sestry)

    moj súrodenec nie je niekto, kto nema aspon jedneho rodica rovnakeho ako ja

    ziadost o zverenie aj nevlastneho syna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.